MUSZYŃSKIE OGRODY i coś jeszcze

MUSZYŃSKIE OGRODY i coś jeszcze

Zapraszamy na wycieczkę z cyklu „Zwiedzamy Polskę”. Tym razem udamy się do Muszyny, gdzie będziemy mieli okazje podziwiać słynne ogrody. W programie również spacer po Krynicy oraz zwiedzanie cerkwi w Powroźniku (UNESCO).

1 dzień – 11.07.2020

Wyjazd z Sanoka – 5:00, Krosna – 6:45, Jasła – 7:15. Przyjazd do Krynicy, zwiedzanie uzdrowiska, spacer deptakiem. W dalszej kolejności zwiedzanie zabytkowej, wpisanej na listę UNESCO cerkwi pw. Św. Jakuba Apostoła Młodszego w Powroźniku. Wzniesiono ją w roku 1600, jest więc najstarszą cerkwią w polskich Karpatach. Świątynia jest w całości drewniana, trójdzielna.


Przyjazd do Muszyny, gdzie będziemy mieli okazję podziwiać  niezwykłe ogrody.
Ogrody Biblijne to największy, pod względem obszaru, tego typu obiekt w Polsce. Ogrody mają ekumeniczny charakter i są jedną z głównych atrakcji turystycznych Muszyny.
Ogród zmysłów (sensoryczny) jest tak zaprojektowany, aby w sposób zintensyfikowany i celowy oddziaływać na zmysły pozawzrokowe w większym stopniu niż zwykle. Poza funkcją spacerowo-rekreacyjną spełniają także funkcje terapii oraz nauki dla osób niepełnosprawnych i dzieci. Ogród podzielony jest na strefy: zdrowia, zapachową, wzrokową, słuchową, dotykową i smakową.
Ogród Baśni i Legend poświęcony tajemniczemu światowi muszyńskich baśni i legend. Wśród zaplanowanych dla zwiedzających atrakcji są m.in. pawilon muzyczny, jaskinie oraz chata czarownicy.
Magiczny Ogród, zwany inaczej Ogrodem Miłości. Na powierzchni ponad 27 tys. metrów kwadratowych znajdziemy figury z piaskowca przedstawiające muzy, bogów greckich, a także pory roku. A wokół stawy i podświetlona nocą fontanna okolona altankami.


Pożegnanie z Muszyną z Góry Zamkowej, gdzie znajdują się ruiny średniowiecznego zamku, siedziby Państwa Muszyńskiego, skąd roztacza się piękny widok na dolinę Popradu.

Ognisko z kiełbaską i muzyką na żywo. Powrót do miejsca zbiórki w godzinach wieczornych (21:00-22:30). 

Cena: 150 zł (140 zł – stali klienci, czł. PTTK, młodzież do 16 lat)

Wpisowe – w kwocie 30 zł płatne przelewem do 5 dni roboczych od zgłoszenia

Pozostałą kwotę należy wpłacić do 25 dni przed rozpoczęciem wycieczki

 Zapisy:

Świadczenia zawarte w cenie:

  • przejazd autokarem
  • usługa pilota/przewodnika
  • ubezpieczenie NNW
  • sprzęt nagłaśniający TGS
  • ognisko z kiełbaską i muzyką na żywo.

Cena nie obejmuje:

  • brak dodatkowych opłat.

     

     

Zapisz się

Galeria

ZAPRASZAM

Zofia Lisik

506 994 747

Materiały do pobrania

POBIERZ PROGRAM WYCIECZKI

POBIERZ WARUNKI UCZESTNICTWA

POBIERZ UMOWĘ