DALEKA BIAŁORUŚ

DALEKA BIAŁORUŚ

Zapraszamy na kolejną wyprawę na Białoruś. „Daleka Białoruś” to kontynuacja wyjazdu do tego wspaniałego kraju. Tym razem zwiedzimy jej północno-wschodnie rubieże.

1 dzień

Zbiórka uczestników i wyjazd z Sanoka – godz. 0:00, Krosna – godz. 1:00, Jasła – godz. 1:30. Przyjazd do Dyneburga (Łotwa). Zakwaterowanie w hotelu. Obiadokolacja. Nocleg.  

 

2 dzień

Po śniadaniu i wykwaterowaniu z hotelu wyjazd na Białoruś, przekroczenie granicy. Przejazd do Połocka przez: Brasław – Góra Zamkowa z resztkami obwałowań – znakomity punkt widokowy na Pojezierze Brasławskie; Postawy – zabytkowy układ urbanistyczny miasteczka z kamieniczkami z czasów Antoniego Tyzenhauza, pałac Tyzenhausów (obecnie szpital); Narocz – postój przy największym jeziorze II RP; Głębokie – wczesnobarokowy zespół klasztorny karmelitów fundacji Korsaka oraz późnobarokowy kościół parafialny sw. Trójcy; Budsław – gdzie znajduje się ośrodek kultu maryjnego, jednego z najbardziej czczonych przez białoruskich katolików zwany Białoruską Częstochową. Przyjazd do Połocka, zakwaterowanie, obiadokolacja, nocleg.

3 dzień

Po śniadaniu i wykwaterowaniu zwiedzanie Połocka– sobór św. Sofii (XI – XVII), klasztor prawosławny Św. Eufrosynii Połockiej z cennymi freskami (XII w.) oraz inne zabytki kultury religijnej i świeckiej. Przejazd do Witebska – klasztor bazylianów fundacji A.F. Kisiela w miejscu śmierci św. Józefata Kuncewicza; Muzeum Marca Chagalla (w budynku tym spędził dzieciństwo i młodość). Przyjazd do Orszy, zakwaterowanie w hotelu, obiadokolacja w formie wieczorku zapoznawczego (w programie spotkanie z rycerstwem orszańskim). Nocleg.

 

4 dzień

Śniadanie i wykwaterowanie. Krótki spacer po Orszy: kolegium pojezuickie, kościół parafialny. Przejazd do Mińska – stolicy Białorusi. To duże, nowoczesne miasto z pięknym metrem, szerokimi ulicami i blokowiskami na peryferiach. Z dawnego Mińska historia pozostawiła niewiele. W ostatnich latach odnowiono kościół, katedrę oraz starówkę u brzegów Swisłoczy tzw. Troickie Przedmieście. Zwiedzanie Mińska: Stare Miasto, „Czerwony Kościół” Katedra. Zakwaterowanie w hotelu, obiadokolacja, nocleg.

5 dzień

Po śniadaniu i wykwaterowaniu przejazd do Brześcia przez: Nieśwież – niegdyś siedziba rodu Radziwiłłów, z ocalałym do naszych czasów zamkiem, otoczonym pięknym parkiem i jeziorami oraz pierwszym na polskich ziemiach kościołem barokowym, wybudowanym na wzór kościoła Il Gesu w Rzymie; Kosów Poleski – gdzie zobaczymy kościół pw. św. Trójcy, który powstał na miejscu dawnego kościoła w którym był ochrzczony Tadeusz Kościuszko oraz pałac Pusłowskich i w niewielkiej odległości dawny folwark Mereczowszczyzna – miejsce urodzenia T. Kościuszki; Różany gdzie zwiedzimy ruiny dawnej rezydencji Sapiehów; Skoki z zespołem pałacowym zbudowany w latach 70. XVIII w. przez Marcelego Niemcewicza, ojca poety Juliana Ursyna Niemcewicza. Przejazd do Brześcia., obiadokolacja, nocleg.

6 dzień

Śniadaniu i wykwaterowanie. Zwiedzanie Twierdzy Brzeskiej, przekroczenie granicy. Przyjazd do Sanoka w godzinach późnowieczornych. 

Cena: do kalkulacji

Wpisowe – w kwocie 400 zł płatne przelewem do 5 dni roboczych od zgłoszenia

Pozostałą kwotę należy wpłacić do 25 dni przed rozpoczęciem wycieczki

 Zapisy:

Świadczenia zawarte w cenie:

 

 • przejazd autokarem klasy LUX
 • opłaty drogowe i parkingowe
 • 5 noclegów w hotelach 3* w pokojach 2,3- osobowych z łazienkami 
 • 5 śniadań
 • 5 obiadokolacji 
 • realizacja programu wycieczki
 • usługa pilota
 • usługa polskojęzycznego lokalnego przewodnika
 • ubezpieczenie NNW, KL (z włączeniem chorób przewlekłych do 60 r.ż) oraz bagaż
 • opłata na TFG
 • sprzęt tour guide (TGS)
 • wiza białoruska.

 

Cena nie obejmuje:

 • obowiązkowej płatności u pilota – 40 EURO/os – na m.in. bilety wstepów. 

   

Zapisz się

Galeria

ZAPRASZAM

Zofia Lisik

506 994 747

Materiały do pobrania

POBIERZ PROGRAM WYCIECZKI

POBIERZ WARUNKI UCZESTNICTWA

POBIERZ UMOWĘ

Notice: ob_end_flush(): failed to send buffer of zlib output compression (0) in /home/ferias/public_html/wp-includes/functions.php on line 4344