BERLIN-POCZDAM

BERLIN-POCZDAM

Znakomita weekendowa wycieczka, której celem są Berlin i Poczdam. Poznaj największe atrakcje stolicy Niemiec oraz stolicy Brandenburgii.

1 dzień – 01/05/2020

Wyjazd z Sanoka, Krosna i Jasła wg rozkładu jazdy. Przyjazd do Berlina Wschodniego. Zobaczymy dzielnicę rządową z parlamentem niemieckim- Reichstagiem oraz najpiękniejszy plac miasta- Gendarmenmarkt. Zwiedzanie traktu spacerowego Unter den Linden z budynkiem Uniwersytetu Humboldta i Opery Berlińskiej oraz Neue Wache oraz katolicką katedrę św. Jadwigi. Odwiedzimy najstarszą część miasta- Nikolaiviertel, a także Alexanderplatz, jeden z największych w Berlinie, który lata świetności przeżywał w latach 20-tych XX wieku. Pod koniec dnia zwiedzanie katedry berlińskiej – protestanckiego kościoła z przełomu XIX i XX wieku. Na Wyspie Muzeów zwiedzimy Muzeum Pergamonu (skrzydło południowe z Bramą Targową z Miletu z Bramą Isztar i Muzeum sztuki Islamskiej. Skrzydło północne jest zamknięte do 2023 roku). Obiadokolacja i nocleg.

2 dzień – 02/05/2020

Po śniadaniu wyjazd do Berlina Zachodniego. Przejazd ulicą Ku’damm nazywaną berlińskimi Polami Elizejskimi z KaDeWe – słynnym domem towarowym. Zobaczymy Kościół Pamięci Cesarza Wilhelma, który przypomina o skutkach wojny z nietypowo zachowaną wieżą. Kolejnym punktem programu będzie rejs po Szprewie. Następnie przejazd na Potsdamer Platz gdzie dla chętnych będzie możliwość podziwiania Panoramy miasta z Panorama Punkt-tarasu widokowego, na który wjeżdża najszybsza w Europie winda. Na zakończenie dnia Checkpoint Charlie – najsłynniejsze przejście graniczne oraz East Side Gallery – jeden z niewielu zachowanych kawałków wewnętrznego odcinka Muru Berlińskiego. Obiadokolacja i nocleg.

3 dzień – 03/05/2020

Po śniadaniu przejazd do Zamku Charlottenburg. W Starym Pałacu zwiedzimy komnaty królewskie. Następnie przejazd do Poczdamu. Spacer po mieście, podczas którego zobaczymy Bramę Brandenburską i pełne uroku uliczki. Przejedziemy do pałacu Fryderyka II – Sansoucci, wpisanego na Listę UNESCO. Zobaczymy również Cecilienhof, gdzie podpisana została konferencja pokojowa kończąca II wojnę światową. Wyjazd w drogę powrotną. Przyjazd na miejsce zbiórki w godzinach nocnych.

Cena: już wkrótce

Wpisowe – w kwocie 400 zł płatne przelewem do 5 dni roboczych od zgłoszenia

Pozostałą kwotę należy wpłacić do 25 dni przed rozpoczęciem wycieczki

 Zapisy:

Świadczenia zawarte w cenie:

 • przejazd autokarem
 • 2 noclegów w hotelach*** ( pokoje 2, 3 os. z łazienkami)
 • 2 obiadokolacji
 • 2 śniadań
 • usługa pilota i lokalnych przewodników
 • ubezpieczenie NNW, KL (z włączeniem chorób przewlekłych) oraz bagaż.
 • opłata TFG
 • sprzęt tour – guide

Cena nie obejmuje:

 • obowiązkowej płatności u pilota – 60 EURO/os – na m.in. opłatę za bilety wstępów, lokalnych przewodników itd.

 • dopłaty do pokoju 1- osobowego – 180zł

 • napojów do obiadokolacji
 • ubezpieczenia od kosztów rezygnacji 

Zapisz się

Galeria

ZAPRASZAM

Zofia Lisik

506 994 747

Materiały do pobrania

POBIERZ PROGRAM WYCIECZKI

POBIERZ WARUNKI UCZESTNICTWA

POBIERZ UMOWĘ

Notice: ob_end_flush(): failed to send buffer of zlib output compression (0) in /home/ferias/public_html/wp-includes/functions.php on line 4344