KIJÓW i ODESSA

KIJÓW i ODESSA

Kijów znany jest przede wszystkim, jako stolica Rusi Kijowskiej i obecnie, jako stolica Ukrainy. Znajduje się tutaj jeden z czterech najważniejszych w prawosławiu patriarchatu moskiewskiego klasztorów męskich – Ławra Peczerska. Odessa, ukraińska perełka Morza Czarnego, uchodzi za najpiękniejszy czarnomorski port. Słońce świeci tu przez 290 dni w roku, dlatego jest to idealne miejsce dla osób preferujących nie tylko zwiedzanie, ale również relaks na plaży i kąpiele słoneczne.

1 dzień – 22.08.2020

Wyjazd z Jasła, Krosna i Sanoka. Przekroczenie granicy polsko-ukraińskiej w Krościenku. Dalszy przejazd w kierunku Kijowa. Na trasie postój w Dubnie – zwiedzanie zamku z pałacem Lubomirskich. Przyjazd do hotelu, zakwaterowanie. Obiadokolacja i nocleg. 

2 dzień – 23.08.2020

Śniadanie. Zwiedzanie Kijowa z przewodnikiem lokalnym. W programie m.in.: sobór św. Zofii (UNESCO) – najstarsza cerkiew Kijowa, wewnątrz niepowtarzalne bizantyjskie freski, pomnik Bohdana Chmielnickiego, sobór Świętego Michała Archanioła (perła baroku ukraińskiego) cerkiew św. Andrzeja, spacer uliczką św. Andrzeja, czas wolny, Plac Kontraktowy, spacer po Majdanie – Placu Niepodległości, Złota Brama. Powrót do hotelu. Obiadokolacja, nocleg. 

3 dzień – 24.08.2020

Śniadanie. Dalsze zwiedzania Kijowa. W programie m. in.: Ławra Kijowsko – Peczerska z grotami (UNESCO) – jeden z największych klasztorów prawosławnych w Europie. Wyjazd w kierunku Odessy. Przyjazd do hotelu, zakwaterowanie, obiadokolacja i nocleg. 

4 dzień – 25.08.2020

Śniadanie. Całodzienny odpoczynek nad morzem. Obiadokolacja, nocleg.

5 dzień – 26.08.2020

Śniadanie. Odpoczynek nad morzem. Po południu zwiedzanie Odessy. Odessa zachwyca secesyjnymi kamienicami, eleganckimi bulwarami, pasażami i orientalnymi zaułkami. W programie mi. in. Plac Soborowy z katedrą Przemienienia Pańskiego, słynna galeria handlowa hotelu Pasaż, ulicą Deribasowska, gdzie znajduje się oryginalny pomnik nawiązujący do znanej powieści satyrycznej „12 krzeseł”, której autorzy wyraźnie sugerują, że przygody Wielkiego Kombinatora zaczynają się właśnie w Odessie, Teatr Opery i Baletu, Bulwar Primorski. Obiadokolacja, nocleg.

6 dzień – 27.08.2020

Po śniadaniu wycieczka do twierdzy Akermańskiej, strategicznie położonej w przewężeniu rozlewiska Dniestru. Najważniejszą atrakcją turystyczną miasta są ruiny Twierdzy Akermańskiej, o której pisał Adam Mickiewicz w Sonetach Krymskich. Zobaczymy potężne mury obronne z wieżami i bastionami, cytadelę zwaną „Zamkiem Genueńskim” i minaret. Podczas wędrówki po dziedzińcach zachwycają widoki na zachowane budowle i fragmenty twierdzy oraz cytadeli, wykopaliska antyczne, a także na liman dniestrowy i miasto. W drodze powrotnej wizyta w winiarni w Szabo, połączona z degustacją wina. Powrót do hotelu. Obiadokolacja, nocleg.

7 dzień – 29.08.2020

Śniadanie, wykwaterowanie z hotelu. Pożegnanie z morzem. Wyjazd w drogę powrotną. Przejazd do Humania, gdzie znajduje się słynny Park Zofiówka (zwiedzanie). Zakwaterowanie w hotelu, obiadokolacja i nocleg. 

8 dzień – 30.08.2020

Śniadanie, wyjazd w kierunku Polski. Powrót do miejsc zbiórki w godzinach wieczornych. 

Cena: 1795 zł + 65€ (dla stałego klienta: 1765 zł+65€)

Wpisowe – w kwocie 450 zł płatne przelewem do 5 dni roboczych od zgłoszenia

Pozostałą kwotę należy wpłacić do 25 dni przed rozpoczęciem wycieczki

 Zapisy:

Świadczenia zawarte w cenie:

 • przejazd autokarem
 • opłaty drogowe i graniczne
 • 7 noclegów w hotelu o standardzie 3* 
 • 7 śniadań w hotelu
 • 7 obiadokolacji
 • usługa pilota
 • usługa miejscowych przewodników
 • system tour-guide (TGS)
 • bilety wstępów
 • degustację w Szabo
 • rejs statkiem
 • ubezpieczenie NNW, KL (z włączeniem chorób przewlekłych do 70 r.ż.) oraz bagaż.

Cena nie obejmuje:

 • 105 euro dopłaty do pokoju 1-osobowego

 • ubezpieczenia od kosztów rezygnacji z imprezy (3% ceny imprezy, z chorobami przewlekłymi 7,5%).

Uwaga:

 • wymagana minimalna liczba uczestników – 35 osób

 • warunkiem potwierdzenia udziału w imprezie jest wpłata wymaganej zaliczki

 • osoby zapisujące się pojedynczo w przypadku braku możliwości dokwaterowania do pokoju dwuosobowego/trzyosobowego ponoszą odpłatność powiększoną o koszt pokoju jednoosobowego.

Zapisz się

Galeria

ZAPRASZAM

Zofia Lisik

506 994 747

Materiały do pobrania

POBIERZ PROGRAM WYCIECZKI

POBIERZ WARUNKI UCZESTNICTWA

POBIERZ UMOWĘ