ISLANDIA

ISLANDIA

Zapraszamy Państwa na niesamowitą przygodę z Islandią, krainą ognia i lodu. Ta wyprawa pozwoli Państwu poznać niewielką część tej pięknej wyspy , która jest jedną z najbardziej niesamowitych i dzikich miejsc na naszej półkuli.

1 dzień – 13.05.2020

Wylot z Polski. Przylot na lotnisko Keflavik (Reykjavi), przywitanie przez polskojęzycznego pilota i transfer. Nasza przygoda z Islandią rozpocznie się od odwiedzenia regionu geotermalnego Seltun. Dzięki drewnianym chodnikom oraz pomostom widokowym będziemy podziwiać fumarole, bulgoczące błotne bajorka i parujące solfatary. Po krótkim spacerze transfer do hotelu w Reykjaviku. Obiadokolacja i nocleg.

2 dzień – 14.05.2020

Śniadanie w hotelu . Po śniadaniu wyprawa do islandzkiego Złotego Kręgu. Pierwszym naszym punktem będzie jednak „Kerið” – jezioro wulkaniczne. Ok. 3 500 lat p.n.e. swoją aktywność i siłę pokazał wulkan Grímsnes. Na skutek wywołanej erupcji powstało jezioro wulkaniczne „Kerið”. Otoczone jest ono piękną czerwoną wulkaniczną skałą i ten niesamowity krajobraz zapiera dech w piersiach. Kolejny nasz punkt programu to Friðheimar. Friðheimar to gospodarstwo, na którym hoduje się m.in. pomidory i ogórki. Jest to idealne miejsce, aby zjeść pyszną zupę pomidorową z pieczonym po domowemu chlebem. Podczas naszej wizyty w gospodarstwie będziemy mieli okazję zobaczyć w jaki sposób Islandia wykorzystuje swoje bogactwo naturalne do uprawy warzyw. Po krótkiej przerwie nasza droga prowadzi dalej do wodospadu Faxi . Po sesji zdjęciowej udamy się do obszaru geotermalnego Geysir, leżącego w dolinie Haukadalur. W tej dolinie aktywność geotermalna staje się jeszcze bardziej intensywna. Para unosząca się z doliny jest widoczna już z daleka. Obszar jest naszpikowany wieloma gorącymi źródłami, gliniankami i fumarolami, a wzgórza i gleba są zabarwione składnikami mineralnymi z ziemi. Nawet bez dwóch gejzerów, które czynią go sławnym, byłoby to fascynujące miejsce. Będziemy też świadkiem jak wybucha Strokkur i wypluwa wodę na wysokość 20-40 m. Geysir to przedsmak przed jedną z największych atrakcji Islandii: wodospadem Gullfoss. Gullfoss jest znany nie tylko z zapierającej dech w piersiach mocy, ale także licznych tęczy, które tworzą się z bilionów mikroskopijnych kropelek wody w słoneczny dzień. To jednak tylko dodatek do już pięknego widoku. Poza zapierającą dech w piersiach doliną i wodospadami, obszar rozciąga się na pofałdowane lawą pola, aż do wspaniałego lodowca Langjökull. Podobnie jak źródła w Þingvellir i woda w geotermalnym obszarze Geysir, rzeka która spada z Gullfossa, pochodzi właśnie z tego lodowca. Sama nazwa Gullfoss oznacza „złoty“ a wodospad należy do trasy “Golden Circle”, która zresztą zaczerpnęła swoją nazwę właśnie od tego wodospadu. Po tak niesamowitym dniu, pełnym wrażeń , udamy się do hotelu na obiadokolację i nocleg.

 

3 dzień – 15.05.2020

Śniadanie w hotelu. Po śniadaniu wyjazd do „Lava – Center“ – centrum wulkanicznego gdzie poczujemy się jak w sercu wulkanu. Poprzez interaktywną prezentację dowiemy się więcej na temat powstania Islandii i jej tektonice oraz erupcjach wulkanów w historii tej wyspy. Kolejny punkt programu to wodospad Seljalandsfoss położony na południu Islandii . Jego wysokość liczy 65 metrów – nie wyróżnia się może swoją mocą czy szerokością, lecz mimo to przyciąga wzrok już z oddali. Wśród turystów miejsce to cieszy się olbrzymią popularnością. I nie ma się czemu dziwić. Jest to jeden z nielicznych wodospadów, który możemy obejść także od drugiej (tylnej) strony. Kolejny przystanek to wodospad Skógafoss, który jest jednym z największych islandzkich wodospadów. Jego całkowita wysokość to 62 metry przy szerokości równej 15 metrów. Strumienie wody z wodospadu uderzają w ziemię z olbrzymią siła, w efekcie czego bezustannie w powietrzu unosi się olbrzymia wodna mgiełka. Dzięki niej przed wodospadem w słoneczny dzień pojawia się (czasami nawet podwójna) tęcza, a okoliczne skały porośnięte są pięknym jaskrawo zielonym mchem. W czasie wolnym będzie można udać się na taras widokowy i podziwiać ten cud natury z góry. Dalej nasza przygoda prowadzi nas do malowniczej wioski Vik położonej na południowym wybrzeżu Islandii. Czarna plaża Reynishverfi to z całą pewnością najsłynniejsza czarna plaża na całej Islandii. Zachwyca nie tylko swą barwą. Zaskoczą nas na niej także niesamowite formacje skalne oraz roztaczający się z niej spektakularny widok. Po sesji zdjęciowej udajemy się do kolejnego punktu programu stadniny koni w Austurkot. Stadnina należy do Páll Bragi Hólmarsson & Hugrun Jóhannsdóttir. Páll jest trenerem islandzkiej reprezentacji narodowej i będziemy mieli zaszczyt być przyjęcie właśnie przez niego. Po krótkiej historii islandzkich koni udamy się na prezentację jazdy konnej. Po tych niesamowitych wrażeniach nadszedł czas powrotu do hotelu gdzie czeka nas kolacja i nocleg.

 

4 dzień – 16.05.2020

Po śniadaniu czeka nas wizyta w parku narodowym Þingvellir. Park został utworzony w 1928, a od 2004 roku figuruje na liście UNESCO. Położony jest nad wielkim, tektonicznym, jeziorem Þingvallavatn. To tutaj właśnie euroazjatycka płyta tektoniczna styka się z płytą północnoamerykańską. Islandia jest jednym z niewielu miejsc na ziemi, gdzie styk dwóch płyt tektonicznych można zobaczyć z lądu. Thingvellir to również dom jeziora Þingvallavatn, największego jeziora (naturalnego) na wyspie Obszar ten pełen jest wąwozów, szczelin, większych i mniejszych jezior…. Woda i skały pośród soczystej zieleni. To miejsce ważne jest dla Islandczyków również ze względów historycznych. W 930 r. po raz pierwszy zebrał się tutaj islandzki parlament – Althing. Po wizycie w parku czekają nas odwiedziny w stolicy Islandii Reykjaviku. Choć Reykjavik jest jedną z najmniejszych stolic, mieszka tu prawie połowa ludności kraju – ponad 120 tys. osób. W Reykjaviku znajduje się niewielkie centrum, które można zwiedzać piechotą. Przedmieścia są szeroko rozrzucone na obszarze 273 km2. Aglomeracja jest silnie związana z wulkanicznym pochodzeniem wyspy – wszystkie jej budynki ogrzewane są za pomocą energii geotermalnej. Co ciekawe, większość domów nie ma w ogóle kominów. Miasto leży nad Zatoką Faxa. Jest najstarszym miastem na wyspie. W centrum stolicy znajduje się jezioro Tjörnin. Znajdują się przy nim ważne punkty miasta, w tym ratusz, Galeria Narodowa czy teatry. Na jeziorze spotkać można ponad 40 gatunków ptaków, w tym łabędzie. W stolicy warto zobaczyć też budynek parlamentu w stylu neoklasycystycznym, katedrę czy kościół Hallgrímskirkja. Znajdują się tutaj też ciekawe muzea, w tym Muzeum Narodowe czy Muzeum Morza, gdzie znajduje się wiele ciekawych modeli statków. W mieście znajduje się również port. Czas wolny pozwoli na indywidualne odkrywanie najbardziej urokliwych miejsc stolicy kraju. Proponujemy też na udanie się na zakupy w pobliskich sklepikach z pamiątkami i podelektować się lokalnymi daniami w miejscowych restauracyjkach. Obiadokolacja i nocleg
noce). 
Obiadokolacja. Nocleg.

5 dzień – 17.05.2020

Śniadanie i wyjazd na lotnisko. Przylot do Polski i zakończenie imprezy. 

Cena: 1195 € (dla gr. min 15 os.)

Wpisowe – w kwocie 300 euro zł płatne przelewem do 5 dni roboczych od zgłoszenia

Pozostałą kwotę należy wpłacić do 25 dni przed rozpoczęciem wycieczki

 Zapisy:

Świadczenia zawarte w cenie:

 • wynajęcie autobusu lokalnego włącznie z kierowcą na powyższy program
 • opłaty parkingowe dla autokaru
 • wycieczki wyszczególnione w programie
 • bilety wstępów do zwiedzanych atrakcji
 • transfery z lotniska i na lotnisko w Islandii
 • polskojęzyczny pilot na całej trasie zwiedzania (Islandia)
 • zakwaterowanie w hotelu ***/**** w Reykjaviku łącznie z wyżywieniem 4 x HB (śniadanie bufet , kolacja 3-daniowa)
 • opłata na TFG
 • ubezpieczenie NNW, KL (z włączeniem chorób przewlekłych do 70 r.ż.) oraz bagaż
 • bilety wstępów. 

Cena nie obejmuje:

 • 380 € dopłaty do pokoju 1-osobowego

 • ubezpieczenia od kosztów rezygnacji z imprezy (3% ceny imprezy, z chorobami przewlekłymi 7,5%)

 • biletów lotniczych z Polski do Islandii – wg ceny zakupu (cena na dz. 21/10/2019 – ok. 1200 zł w obie strony).

Uwaga

 • wymagana minimalna liczba uczestników – 15 osób

 • warunkiem potwierdzenia udziału w imprezie jest wpłata wymaganej zaliczki

 • osoby zapisujące się pojedynczo w przypadku braku możliwości dokwaterowania do pokoju dwuosobowego/trzyosobowego ponoszą odpłatność powiększoną o koszt pokoju jednoosobowego. 

Zapisz się

Galeria

ZAPRASZAM

Zofia Lisik

506 994 747

Materiały do pobrania

POBIERZ PROGRAM WYCIECZKI

POBIERZ WARUNKI UCZESTNICTWA

POBIERZ UMOWĘ