BUKARESZT – „PARYŻ BAŁKANÓW”

BUKARESZT – „PARYŻ BAŁKANÓW”

Zobacz Paryż Bałkanów, miasto, które skrywa swoje prawdziwe piękno! Wycieczka objazdowa po zabytkach Transylwanii oraz Bukaresztu.

1 dzień

Wyjazd z Polski w godzinach wieczornych. Przejazd przez Słowację, Węgry do Rumunii. Przyjazd do Hunedoary, gdzie znajduje się XVI-wieczny gotycki zamek, jeden z najpiękniejszych w Rumunii. Wyjazd do Densus – miejscowości, w której znajduje się najstarsza w Transylwani cerkiew pw. św. Mikołaja, zbudowana z pozostałości rzymskiego miasta w XIII wieku. Nocleg w hotelu w Sibiu.

2 dzień

Śniadanie. Następnie przejazd przez malowniczy wąwóz wzdłuż rzeki Olt w kierunku monastyru Cozia, gdzie obejrzymy bogato zdobioną cerkiew z dobrze zachowanymi freskami z XIV w., w której pochowany jest Mircza Stary – dziadek Włada Palownika.  Przejazd do Curtrea de Arges i zwiedzanie przyklasztornego soboru Mistrza Manole, będącego niezwykłą kompilacją architektury włoskiego renesansu z elementami bizantyjskimi i ormiańskimi. Obiadokolacja i nocleg w Bukareszcie.

3 dzień

Śniadanie, wjazd do centrum Bukaresztu (często nazywanego „Paryżem Bałkanów” z racji podobieństwa neoklasycznej zabudowy i szerokich bulwarów). Zwiedzanie: Łuk Triumfalny, cerkiew Stavropoleos, ogromny Pałac Parlamentu (według Księgi Rekordów Guinnessa drugi największy budynek na świecie), aleja Calea Victorei. Obiadokolacja i nocleg w Bukareszcie.

4 dzień

Śniadanie. Wyjazd do Targoviste, gdzie znajduje się jedyny zachowany na Wołoszczyźnie gród hospodarski, w którym rezydował słynny Wład Palownik, zwany Draculą. Szczególnie na uwagę zasługuje Wieża Zachodzącego Słońca, jako symbol dworu. Przejazd do Sinaii – „perły Karpat”, słynnego uzdrowiska i ośrodka narciarskiego. Krótki spacer po miasteczku. Zwiedzanie zamku Peles, zbudowanego w stylu niemieckiego renesansu (dawna letnia rezydencja rodziny królewskiej) oraz stylizowanego na średniowieczny pałacu Pelisor (z zewnątrz). Przejazd do Braszowa – zwiedzanie najchętniej odwiedzanego średniowiecznego miasta Rumunii. Tutejszy rynek z barokowymi fasadami uznawany jest za najpiękniejszy w całym kraju. Obiadokolacja i nocleg w Braszowie.

5 dzień

Śniadanie, Wyjazd w drogę powrotną.  Po drodze krótki postój w Sighisoarze – wspaniałym średniowiecznym mieście, gdzie urodził się książę Wład Palownik – legendarny Dracula. Powrót do kraju w godzinach wieczornych.

Cena: 1150 zł - cena skalkulowana dla wyjazdu z Sanoka, dla grupy 40 os. + 10 zł TFG

Wpisowe – w kwocie 300 zł płatne przelewem do 5 dni roboczych od zgłoszenia

Pozostałą kwotę należy wpłacić do 25 dni przed rozpoczęciem wycieczki

Świadczenia zawarte w cenie:

  • przejazd autokarem
  • 4 noclegi w hotelach**/*** (pokoje 2, 3 os. z łazienkami)
  • 4 obiadokolacje
  • 4 śniadania
  • usługa pilota ubezpieczenie NNW, KL (z włączeniem chorób przewlekłych) oraz bagaż.

Cena nie obejmuje:

  • obowiązkowej płatności u pilota (w tym na bilety wstępów) – 35 EURO/os

Zapisz się

Galeria

ZAPRASZAM

Zofia Lisik

506 994 747

Materiały do pobrania

POBIERZ PROGRAM WYCIECZKI

POBIERZ WARUNKI UCZESTNICTWA

POBIERZ UMOWĘ