LITWA – ŚLADAMI J. PIŁSUDSKIEGO

LITWA – ŚLADAMI J. PIŁSUDSKIEGO

Wycieczka objazdowa śladami Marszałka Józefa Piłsudskiego, męża stanu i najważniejszego z „ojców-założycieli" II Rzeczpospolitej.

1 dzień

Zbiórka uczestników i wyjazd z Sanoka o godz. 0:00. Przyjazd Przejazd na Litwę. Druskieniki – uzdrowisko, w którym kilkukrotnie przebywał Józef Piłsudski. Bezdany – dworzec kolejowy, miejsce udanej akcji wojskowej. Zułów – miejsce urodzenia Marszałka. Powiewiórka – kościół katolicki (w majątku Sorokpol), miejsce chrztu Józefa Piłsudskiego. Pikieliszki – dwór i posiadłość rodziny Józefa Piłsudskiego. Obiadokolacja, nocleg w Wilnie.

2 dzień

Śniadanie w hotelu. Całodzienne zwiedzanie Wilna: Ostra Brama, Kościół św. Teresy, cerkiew prawosławna św. Ducha, Klasztor Bazylianów, Plac ratuszowy, Kościół św. Kazimierz, Uniwersytet Wileński, gotycki kościół św. Anny, pomnik Adama Mickiewicza, krótki spacer po dzielnicy Zarzecze. Przejazd na Cmentarzu na Rossie, gdzie znajduje się wiele grobowców, w których pochowano ważne dla polskiej historii i kultury postacie (wśród nich jest też mauzoleum z sercem J. Piłsudskiego). Obiadokolacja, nocleg w Wilnie.

3 dzień

Śniadanie w hotelu. Wyjazd do Trok. Zapoznanie się z kulturą Karaimów, najmniejszej litewskiej mniejszości narodowej, domy karaimskie. Zwiedzanie zamku w Trokach (został on wzniesiony w XIV-XV w. przez Wielkiego Księcia litewskiego Kiejstuta i jego syna Witolda). Wyjazd w kierunku Kowna. Po drodze postój w miejscowości Pożajście – największy zespół klasztorny na Litwie.  Przejazd do Kowna. Zwiedzanie zabytków miasta: zamek kowieński, kościół św. Jerzego i klasztor bernardynów, Stare Miasto – zespół kamienic wokół rynku, ratusz, archikatedra św. Piotra i Pawła, Dom Perkuna, kościół Witolda, spacer Aleją Wolności. Obiadokolacja, nocleg.

4 dzień

Śniadanie. Wyjazd w drogę powrotną do kraju. Powrót w godzinach wieczornych.

Cena: 999 zł - cena skalkulowana dla wyjazdu z Sanoka, dla grupy 40 os.

Wpisowe – w kwocie 250 zł płatne przelewem do 5 dni roboczych od zgłoszenia

Pozostałą kwotę należy wpłacić do 25 dni przed rozpoczęciem wycieczki

Świadczenia zawarte w cenie:

  • przejazd autokarem
  • 3 noclegi w hotelach**/*** (pokoje 2, 3 os. z łazienkami)
  • 3 obiadokolacje
  • 3 śniadania
  • usługa pilota i lokalnych przewodników
  • ubezpieczenie NNW, KL (z włączeniem chorób przewlekłych) oraz bagaż.

Cena nie obejmuje:

  • obowiązkowej płatności u pilota (na bilety wstępu, lokalnych przewodników oraz innych obligatoryjnych opłat) – 25 EURO/os

Zapisz się

Galeria

ZAPRASZAM

Zofia Lisik

506 994 747

Materiały do pobrania

POBIERZ PROGRAM WYCIECZKI

POBIERZ WARUNKI UCZESTNICTWA

POBIERZ UMOWĘ