MOŁDAWIA – A GDZIE TO JEST?

MOŁDAWIA – A GDZIE TO JEST?

Jesteś smakoszem wina oraz lubisz zwiedzać? Mołdawia to kierunek dla Ciebie! Mołdawia to kraj, gdzie są największe na świcie piwnice winne, piękne zabytki, rewelacyjna kuchnia oraz wspaniałe krajobrazy... Gdzie są gościnni ludzie, gdzie jest miło i bezpiecznie.

1 dzień

Wyjazd z Sanoka o godzinie 00:00. Przejazd przez Słowację, Węgry. Przekroczenie granicy węgiersko-rumuńskiej w godzinach rannych. Przyjazd do miejscowości Baia Mare– urokliwego miasteczka zwiedzanie Wieży Stefana – część fortyfikacji miasta, domu Elżbiety, XVIII-wiecznej katedry św. Trójcy. Dalszy przejazd do miejscowości Voronet – zwiedzanie Malowanego Klasztoru – zabytku wpisanego na listę UNESCO. Przejazd do Gura Humorului. Zakwaterowanie, obiadokolacja, nocleg.

2 dzień

Śniadanie. Wyjazd w kierunku granicy rumuńsko-mołdawskiej. Przyjazd do miejscowości Soroca, gdzie znajduje się kamienna twierdza wybudowana na planie okręgu przez księcia mołdawskiego Stefana III Wielkiego. Obiad. Wyjazd do Winnicy Vartely Chataux, połączony ze zwiedzaniem, degustacją win mołdawskich i możliwością zakupu. Zakwaterowanie w hotelu w Kiszyniowe, nocleg.

3 dzień

Śniadanie. Wyjazd na wycieczkę do Naddniestrza. Zwiedzanie twierdzy w miejscowości Bendery. Następnie przejazd do miejscowości Kitckany. Zwiedzanie klasztoru męskiego prawosławnego ufundowanego w 1864, jednego z ważniejszych ośrodków monastycznych Mołdawii – Ławry Neamt. Obiad – potrawy narodowe. W dalszej kolejności zwiedzanie unikatowego przedsiębiorstwa jesiotra i naturalnego kawioru „Aquatir”. Przejazd do stolicy republiki Naddnieprzańskiej – Tyraspolu. Zwiedzanie miasta, którego współczesną odsłonę sięgającą 1792r., zawdzięcza generałowi rosyjskiemu Suworowowi. Powrót do hotelu w Kiszyniowie. Nocleg.

4 dzień

Śniadanie. Wyjazd na wycieczkę do winnicy Milesti Mici – największy na świecie magazyn wina, występujący w pokładach wapna na głębokości 30-85 metrów. Stała temperatura w 12-14°C i wilgotność względna 85-95% tego „królestwa wina” to wspaniałe warunki do jego przechowywania. Następnie przejazd do najbardziej egzotycznego regionu Republiki Mołdowy Gagauzji. Zwiedzanie katedry w mieście Komrat. Obiad składający się z dań kuchni gagauskiej. Zwiedzanie muzeum folkloru mieszkańców Gagauzji. Powrót do Kiszyniowa. Nocleg.

5 dzień

Śniadanie. Wyjazd z Kiszyniowa. Przekroczenie granicy mołdawsko-rumuńskiej. Przejazd do Jassy – zwiedzanie dawnej stolicy Mołdawii, położonej na siedmiu wzgórzach, z zachowanym historycznym centrum. Dalszy przejazd do Piatra Neamt.. Zakwaterowanie, obiadokolacja, nocleg.

6 dzień

Śniadanie. Przejazd przez słynny Wąwóz Bicaz (postój na zdjęcia i zakup pamiątek). Przyjazd do Sanoka w godzinach wieczornych.

Cena: 1450 zł - cena skalkulowana dla wyjazdu z Sanoka, dla grupy 40 os. + 10 zł TFG

Wpisowe – w kwocie 350 zł przelewem do 5 dni roboczych od zgłoszenia

Pozostałą kwotę należy wpłacić do 25 dni przed rozpoczęciem wycieczki

Świadczenia zawarte w cenie:

  • przejazd autokarem
  • 5 noclegów w hotelach**/*** (pokoje 2, 3 os. z łazienkami)
  • 5 obiadokolacji
  • 5 śniadań, usługa pilota i lokalnych przewodników
  • ubezpieczenie NNW, KL (z włączeniem chorób przewlekłych) oraz bagaż.

Cena nie obejmuje:

  • obowiązkowej płatności u pilota – 15 EURO/os

     

Zapisz się

Galeria

ZAPRASZAM

Zofia Lisik

506 994 747

Materiały do pobrania

POBIERZ PROGRAM WYCIECZKI

POBIERZ WARUNKI UCZESTNICTWA

POBIERZ UMOWĘ