WYJĄTKOWA GRUZJA

WYJĄTKOWA GRUZJA

Wycieczka objazdowa po Gruzji. Każdego dnia będziemy oglądać inną prowincję o innym charakterze. Zapewniamy niezapomniane wrażenia, setki wspomnień i zdjęć!!!

1 dzień – 27.06.2020

Przejazd na lotnisko Okęcie Godz. 20:30 – rozpoczęcie odprawy. Wylot z Warszawy do Tbilisi o godz. 22:30.

2 dzień – 28.06.2020

Przylot do Tbilisi. Zakwaterowanie, krótki czas na regenerację po nocnym locie.  Śniadanie. Zwiedzanie ekspozycji Muzeum Narodowego z imponującą kolekcją złotych skarbów. Spacer po starym mieście, m. in. przejazd kolejką linową na wzgórze zamkowe Narikala, wizyta w meczecie i najstarszej cerkwi w Tbilisi – kościele Anczischati z VI wieku. Kolacja z tradycyjną kuchnią gruzińską. Nocleg. [25 km].

3 dzień – 29.06.2020

Śniadanie. Przejazd w rejon tzw. Gruzińskiej Drogi Wojennej. Zwiedzanie XVII-wiecznego zamku Ananuri. Przejazd przez góry Kaukazu Wielkiego do podnóża góry Kazbek (5047m). Po drodze postoje na platformie widokowej przy przełęczy Dżwari (2395m) i źródłach wody mineralnej „gruzińskie Pamukkale”. Krótka wyprawa 4×4 do podnóża śnieżnej góry Kazbek (5047 m) do monastyru Cminda Sameba. Przejazd do kurortu Gudauri. Kolacja i nocleg w hotelu w Gudauri.  [200 km jazdy].

4 dzień – 30.06.2020

Śniadanie w hotelu. Wykwaterowanie. Przejazd do Mcchetadawnej stolicy gruzińskiego Królestwa Iberii, obecnie centrum duchowego Gruzji. Zwiedzanie XI-wiecznej katedry Sweti Cchoweli (dosł. ‘drzewo życia’) – perły architektury gruzińskiej, a zarazem siedziby katolikosa. Wizyta w znajdującym się na szczycie wzgórza monastyrze Dżwari (Krzyża). Oba obiekty znajdują się na Liście Światowego Dziedzictwa UNESCO. Przejazd do Kutaisi – jednego z najstarszych miast na świecie, stolicy starożytnej Kolchidy, dokąd według mitologii greckiej dotarła wyprawa Argonautów po złote runo. Kolacja i nocleg w Kutaisi. [ok. 320 km].

5 dzień – 01.07.2020

Śniadanie w hotelu. Przejście Jaskinią Prometeusza – jedną z najpiękniejszych w okolicach Kaukazu. Przejazd do Batumi, położonego nad Morzem Czarnym, które stanowi stolicę regionu Adżarii. Zwiedzanie Batumi: Plac Europy, Pomnik Medei, spacer po słynnym nadmorskim bulwarze. Czas wolny w Batumi. Wypoczynek nad morzem. Powrót do Kutaisi. Kolacja i nocleg w Kutaisi. [ok. 310 km].

 

6 dzień – 02.07.2020

Śniadanie w hotelu. Wykwaterowanie. Zwiedzanie położonego w malowniczym wąwozie, doskonale zachowanego średniowiecznego monastyru Gelati – niegdyś ważnego centrum kulturalnego, religijnego i naukowego, miejsca narodzin gruzińskiej myśli renesansowej. Zespół klasztorny w Gelati znajduje się na Liście Światowego Dziedzictwa UNESCO. Przejazd do słynnego ośrodka wypoczynkowego i uzdrowiska Borżomi. Wizyta w Parku Narodowym Borżomi-Karagauli oraz degustacja wody z tutejszych źródeł. Przejazd do Achalciche – w przeszłości miasto-twierdza. Kolacja i nocleg w Achalciche. [ok. 240 km].

7 dzień – 03.07.2020

Śniadanie w hotelu. Wykwaterowanie. Zwiedzanie: Forteca Rabati XII w. w Achalciche. Przejazd do Wardzia – zwiedzanie imponującego, wykutego w skale, miasta-klasztoru i fortecy z XII-XIII w. Wnętrza wykutych w skale kaplic kryją unikatowe freski. Z tarasów roztaczają się wspaniałe widoki na górskie szczty i malowniczą dolinę. Postój na zdjęcia przy Fortecy Khertvisi – jednej z najstarszych fortec w Gruzji. Przejazd do Tbilisi. Pożegnalna kolacja w gruzińskiej restauracji z występami folklorystycznymi. Nocleg w hotelu w Tbilisi. [ok. 240 km].

8 dzień – 04.07.2020

Śniadanie w hotelu. Przejazd do położonej we wschodniej części kraju Kachetii – głównego regionu uprawy winorośli. Zwiedzanie monastyru Bodbe – kompleksu klasztornego św. Niny, apostołki i patronki Gruzji, oraz centrum biskupiego Kachetii. Wizyta w położonym na szczycie wysokiej góry mieście Signagi, skąd rozciąga się widok na Równinę Alazańską. Przejazd na obiad w pobliskiej wiosce u jednej z lokalnych gościnnych rodzin. Degustacja tradycyjnych domowych potraw, wina i czaczy (gruzińskiego odpowiednika włoskiej grappy). Powrót na nocleg do Tbilisi. [ok. 260 km].

 

9 dzień – 05.07.2020

Śniadanie w formie pakietu. Wykwaterowanie. Przejazd na lotnisko we wczesnych godzinach porannych. Przelot Tbilisi – Warszawa.

Cena: 595 EURO – cena skalkulowana dla grupy 15-20 os.

Wpisowe – w kwocie 150 Euro płatne przelewem do 5 dni roboczych od zgłoszenia.

Pozostałą kwotę należy wpłacić do 25 dni przed rozpoczęciem wycieczki

Zapisy:

 

Świadczenia zawarte w cenie:

 • zakwaterowanie w hotelu 3* w pokojach dwuosobowych:
  4 noclegi w Tbilisi, 2 noclegi w Kutaisi lub Ckaltubo, 1 nocleg w Gudauri, 1 nocleg w Achalciche
 • wyżywienie: 8 śniadań, 1 obiad, 6 kolacji w tym jedna pożegnalna z muzyką
 • transport klimatyzowanym autokarem
 • opiekę przewodnika lokalnego polskojęzycznego
 • bilety wstępu do zwiedzanych obiektów
 • wjazd jeepami z Kazbegi w pobliże kościoła Św. Trójcy (Cminda Sameba).
 • usługa pilota 
 • ubezpieczenie NNW, KL (z włączeniem chorób przewlekłych) oraz bagaż
 • opłata na TFG. 

Cena nie obejmuje:

 • zwyczajowych napiwków
 • biletów lotniczych w obie strony – ok. 1500-1700 zł
 • transferu na lotnisko i z powrotem
 • 90 euro dopłaty do pokoju jednoosobowego. 

Uwaga:

 • wymagana minimalna liczba uczestników – 15 osób
 • warunkiem potwierdzenia udziału w imprezie jest wpłata wymaganej zaliczki
 • osoby zapisujące się pojedynczo w przypadku braku możliwości dokwaterowania do pokoju dwuosobowego/trzyosobowego ponoszą odpłatność powiększoną o koszt pokoju jednoosobowego
 • ponieważ cena biletu lotniczego jest uzależniona od daty zakupu osoby zainteresowane wyjazdem prosi się o zgłaszanie w terminie do 15/01/2020.

Zapisz się

Galeria

ZAPRASZAM

Zofia Lisik

506 994 747

Materiały do pobrania

POBIERZ PROGRAM WYCIECZKI

POBIERZ WARUNKI UCZESTNICTWA

POBIERZ UMOWĘ

Dodaj komentarz

sixteen + 2 =