KRESY WSCHODNIE I BUKOWINA RUMUŃSKA

KRESY WSCHODNIE I BUKOWINA RUMUŃSKA

Zwiedzaj szlakami Trylogii Sienkiewicza! Wycieczka objazdowa śladami bohaterów Trylogii Sienkiewicza oraz po historycznej Krainie zwanej Hospodarstwem Mołdawskim, pełnej Malowanych Monastyrów.

1 dzień

Wyjazd z Sanok o około 3:00. Przejazd przez: Krościenko –  Drohobycz (zwiedzanie miasta rodzinnego B. Schulza) – Stanisławów –  zwiedzanie miasta założonego przez Andrzeja Potockiego ze słynną Kolegiatą, Katedrą Ormiańską i Kościołem Jezuitów. Przejazd do Czerniowiec. Obiadokolacja i nocleg.

2 dzień

Śniadanie. Wyjazd do Rumunii. Zwiedzanie malowanych klasztorów w Suczavicie, Voronecie i Humoru (wybudowane w XV i XVI wieku obronne monastyry, wpisane zostały w 1993 roku na listę światowego Dziedzictwa Kultury UNESCO). Powrót do Czerniowiec. Obiadokolacja, nocleg.

3 dzień

Śniadanie. Krótki spacer po Czerniowcach, słynących z pięknego pałacu Metropolitów Bukowińskich. Przejazd do Chocimia – zwiedzanie twierdzy, miejsca dwóch wielkich bitew wojsk Rzeczypospolitej z Turkami (w 1621 i 1673. Przejazd do Kamieńca Podolskiego (dawniej zwany także „przedmurzem Chrześcijaństwa” lub „bramą do Polski”) zwiedzanie zamku. Wyjazd w kierunku Tarnopola, po drodze postój w Skale Podolskiej – twierdza pochodząca z XIV w. Tarnopol.  Obiadokolacja. Nocleg.

4 dzień

Śniadanie. Zwiedzanie twierdzy w Zbarażu (w 1649 roku miała tu miejsce słynna obrona zamku i miasta przed wojskami kozackimi i sprzymierzonymi z nimi Tatarami). Przejazd do Krzemieńca – miasta rodzinnego Juliusza Słowackiego – zwiedzanie muzeum, krótki spacer po mieście ze słynnym Liceum Krzemienieckim. .  Wyjazd do Poczajowa – najważniejszego ośrodka prawosławnego na Wołyniu i drugi na całej Ukrainie po Ławrze Pieczerskiej w Kijowie. Wyjazd w drogę powrotną do Polski.

Cena: 690 zł - cena skalkulowana dla wyjazdu z Sanoka, dla grupy 40 os.

Wpisowe – w kwocie 150 zł płatne przelewem do 5 dni roboczych od zgłoszenia

Pozostałą kwotę należy wpłacić do 25 dni przed rozpoczęciem wycieczki

Świadczenia zawarte w cenie:

  • przejazd autokarem
  • 3 noclegi w hotelach**/*** (pokoje 2, 3 os. z łazienkami)
  • 3 obiadokolacje
  • 3 śniadania
  • usługa pilota
  • ubezpieczenie NNW, KL (z włączeniem chorób przewlekłych) oraz bagaż.

Cena nie obejmuje:

  • obowiązkowej płatności u pilota (w tym na bilety wstępów) – 20 EURO/os

Zapisz się

Galeria

ZAPRASZAM

Zofia Lisik

506 994 747

Materiały do pobrania

POBIERZ PROGRAM WYCIECZKI

POBIERZ WARUNKI UCZESTNICTWA

POBIERZ UMOWĘ