BIAŁORUŚ – ŚLADAMI POLSKIEJ HISTORII

BIAŁORUŚ – ŚLADAMI POLSKIEJ HISTORII

Chcesz poczuć klimat dawnych Kresów? Przypomnieć sobie co pozostało z dawnego wspólnego dziedzictwa Rzeczypospolitej? Ta wycieczka będzie czymś dla ciebie! Wycieczka objazdowa po Białorusi, śladami polskiej historii.

1 dzień – 30.07.2020

Wyjazd 29/07/2020 z Sanoka o godzinie 22:00, Krosna 22:45, Jasła 23:15. Spotkanie z przewodnikiem. Spotkanie z przewodnikiem na granicy po białoruskej stronie. Ruszamy szlakiem Elizy Orzeszkowej i bohaterów jej powieści „Nad Niemnem” w kierunku Bohaterowicz, w których rozgrywa się akcja powieści Nad Niemnem (mogiła Jana i Cecylii oraz Górka Powstańców z 1863r). Przyjazd do Grodna. Zwiedzania miasta królewskich rezydencji, kościołów i klasztorów oraz pałaców najznamienitszych rodów magnackich Rzeczypospolitej. Obiadokolacja. Nocleg. 

2 dzień – 31.07.2020

Po śniadaniu wyjazd do Wasiliszek, rodzinnej miejscowości Czesława Niemena. Kolejny przystanek to Nowogródek, w którym znajduję się dworek A. Mickiewicza oraz jego kopiec i pomnik, góra Zamkowa i ruiny zamku Mendoga z XIII w. oraz fara, w której ochrzczono Mickiewicza. Wyjazd z Nowogródka w kierunku Jeziora Świteź (postój nad jeziorem) oraz Zaosia-miejsca urodzenia A. Mickiewicza. Obiadokolacja, nocleg w Baranowiczach.

3 dzień – 01.08.2020

Śniadanie. Zwiedzanie miasteczka Mir, gdzie jest najlepiej zachowany plan architektoniczny dawnego miasteczka, a także rynek, kościół pw. św. Mikołaja, cerkiew pw. św. Trójcy, budynek słynnej na cały świat mirskiej jesziwy, synagoga. Nieopodal znajduje się zespół zamkowo- parkowy z najlepiej zachowanym zamkiem na Białorusi wpisany na listę UNESCO. Przejazd w kierunku Kosowa Poleskiego. Zobaczymy kościół pw. św. Trójcy, który powstał na miejscu dawnego kościoła w którym był ochrzczony Tadeusz Kościuszko. W kościele jest również chrzcielnica w której ochrzczony był przywódca powstania. W głównym ołtarzu zobaczymy też cudowny obraz matki Bożej Łaskawej. Następnie zobaczymy neogotycki pałac Pusłowskich i w niewielkiej odległości dawny folwark Mereczowszczyzna – miejsce urodzenia T. Kościuszki, w odbudowanym dworze mieści się jego muzeum. Wyajzd w kierunku miasteczka Różany gdzie zwiedzimy ruiny dawnej rezydencji Sapiehów, kościół katolicki pw. św. Trójcy, cerkiew i klasztor bazylianów zbudowane w latach 1762-79. Przejazd do Brześcia. Objazd miasta i zobaczymy miejską zabudowę drugiej z połowy XIX -XXI w, najstarsza prawoslawną świątynię miasta sobór pw. sw. Symeona zbudowany 1868 r., cerkiew pw. sw. Mikołaja, z 1906 r, nazywano „Brackaja”. Na centralnym placu miasta znajduje się kościół pw. Podwyższenia Krzyża Świętego, wzniesiony w 1856 r. w stylu późnego klasycyzmu. W kościele znajduje się cudowny obraz MB Brzeskiej z XVII w. Obiadokolacja, nocleg.
 

4 dzień – 02.08.2020

Po śniadaniu przejazd do miejscowości Skoki – miejsca urodzin Juliana Ursyna Niemcewicza, zwiedzanie kompleksu folwarczno -parkowego z zachowanym dworkiem Niemcewiczów z końca XVIII w. o śniadaniu zwiedzanie Brześcia: m.in. Twierdzy Brzeska, cerkwi św. Mikołaja, cmentarza wojskowego, Kościół Podwyższenia Krzyża Świętego. Wyjazd w drogę powrotną do Polski. Obiad na trasie.  – przyjazd na miejsce zbiórki w godzinach nocnych. 

Cena: 1190 zł

Wpisowe – w kwocie 450 zł płatne przelewem do 5 dni roboczych od zgłoszenia

Pozostałą kwotę należy wpłacić do 25 dni przed rozpoczęciem wycieczki

 Zapisy:

Świadczenia zawarte w cenie:

 • przejazd autokarem
 • 3 noclegi w hotelach**/*** ( pokoje 2, 3-os. z łazienkami)
 • 3 obiadokolacja i 1 obiad w drodze powrotnej
 • 3 śniadania
 • usługa pilota i lokalnych przewodników polskojęzycznych
 • ubezpieczenie NNW, KL (z włączeniem chorób przewlekłych) oraz bagaż
 • bilety wstępów.

Cena nie obejmuje:

 • dopłaty po pokoju 1-osobowego – 45 euro/os.

 • ubezpieczenia od kosztów rezygnacji z imprezy (3% ceny imprezy, z chorobami przewlekłymi 7,5%).

Uwaga:

 • wymagana minimalna liczba uczestników – 35 osób

 • warunkiem potwierdzenia udziału w imprezie jest wpłata wymaganej zaliczki

 • osoby zapisujące się pojedynczo w przypadku braku możliwości dokwaterowania do pokoju dwuosobowego/trzyosobowego ponoszą odpłatność powiększoną o koszt pokoju jednoosobowego.

Zapisz się

Galeria

ZAPRASZAM

Zofia Lisik

506 994 747

Materiały do pobrania

POBIERZ PROGRAM WYCIECZKI

POBIERZ WARUNKI UCZESTNICTWA

POBIERZ UMOWĘ