MOŁDAWIA i PEREŁKI RUMUNII

MOŁDAWIA i PEREŁKI RUMUNII

Jesteś smakoszem wina oraz lubisz zwiedzać? Mołdawia to kierunek dla Ciebie! Mołdawia to kraj, gdzie są największe na świcie piwnice winne, piękne zabytki, rewelacyjna kuchnia oraz wspaniałe krajobrazy... Gdzie są gościnni ludzie, gdzie jest miło i bezpiecznie.

1 dzień

Wyjazd z Sanoka o godzinie 00:00. Przejazd przez Słowację, Węgry. Przekroczenie granicy węgiersko-rumuńskiej w godzinach rannych. Przyjazd do miejscowości Baia Mare– urokliwego miasteczka zwiedzanie Wieży Stefana – część fortyfikacji miasta, domu Elżbiety, XVIII-wiecznej katedry św. Trójcy. Dalszy przejazd do miejscowości Voronet – zwiedzanie Malowanego Klasztoru – zabytku wpisanego na listę UNESCO. Przejazd do Gura Humorului. Zakwaterowanie, obiadokolacja, nocleg.

2 dzień

Śniadanie. Przyjazd do miejscowości Jassy. Zwiedzanie miasta – Pałac Kultury, cerkiew Trzech Hierarchów z elewacją pięknie rzeźbioną w kamieniu. W świątyni znajduje się nagrobek twórcy zjednoczonej Rumunii – Aleksandra Jana Cuzy. Wyjazd w kierunku granicy rumuńsko-mołdawskiej. Przyjazd do Kiszyniowa (stolicy Mołdawii). Zakwaterowanie w hotelu, obiadokolacja i nocleg.

3 dzień

Śniadanie. Całodniowe zwiedzanie Mołdawii w towarzystwie lokalnego przewodnika.
W programie objazd i zwiedzanie stolicy kraju
Kiszyniowa, zwiedzanie rozległego, zabytkowego zespołu archeologiczno-krajobrazowego Orheiul Vechi, położonego w malowniczej dolinie rzeki Raut, a na zakończenie dnia wizyta w słynnej na cały świat piwnicy winnej Crikova, połączona ze zwiedzaniem, degustacją win mołdawskich i możliwością zakupu. Powrót do hotelu w Kiszyniowie na obiadokolację i nocleg.

4 dzień

Śniadanie. Wyjazd do położonego pośród malowniczych, porośniętych lasem wzgórz, monasteru Capriana. Ten powstały w XV w. klasztor, z racji swego znaczenia jest nazywany „Mołdawską Częstochową”. Wyjazd w kierunku granicy z Rumunią. Krótkie zwiedzanie Targu Neamt, jednej z najpotężniejszych twierdz mołdawskich. Obiadokolacja i nocleg w Piatra Neamt.

5 dzień

Śniadanie. Przejazd przez słynny Wąwóz Bicaz (postój na zdjęcia i zakup pamiątek). Przyjazd do Sanoka w godzinach wieczornych.

Cena: 1350 zł - cena skalkulowana dla wyjazdu z Sanoka, dla grupy 40 os. + 10 zł TFG

Wpisowe – w kwocie 350 zł przelewem do 5 dni roboczych od zgłoszenia

Pozostałą kwotę należy wpłacić do 25 dni przed rozpoczęciem wycieczki

Świadczenia zawarte w cenie:

  • przejazd autokarem
  • 4 noclegi w hotelach**/*** (pokoje 2, 3 os. z łazienkami)
  • 4 obiadokolacje
  • 4 śniadania, usługa pilota i lokalnego przewodnika
  • bilety wstępu
  • degustacja wina
  • ubezpieczenie NNW, KL (z włączeniem chorób przewlekłych) oraz bagaż.

 

Cena nie obejmuje:

  • obowiązkowej płatności u pilota – 15 EURO/os

     

Zapisz się

Galeria

ZAPRASZAM

Zofia Lisik

506 994 747

Materiały do pobrania

POBIERZ PROGRAM WYCIECZKI

POBIERZ WARUNKI UCZESTNICTWA

POBIERZ UMOWĘ