MITYCZNA GRECJA (W+Z)

MITYCZNA GRECJA (W+Z)

Mityczna Grecja to oferta dla tych, którzy lubią łączyć odpoczynek ze zwiedzaniem. W ofercie pobyt na Riwierze Olimpijskiej i przejazd śladami greckich bogów.

1 dzień – 30/06/2019

Wyjazd z Rzeszowa, Krosna. Przejazd przez Słowację, Węgry do Serbii – po drodze krótka panorama i zwiedzanie Belgradu -Twierdza Kalemegdan, cerkiew św. Petki z cudownym źródełkiem, cerkiew Rużica, Bastion – Kula Nebojša, świątynia św. Sawy, Parlament, ulica Kneza Milośa, Skadarlija . Zakwaterowanie w hotelu, obiadokolacja, nocleg.

2 dzień – 01/07/2019

Po śniadaniu – przejazd przez Serbię, Macedonię do Olympic Beach w Grecji. Zakwaterowanie w hotelu, możliwość zwiedzania miejscowości – obiadokolacja i nocleg.

3 dzień – 02/07/2019

Śniadanie. Dzień wolny na plażowanie. 

Dla chętnych wyjazd na wycieczkę na Olimp. W programie zwiedzanie klasztoru św. Dionisiosa – patrona gór Olimpu. Zwiedzimy kościół oraz ciekawe muzeum (bezpłatne). W sklepie obok klasztoru możliwość zakupu produktów wytwarzanych przez mnichów: sery Feta, miody, wina, oliwa, likiery, zioła, itp. Odwiedzimy również górskie miasteczko Litochoro, z którego udamy się na pieszą wycieczkę do Wąwozu Enipeasa (około 1,5 godziny w dwie strony, nie wspinamy się na żadne szczyty, wycieczka dla wszystkich), gdzie zobaczymy Wanny Zeusa i Afrodyty. Przejedziemy również do starej góralskiej wioski Paleo Pandeleimonas, gdzie nie ma ruch kołowego i zachowały się stare góralskie domy. Z wioski przepiękny widok na Morze Egejskie,Zatokę Termajską, Chalkidiki. Przejazd do Alikies – solankowe lecznicze błota. Czas wolny.

Powrót do hotelu, obiadokolacja.

Wieczorem Grecki Wieczór 20:30 – 24:00 w eleganckim lokalu. 

4 dzień – 03/07/2019

Po śniadaniu wyjazd na Meteory – klasztory zawieszone w chmurach – ósmy cud świata, wpisane na listę światowego dziedzictwa kulturalnego Unesco. Podczas wycieczki zatrzymamy się w Wąwozie Tempi, gdzie odwiedzimy kościółek wykuty w skale, św. Paraskievi- patronki osób niewidomych. Koło kościółka znajduje się źródełko ze świętą – uzdrawiającą wodą. Przejedziemy przez miasto Larysa i Trikala. Zatrzymamy się w Kalambace, miasto położone u podnóża Meteor, gdzie zawitamy do pracowni ikon bizantyjskich. W pracowni poznamy proces pisania ikon. W sklepie obok pracowni będzie można zakupić ikony i pamiątki z Meteor i Grecji. Główny punk naszego programu to klasztory na Meteorach. Na dzień dzisiejszy zachowało się sześć klasztorów, cztery męskie i dwa żeńskie. Dla porównania odwiedzimy dwa, jeden męski i jeden żeński. Pozostałe klasztory zobaczymy z pokładu naszego autokaru oraz miejsc widokowych. Powrót do hotelu na obiadokolację.

5 dzień – 04/07/2019

Śniadanie. Dzień wolny na plażowanie. 

 

Dla chętnych wyjazd do Veria i Vergina. Przejazd do Verginy gdzie zobaczymy groby królów Macedońskich, Filipa II – ojca Aleksandra Wielkiego, jego matki i przyrodniego rodzeństwa. Zobaczymy ciekawe eksponaty muzealne, między innymi korony królów macedońskich, biżuterię, gwiazdę starożytnych Macedończyków. Przejazd do Veri – starożytna Berea gdzie nauczał św. Paweł. Zobaczymy tzw. Bemę – miejsce nauczania Apostoła Pawła. Czas wolny w miasteczku.

 

Powrót do hotelu. Czas wolny na plażowanie. Obiadokolacja.

 

6 dzień – 05/07/2019

Śniadanie. Dzień wolny na plażowanie. 

 

Dla chętnych wyjazd na wycieczkę do Edessa-Pozar. Przejedziemy przez dawne tereny starożytnej Macedonii zapoznamy się z jej historią. Zatrzymamy się w mieście Edessa aby obejrzeć największy grecki wodospad Karanos – 70 metrów. Następnie pojedziemy w góry Wora do Pozar zwany również Loutra Aridea. W wąwozie płyną równolegle dwie rzeki. Temperatura wody jednej rzeki to 15 st.C a drugiej to 37 st. C. Termalne wody drugiej rzeki mają właściwości lecznicze na schorzenia dermatologiczne, ginekologiczne i reumatologiczne, W wąwozie można odwiedzić jaskinie ze stalaktytami i stalagmitami. Czas wolny na lecznicze kąpiele.

 

Powrót do hotelu. Obiadokolacja.

7 dzień – 06/07/2019

Śniadanie. Czas wolny na plażowanie dla pierwszej grupy. 

Dla chętnych z pierwszej fakultatywnie wycieczka na wyspę Skiathos, gdzie kręcono ujęcia do filmu Mamamia. Przejedziemy autobusem do portu i popłyniemy na urokliwą zieloną wyspę Skiatos. Na wyspie zatrzymamy się na plaży Koukounaries ze złotymi piaskami. Około 2-2,5 godz, czasu wolnego na plażowanie. Następnie popłyniemy wzdłuż wyspy podziwiając liczne plaże. Zatrzymamy się w stolicy wyspy – Skiathos. W miasteczku zobaczymy twierdzę Bourdzi, wzgórze Zegarowe i dom- muzeum wielkiego greckiego pisarza Papadiamantisa. Na statku dla uprzyjemnienia podróży mamy dwa programy: Ouzo Party i Metaxa Party. Pokazy tradycyjnych tańców greckich, w tym Zorby oraz degustacja ouzo i metaxy.  Wieczorem powrót do hotelu i obiadokolacja.

 

Dla drugiej grupy po śniadaniu wykwaterowanie, wyjazd w kierunku Aten, po drodze postój w Termopilach – miejsce słynnej bitwy Greków z Persami- grób Leonidasa, przejazd do Delf . Wyrocznia delficka była miejscem pielgrzymek antycznych Greków poszukujących boskich porad w sprawach polityki, wojny czy też miłości. Zwiedzimy trzy najciekawsze części antycznej wyroczni: Święty Okręg, czyli Świątynia Apollina, w której wieszczyły Pytie, Skarbiec Ateńczyków, wspaniały teatr, który mógł pomieścić 5 tys. widzów, „święte” Źródło Kastalia, muzeum ze słynnym posągiem woźnicy delfickiego, Wykopaliska Marmaris – słynny Tolos. Zakwaterowanie w hotelu nad morzem , obiadokolacja, nocleg.

8 dzień – 07/07/2019

Śniadanie. Czas wolny na plażowanie dla pierwszej grupy. 

 

Druga grupa: po śniadaniu zwiedzanie antycznych zabytków Argolidy: Akrokorynt, Kanał Koryncki, Mykeny–Grób Agamemnona, cytadela, Epidauros – antyczny teatr, klinika Asklepiosa, wytwórnia naczyń ceramicznych. . Powrót do hotelu, czas wolny, wypoczynek nad morzem. Obiadokolacja, nocleg.

 

9 dzień – 08/07/2019

Śniadanie. Czas wolny na plażowanie dla pierwszej grupy. 

 

Druga grupa: po śniadaniu autokarowo – piesze zwiedzanie Aten. Zobaczymy wszystkie najsłynniejsze atrakcje miasta: wzgórze Akropolu zwieńczone ruinami Partenonu – Świątyni Ateny Partenos (dziewicy) zbudowanej przez słynnego ateńskiego architekta Kallikratesa, monumentalna brama Propyleje, świątynia Ateny Nike oraz Erechtejon ze słynnym krużgankiem. Nastepnie zobaczymy Odeon Herodosa Attyka, Teatr Dionizosa, wzgórze Areopag- z którego przemawiał Św. Paweł, grecką i rzymską Agorę oraz Plakę – najstarszą dzielnicę miasta. Następnie- Olimpejon – świątynia Zeusa Olimpijskiego, Łuk Hadriana oraz stadion Panatenejski – zrekonstruowany Kali Marmaro, na którym odbyły się pierwsze nowożytne igrzyska olimpijskie. Zobaczymy także słynnych gwardzistów greckich w tradycyjnych strojach trzymających wartę przed Grobem Nieznanego Żołnierza – zmiana wart pod Parlamentem, ogrody królowej Amalii. Przejazd na Riwierę Olimpu, zakwaterowanie w hotelu, obiadokolacja, nocleg.

10 dzień – 09/07/2019

Po śniadaniu wykwaterowanie z hotelu. Zebranie dwóch grup. Przejazd przez Macedonię, Serbię, Węgry i Słowację do Polski.

Cena: 1700 zł - pierwsza grupa, 2150 zł - druga grupa

Wpisowe – w kwocie 500 zł płatne przelewem do 5 dni roboczych od zgłoszenia

Pozostałą kwotę należy wpłacić do 25 dni przed rozpoczęciem wycieczki

 Zapisy:

Świadczenia zawarte w cenie:

  • przejazd autokarem
  • 9 noclegów w hotelach*** (pokoje 2, 3 os. z łazienkami)
  • 9 obiadokolacji
  • 9 śniadań
  • usługa pilota 
  • ubezpieczenie NNW, KL (z włączeniem chorób przewlekłych) oraz bagaż
  • opłata na TFG
  • sprzęt Tour Guide (TGS).

Cena nie obejmuje:

  • obowiązkowej płatności u pilota – 60 EURO/os dla opcji pierwszej oraz 80 EURO/dla opcji drugiej (na m.in. opłatę za bilety wstępów, lokalnych przewodników itd.)

Zapisz się

Galeria

ZAPRASZAM

Zofia Lisik

506 994 747

Materiały do pobrania

POBIERZ PROGRAM WYCIECZKI

POBIERZ WARUNKI UCZESTNICTWA

POBIERZ UMOWĘ