BOŚNIA Z ADRENALINĄ

BOŚNIA Z ADRENALINĄ

W programie m.in. zwiedzanie najbardziej orientalnej stolicy Europy – Sarajewa, pięciogodzinny rafting (spływ) po przełomie rzeki Neretwy, zabytki Mostaru, klasztor derwiszów w Blagaju, kamienne miasteczko Pocitelj, wodospady Kravica oraz Sanktuarium Maryjne w Medjugorie oraz Plitwickie Jeziora.

1 dzień – 03.07.2020

Wyjazd z Sanoka, Krosna, Jasła. Nocny przejazd do Bośni.

2 dzień – 04.07.2020

Przyjazd do Maglaju, który może poszczycić się dwiema największymi atrakcjami. Pierwsza to meczet zbudowany w 1560 roku, wpisany na listę narodowych zabytków Bośni i Hercegowiny. Drugą atrakcją jest usytuowany na wzgórzu, ponad miastem średniowieczny Zamek (Stari Grad) – najstarszy zabytek w mieście z pierwszej połowy XV wieku, z którego rozpościera się przepiękna panorama miasta i doliny. Przejazd do Sarajewa. Zwiedzanie starówki. W programie: Cerkiew prawosławna pw. św. Archanioła Michała i Gabriela z 1730r. oraz muzeum przy cerkwi, katedra katolicka pw. Serca Jezusowego, ratusz w stylu mauretańskim, meczet Gazi Husrev Bega (największy na Bałkanach, wybudowany w latach 1530-1537 na wzór meczetu Ataki-Paszy ze Stambułu), Bascarsija, wielki bazar w stylu tureckim. Możliwość zakupu orientalnych pamiątek. Zakwaterowanie w hotelu, obiadokolacja i nocleg.

3 dzień – 05.07.2020

Śniadanie. Wykwaterowanie z hotelu. Wyjazd na rafting (pięciogodzinny spływ łodziami po najciekawszych miejscach rzeki Neretwy). W trakcie raftingu obiad w formie grilla. Po spływie wyjazd do Medjugorie. Po drodze wizyta w Blagaju. Miasteczko to słynie ze znajdującego się tam XV-wiecznego klasztoru derwiszów. To islamskie miejsce kultu położone jest w niezwykle malowniczej scenerii – leży u podnóża 200-metrowej skały, a z jaskini wydrążonej w tej skale wypływa rzeka Buna. Przyjazd do Medjugorie. Zakwaterowanie w hotelu, obiadokolacja z degustacją rakiji i nocleg.

 

4 dzień – 06.07.2020

Wczesnym rankiem dla chętnych wejście na Górę Objawień. Powrót do hotelu. Śniadanie. Zwiedzanie sanktuarium w Medjugorie, kościół św. Jakuba, metalowa figura Chrystusa. Wyjazd do Mostaru. Zwiedzanie miasta: Stary Most nad Neretwą (największy zabytek Mostaru, jeden z symboli Bałkanów), Kujundziluk – bazar turecki (zakup pamiątek i możliwość degustacji słynnej kawy parzonej w tygielkach i słodyczy), Meczet Koskin Mehmed-Pasza z 1617r. wpisany na listę UNESCO. W dalszej kolejności przejazd do muzułmańskiego kamiennego miasteczka Pocitelj, nazywanego perłą Hercegowiny (zwiedzanie). Kolejny punktem programu będzie podbyt nad wodospady Kravica, nazywane Europejską Niagarą. Wodospady mierzą ok. 25 m wysokości i rozciągają się na długość mniej więcej 100 m. Powrót do Medjugorie, obiadokolacja i nocleg.

5 dzień – 07.07.2020

Wcześnie rano wejście na Górę Krzyża. Śniadanie. Przejazd do Plitwickich Jezior (zwiedzanie ok. 2 godz.), gdzie na obszarach porośniętych przez buki, jodły, świerki i klony, na długości ponad 8 km, znajduje się 16 turkusowych jezior położonych tarasowo i połączonych ze sobą 72 wodospadami. Obszar parku zaliczany jest do światowego dziedzictwa naturalnego i jest chroniony przez UNESCO. Wyjazd w drogę powrotną. Na trasie postój na obiad. Przejazd nocny.

 

6 dzień – 08.07.2020

Przyjazd do Sanoka, Jasła i Krosna w godzinach rannych.

Cena: 1220 zł + 75€ (dla stałego klienta: 1190 zł+70€)

Wpisowe – w kwocie 300 zł płatne przelewem do 5 dni roboczych od zgłoszenia

Pozostałą kwotę należy wpłacić do 25 dni przed rozpoczęciem wycieczki

 Zapisy:

Świadczenia zawarte w cenie:

 • przejazd autokarem klasy LUX
 • opłaty drogowe i parkingowe
 • 3 noclegi w hotelach 3* w pokojach 2- osobowych z łazienkami
 • 3 śniadania
 • 3 obiadokolacje w tym jedna z winem
 • 2 obiad, jeden w czasie raftingu, drugi w drodze powrotnej
 • lunch pakiet na drogę powrotną
 • realizacja programu wycieczki
 • obsługa licencjonowanego pilota-przewodnika
 • ubezpieczenie NNW, KL (z włączeniem chorób przewlekłych do 70 r.ż.) oraz bagaż
 • opłata na TFG
 • sprzęt tour guide (TGS).

Cena nie obejmuje:

 • 60 euro dopłaty do pokoju 1-osobowego

 • ubezpieczenia od kosztów rezygnacji z imprezy (3% ceny imprezy, z chorobami przewlekłymi 7,5%)

   

   

   

Uwaga:

 • wymagana minimalna liczba uczestników – 35 osób

 • warunkiem potwierdzenia udziału w imprezie jest wpłata wymaganej zaliczki

 • osoby zapisujące się pojedynczo w przypadku braku możliwości dokwaterowania do pokoju dwuosobowego/trzyosobowego ponoszą odpłatność powiększoną o koszt pokoju jednoosobowego.

Zapisz się

Galeria

ZAPRASZAM

Zofia Lisik

506 994 747

Materiały do pobrania

POBIERZ PROGRAM WYCIECZKI

POBIERZ WARUNKI UCZESTNICTWA

POBIERZ UMOWĘ