BAŁKAŃSKA PĘTLA

BAŁKAŃSKA PĘTLA

Wycieczka objazdowa po Bałkanach. Oferujemy 6 krajów w 10 dni!!!

1 dzień – 25/05/2018

Wyjazd z Sanoka – godz. 22:00, Krosna – 23:00, Jasła – godz. 23:30

 

2 dzień – 26/05/2018

Przejazd do Sarajewa, stolicy Bośni i Hercegowiny. Zwiedzanie zabytkowego centrum miasta. W programie między innymi: meczet Gazi Husrev-bega, bazar – sarajewskie sukiennice, oraz Latinski Most – miejsce zamachu na arcyksięcia Ferdynand. Przejazd do Mostaru, zwiedzanie miasta i jego najcenniejszego zabytku, kamiennego mostu nad rzeką Neretwą, łączącego dwie części miasta muzułmańską i chrześcijańską, wpisanego na listę UNESCO. Obiadokolacja i nocleg w Mostarze.

3 dzień – 27/05/2018

Śniadanie, przejazd do Dubrownika, miasta zwanego „Perłą Adriatyku”, ze wspaniałą kamienna starówką otoczoną najdłuższym systemem fortyfikacji w Europie. Przejazd do Czarnogóry, zwiedzanie Kotoru, który posiada piękną starówkę, wpisaną na listę UNESCO. Obiadokolacja i nocleg w okolicach Budwy.

4 dzień – 28/05/2018

Śniadanie, przejazd do Budwy – spacer po średniowiecznej starówce otoczonej pierścieniem murów obronnych, dalsza podróż wybrzeżem, postój przy punkcie widokowym, gdzie rozciąga się wspaniały widok na Sveti Stefan – malowniczą miejscowość położoną na półwyspie, jedno z najbardziej fotogenicznych miejsc na czarnogórskim wybrzeżu. Przejazd do Albanii. W programie: Kruja – średniowieczna stolica państwa albańskiego, założona przez bohatera narodowego Albanii Gjergj Skanderbega. Przejazd do stolicy Albanii – Tirany. Spacer po mieście – Meczet Ethem Beja, Wieża zegarowa, uniwersytet, most turecki. Przejazd na obiadokolacje i nocleg do Durres, największego albańskiego kurortu nad Morzem Adriatyckim.

5 dzień – 29/05/2018

Śniadanie, w programie tego dnia: Apollonia, ruiny miasta założonego przez Greków w VI w p.n.e na cześć greckiego boga Apolla, bizantyjski monastyr, bunkry z czasów Envera Hodży, następnie Berat – „miasto tysiąca okien”, jedno z najpiękniejszych miast na Bałkanach, położone w środkowej Albanii, nad rzeką Osum. Berat jest albańskim „miastem muzeum” wpisanym na listę Światowego Dziedzictwa UNESCO. Obiadokolacja i nocleg w miejscowości Vlora.

6 dzień – 30/05/2018

Śniadanie, przejazd niezwykle malowniczym wybrzeżem, postój na przełęczy Llogara (1020 m n.p.m.), skąd rozpościera się przepiękny widok na Riwierę Jońską. Przejazd przez Porto Palermo (skalny port okrętów podwodnych, twierdza Alego Paszy) do Sarandy, najbardziej znanego kurortu Albanii, spacer nadmorską promenadą. Następnie wizyta w Butrinti, gdzie znajdują się ruiny antycznego miasta, według legendy wybudowanego przez uciekinierów z Troi. Zwiedzanie stanowiska archeologicznego wpisanego na Listę Światowego Dziedzictwa UNESCO (resztki murów obronnych, starożytny amfiteatr z III w p.n.e). Obiadokolacja i nocleg w okolicy Sarandy.

 

7 dzień – 31/05/2018

Śniadanie, zwiedzanie Gjirokaster – ”miasta srebrnych dachów”, wpisanego na listę Światowego Dziedzictwa UNESCO, spacer brukowanymi, stromymi uliczkami. W programie: zamek, meczet, dom wodza Envera Hodży, obecnie Muzeum Etnograficzne. Przejazd nad Jezioro Ochrydzkie. Obiadokolacja i nocleg w Strudze.

8 dzień – 01/06/2018

Śniadanie, zwiedzanie Ochrydy, malowniczo położonego nad jeziorem o tej samej nazwie. Miasto jest uważane za stolicę religijną kraju, jest tu wiele cerkwi, m. in. cerkiew św. Zofii z zachowanymi freskami pochodzącymi z XI wieku. Następnie wizyta w Monastyrze św. Nauma, który został zbudowany na tarasie skalnym, wznoszącym się ponad brzegami jeziora Ochrydzkiego. Rozciąga się stąd przepiękny widok na jezioro i otaczające je góry. Monastyr jest jednym z najważniejszych klasztorów prawosławnych znajdujących się na terenie Macedonii. Przejazd do Skopje, stolicy Macedonii, w programie: piękny kamienny most nad Waderem, stary bazar, cerkiew zbawiciela, meczet Mustafa Paszy. Obiadokolacja i nocleg.

9 dzień – 02/06/2018

Śniadanie, przejazd do Belgradu, spacer po starym mieście, w obrębie, którego zachowały się liczne zabytki, kamieniczki, świątynie i muzea. Następnie przejazd do Nowego Sadu. Obiadokolacja i nocleg.

 

10 dzień – 03/06/2018

Śniadanie, zwiedzanie twierdzy Petrowarażdin nad Dunajem, unikalnej budowli obronnej z XVIII w, nazywanej „Gibraltarem Dunaju”, przejazd w kierunku Polski. Przyjazd do kraju w godzinach wieczornych.

Cena: 2090 zł + 10 zł TFG

Wpisowe – w kwocie 550 zł płatne przelewem do 5 dni roboczych od zgłoszenia

Pozostałą kwotę należy wpłacić do 25 dni przed rozpoczęciem wycieczki

 

 Zapisy:

Świadczenia zawarte w cenie:

  • przejazd autokarem,
  • 8 noclegów w hotelach**/*** (pokoje 2, 3 os. z łazienkami),
  • 8 obiadokolacji,
  • 8 śniadań,
  • usługa pilota,
  • ubezpieczenie NNW, KL (z włączeniem chorób przewlekłych), bagaż.

Cena nie obejmuje:

  • obowiązkowej płatności u pilota (w tym na bilety wstępów) – 70 EURO/os

     

Zapisz się

Galeria

ZAPRASZAM

Zofia Lisik

506 994 747

Materiały do pobrania

POBIERZ PROGRAM WYCIECZKI

POBIERZ WARUNKI UCZESTNICTWA

POBIERZ UMOWĘ

Dodaj komentarz