NARTY WE WŁOSZECH

NARTY WE WŁOSZECH

Włochy - Val di Sole: Zapraszamy na zimową Przygodę w Dolinie Słońca!! Oferta z dojazdem.

1 dzień – 14.03.2020

Wyjazd dnia 20/03/2020 o godz. 22:00. Przejazd przez Słowację, Węgry. Zakwaterowanie w hotelu, obiadokolacja i nocleg. yjazd dnia 24/01/2020 z Sanoka o godz.22:00, Krosna o 23:00, Jasła o 23:30. Przejazd przez Słowację, Węgry. Zakwaterowanie w hotelu, obiadokolacja i nocleg.

2-7 dzień – 15-22.03.2020

Śniadanie. Wyjazd na stok. Powrót do hotelu. Obiadokolacja i nocleg. 

8 dzień – 21.03.2020

Śniadanie. Wykwaterowanie z hotelu, wyjazd z Włoch. Powrót do Polski w nocy z 28 na 29/03/2020.

ZAKWATEROWANIE

Hotel Santa Maria w Pejo – jest położony na skraju Parku Narodowego Stelvio, w pobliżu miejskiego spa termalnego oraz w obrębie słynnej Doliny Słońca (Val di Sole) będącym największym ośrodkiem narciarskim w Trydencie. Stoki w Peio oddalone są od obiektu zaledwie o 50 metrów. Do dyspozycji narciarzy znajduje się ok. 13 km tras narciarskich, położonych na wysokości od 1 400 m n.p.m. do 2 400 m n.p.m. W pobliżu znajdują się inne ośrodki narciarskie Val di Sole, jak: Marilleva, Folgarida i Madonna di Campiglio, gdzie na narciarzy czeka aż 120 km świetnie ośnieżonych tras o różnych stopniach trudności, zarówno dla początkujących jak i zaawansowanych. Dolina w pełni zaspokaja potrzeby narciarzy oraz miłośników innych sportów zimowych, takich jak łyżwiarstwo, spacery i wędrówki z rakietami śnieżnymi (nawet w nocy), wspinaczki itp. Przez cały rok działa pobliskie centrum spa z basenem, siłownią, łaźnią turecką, sauną i wodami termalnymi. Komfortowe pokoje wyposażone w łazienkę, sejf, ręczniki, telefon, telewizję. Serwis: W hotelu znajduje się winda, biblioteczka, wypożyczalnia nart, restauracja, bar.

 

WYŻYWIENIE

 • śniadanie w formie urozmaiconego, wzmocnionego bufetu
 • obiadokolacje serwowane do stolika (woda w karafce w cenie). Wszystkie inne napoje do obiadokolacji dodatkowo płatne. Jedna obiadokolacja regionalna przy świecach.

 

 

STOKI NARCIARSKIE

Val di Sole inaczej zwane Doliną Słońca jest jednym z najbardziej znanych kurortów narciarskich. Malownicze masywy górskie (Dolomity Brenta, masyw Adamello oraz Orlet) są położone w zachodniej części Trydentu. Region ten jest także atrakcyjny pod wyjazdy na narty z powodu wyjątkowych warunków pogodowych. Val di Sole oferuje nam średnio 8 na 10 dni słonecznych, natomiast śnieg utrzymuje się przez większą część roku, co z kolei przekłada się na bardzo dobre warunki na nart. 

Val di Sole jest uważany przez Polaków za najlepszy kurort narciarski, znajdziemy tam aż 150 km tras oraz 115 wyciągów narciarskich. Region łączy stoki wokół Madonna di Campiglio, Folgarida, Marilleva.

Marilleva – Folgarida – Powstała z połączenia kiedyś 2 osobnych stacji, a obecnie to łącznie ok. 53 km tras. Wysokość 1300 – 2180 m n.p.m. Ze szczytu rozciąga się wspaniały widok na masyw Brenta i Adamello. Dominują trasy łatwe 25 km i średnie 21 km. Najdłuższa trasa Azzurra Folgarida – 3 km, różnica poziomów 550 m, łatwa. Najtrudniejsza trasa N1 Nera Folgarida – 1 km, różnica poziomów 550 m. Snowpark Primi Passi dla początkujących. Tereny do jazdy w puchu, np.: Orso Bruno – Malghette, Cogolo – Rabbi. Narciarstwo biegowe – łącznie 50 km tras, najdłuższa trasa Marilleva 900, 7 km, średnia, 890 – 935 m.

Madonna di Campiglio – Jedna z najsłynniejszych stacji narciarskich, nie tylko ze względu na walory tras, ale także miasteczko, które stało się mekką celebrytów, wytwornych butików, gospodarzem zawodów Pucharu Świata. Wysokość 1550 – 2550 m n.p.m. Łącznie 90 km tras, dominują średnie 60 km i łatwe 20 km. Najdłuższa trasa Groste – 7 km, różnica poziomów 1000 m, łatwa. Najtrudniejsza trasa Spinale Direttissima – 1,9 km, różnica poziomów 600 m (65% nachylenia). Dla doświadczonych narciarzy polecamy zjazd trasą FIS 3-Tre, gdzie odbywają się zawody Pucharu Świata w narciarstwie alpejskim mężczyzn (uznawana za jedną z 10-ciu najpiękniejszych tras we Włoskich Alpach). Snowpark na Passo Groste na mistrzowskim poziomie. Tereny do jazdy w puchu, np.: Val Gelada, Serodoli, Cima Roma, Lago di Tovel. Narciarstwo biegowe – łącznie 21 km tras, najdłuższa trasa (tor Pucharu Świata) – 10 km, średnia, 1575 – 1645 m. Ekspozycja stoków wschód – zachód, poranek proponujemy spędzić na Madonnie, a po południu przenieść się na Passo Groste, dzięki czemu zawsze będzie towarzyszyć nam słońce.

 

Cena: 560 zł + 525 €

Wpisowe – w kwocie 600 zł płatne przelewem do 5 dni roboczych od zgłoszenia

Pozostałą kwotę należy wpłacić do 25 dni przed rozpoczęciem wycieczki

 

 Zapisy:

 • biuro@ferias.pl
 • tel. 506 994 747
 • PTTK Krosno
 • PTTK Jasło

Świadczenia zawarte w cenie:

 • przejazd autokarem
 • opłaty drogowe i parkingowe
 • 7 noclegów (pokoje 2, 3 i 4 os. z łazienkami)
 • 7 śniadań
 • 7 obiadokolacji (woda w karafce w cenie), jedna regionalna przy świecach
 • skipass – 6 dni ( 3 dni Marilleva/Folgarida/Madonna di Campiglio/Tonale połączone z Ponte di Legno i Temu + 3 dni Pejo)
 • wstęp do spa – centrum wellness – otwarte do kolacji
 • degustacja serów i wędlin lokalnych z możliwością zakupu
 • usługa pilota
 • ubezpieczenie NNW, KL (z włączeniem chorób przewlekłych do 75 r.ż.) oraz bagaż
 • opłata na TFG.

Cena nie obejmuje:

 • dopłaty do pokoju 1-osobowego – 140 EURO

 • napoi do obiadokolacji

 • kaucji zwrotnej za skipass – 5 EUR / osobę

 • taksy klimatycznej – ok. 1-2 EURO/osobę /dzień – płatne na miejscu.

Zapisz się

Galeria

ZAPRASZAM

Zofia Lisik

506 994 747

Materiały do pobrania

POBIERZ PROGRAM WYCIECZKI

POBIERZ WARUNKI UCZESTNICTWA

POBIERZ UMOWĘ