„KRESOWA PRZYGODA”

„KRESOWA PRZYGODA”

Wycieczka objazdowa po miastach zwanych Kresową Atlantydą. Drohobycz – miasto B. Schultza, Truskawiec –uzdrowisko, Borysław – zagłębie naftowe oraz Halicz – dawna stolica Rusi Halickiej i Stanisławów –jeden z głównych ośrodków historycznej Rusi Czerwonej i Galicji Wschodniej.

1 dzień

Wyjazd z Sanoka o godz. 6:00. Przyjazd do Drohobycza, w którym należy zobaczyć kościół pw. Św. Bartłomieja (z XIV w), dom Schulza, cerkiew pw. Św. Jura oraz największą Synagogę na terenie Galicji. Wyjazd do Borysławia, największego Zagłębia Naftowego w przedwojennej Polsce. Krótkie zwiedzenie tego miasta (najsłynniejszy odwiert Oil City, którego wydajność była największą w historii polskiego przemysły naftowego). Spacer po najsłynniejszym kurorcie Ukrainy – Truskawcu. Przyjazd do hotelu w okolicy Truskawca. Zakwaterowanie, obiadokolacja, nocleg.

 

2 dzień

Śniadanie. Wyjazd w kierunku Stanisławowa (założonego XVII w. przez Jędrzeja Potockiego a nazwanego dla upamiętnienia imienia ojca, z dzisiejszą nazwą Iwano-Frankowsk ku czci twórcy literatury ukraińskiej) – zwiedzanie starej części miasta z ratuszem, kościołem farnym. Przyjazd do dawnej stolicy Rusi Halickiej – Halicza. Krótkie zwiedzenie miasta. Powrót do Truskawca, obiadokolacja, nocleg.

3 dzień

Śniadanie. Wyjazd do Stryja, rodzinnego miasta Kornela Makuszyńskiego. Spacer po mieście. Wyjazd w kierunku Polski. Powrót do Sanoka w godzinach wieczornych. 

Cena: 490 zł - cena skalkulowana dla wyjazdu z Sanoka, dla grupy 40 os.

Wpisowe – w kwocie 600 zł płatne przelewem do 5 dni roboczych od zgłoszenia

Pozostałą kwotę należy wpłacić do 25 dni przed rozpoczęciem wycieczki

Świadczenia zawarte w cenie:

  • przejazd autokarem
  • 2 noclegi w hotelach**/*** (pokoje 2, 3 os. z łazienkami)
  • 2 obiadokolacje
  • 2 śniadania
  • usługa pilota/przewodnika
  • ubezpieczenie NNW, KL (z włączeniem chorób przewlekłych) oraz bagaż.

Cena nie obejmuje:

  • obowiązkowej płatności u pilota (w tym na bilety wstępów) – 10 EURO/os

Zapisz się

Galeria

ZAPRASZAM

Zofia Lisik

506 994 747

Materiały do pobrania

POBIERZ PROGRAM WYCIECZKI

POBIERZ WARUNKI UCZESTNICTWA

POBIERZ UMOWĘ