MITYCZNA GRECJA

MITYCZNA GRECJA

Mityczna Grecja to oferta dla tych, którzy lubią łączyć odpoczynek ze zwiedzaniem. W ofercie pobyt nad morzem i przejazd śladami greckich bogów.

1 dzień – 21.08.2020

Wyjazd z Sanoka, Krosna i Jasła według rozkładu. Przejazd przez Słowację i Węgry do Serbii. Przyjazd do Skopje. Zakwaterowanie w hotelu. Obiadokolacja i nocleg.

 

2 dzień – 22.08.2020

Śniadanie. Zwiedzanie Skopje: twierdza Skopsko Kale ze śladami osadnictwa z epok neolitu i brązu, a także czasów rzymskich i bizantyjskich (obecnie trwają tam badania archeologiczne), cerkiew świętego Pantaleona w Nerezi, na przedmieściach Skopje, z 1161 roku z zachowanymi freskami bedącymi wspaniałym przykładem malarstwa bizantyjskiego, kamienny średniowieczny most na rzece Wardar, meczet Mustafa Paszy, Pomnik Matki Teresy. Przejazd do miejscowości Kalampaka Zakwaterowanie w hotelu, obiadokolacja i nocleg.

3 dzień – 23.08.2020

Po śniadaniu zwiedzanie Wiszących Klasztorów, uważanych za jeden z cudów świata. W pierwszej kolejności wizyta w pracowni ikon, gdzie dowiemy się w jaki sposób powstają sakralne obrazy. Następnie przejazd trasą widokową wśród wyrastających z ziemi skał o fantastycznych kształtach do najstarszego, najwspanialszego i najważniejszego klasztoru – Megalo Meteoro. Następnie przejazd do Delf – archaicznego ośrodka kultu – sanktuarium delfickiego Świętego Kręgu Apollina, na środku którego, zgodnie z historią, stał blok marmuru oznaczający środek ziemi, czyli “pępek ziemi. Zakwaterowanie w hotelu w okolicach Aten, obiadokolacja i nocleg.

4 dzień – 24.08.2020

Po śniadaniu wykwaterowanie, przejazd na zwiedzanie Aten. W programie zwiedzania: stadion Kalimarmaro, park Zapion, kolumny sanktuarium Zeusa, Łuk Hadriana, Święte Wzgórze Ateńskie – Akropol Aeropag, następnie wzdłuż starożytnej Agory i Forum Romanum przejście do najstarszej dzielnicy ateńskiej Plaki. Pobyt w stolicy Grecji zakończy uroczysta zmiana warty pod Parlamentem w wykonaniu żołnierzy Evzoni. Przejazd Kanałem Korynckim na Peloponez Zakwaterowanie w hotelu, obiadokolacja i nocleg (w miejscowości Tolo, hotel . 

5 dzień – 25.08.2020

Śniadanie. Całodzienny wypoczynek nad morzem. Obiadokolacja, nocleg. 

6 dzień – 26.08.2020

Śniadanie. Całodzienny wypoczynek nad morzem. Obiadokolacja, nocleg. 

7 dzień – 27.08.2020

Śniadanie. Całodzienna wycieczka. Zwiedzanie Epidauros z najlepiej zachowanym Antycznym Teatrem na 14 tys. widzów o fenomenalnej akustyce. Przejazd do Nafplio pierwszej stolicy niepodległej Grecji. Kolejnym punktem programu są Mykeny – ruiny miasta najstarszej cywilizacji europejskiej oraz domniemanego grobowca Agamemnona. Powrót do hotelu, obiadokolacja i nocleg.

8 dzień – 28.08.2020

Śniadanie. Całodzienny wypoczynek nad morzem. Obiadokolacja, nocleg. 

9 dzień – 29.08.2020

Śniadanie. Wyjazd w kierunku Salonik. Po drodze postój w Termopilach przy pomniku Króla Leonidasa oraz przy cudownym źródełku obok kościółka “Święty Piątek” Agia Paraskiewi. Przyjazd do hotelu. Zakwaterowanie, obiadokolacja i nocleg. 

10 dzień – 30.08.2020

Śniadanie. Wykwaterowanie. Wyjazd do Polski.  Przejazd przez Grecję, Macedonię, Serbię,  Węgry i Słowację. Powrót do  miejsca zbiórki w godzinach wczesnorannych.

Cena: 2450 zł+90*€ (czł. PTTK, stali klienci: 2430 zł+90€*)

Wpisowe – w kwocie 650 zł płatne przelewem do 5 dni roboczych od zgłoszenia

Pozostałą kwotę należy wpłacić do 25 dni przed rozpoczęciem wycieczki

 Zapisy:

Świadczenia zawarte w cenie:

 • przejazd autokarem
 • opłaty drogowe i parkingowe
 • 9 noclegów w hotelach*** ( pokoje 2, 3 os. z łazienkami), w tym 5 nocy w miejscowości Tolo – Hotel Epidavria położony zaledwie 50 m od plaży.
 • 9 obiadokolacji
 • 9  śniadań
 • usługa pilota 
 • usługa przewodnika polskojęzycznego
 • ubezpieczenie NNW, KL (z włączeniem chorób przewlekłych do 70 r.ż.) oraz bagaż
 • bilety wstępów
 • opłata na TFG
 • sprzęt tour-guide. 

Cena nie obejmuje:

 • 135 euro dopłaty do pokoju 1-osobowego

 • ubezpieczenia od kosztów rezygnacji z imprezy (3% ceny imprezy, z chorobami przewlekłymi 7,5%).

Uwaga:

 • wymagana minimalna liczba uczestników – 35 osób

 • *emeryci po 65 roku życia zniżka – 75€, dzieci do lat 18 oraz studenci
  z legitymacją – 50€(dotyczy obywateli UE) warunkiem potwierdzenia udziału w imprezie jest wpłata wymaganej zaliczki

 • osoby zapisujące się pojedynczo w przypadku braku możliwości dokwaterowania do pokoju dwuosobowego/trzyosobowego ponoszą odpłatność powiększoną o koszt pokoju jednoosobowego.

Zapisz się

Galeria

ZAPRASZAM

Zofia Lisik

506 994 747

Materiały do pobrania

POBIERZ PROGRAM WYCIECZKI

POBIERZ WARUNKI UCZESTNICTWA

POBIERZ UMOWĘ