PETERSBURG-BIAŁE NOCE

PETERSBURG-BIAŁE NOCE

Czy to Wenecja? Nie! To Petersburg – najpiękniejsze miasto Europy – zapisz się i zobacz! Wycieczka objazdowa po niezwykle malowniczych trzech Stolicach Krajów Bałtyckich oraz Północnej Wenecji, którą jest Petersburg.

1 dzień – 19/06/2019

Zbiórka uczestników i wyjazd z Krosna godz. 18:00.

 

2 dzień – 20/06/2019

Przyjazd do Rygi, zwiedzanie miasta założonego w średniowieczu, w którym znajduję się także wiele pięknych kamienic w stylu secesji. Podczas spaceru po najstarszej części miasta przejście na plac Ratuszowy, pod zbudowany w stylu gotycko-renesansowym, okazały Dom Bractwa Czarnogłowych (Meingalvju), który był symbolem potęgi kupców w XIV-wiecznym mieście hanzeatyckim. Obok znajduje się neorenesansowa kamienicą Schwaba i ratusz z dostawioną kilka lat temu historyczną fasadą. Zwiedzanie monumentalnej świątyni luterańskiej św. Piotra, której początki sięgają XIII wieku. Przejście brukowanymi uliczkami starego miasta pod trzy zabytkowe kamieniczki, tzw. Trzej Bracia. Następnie – siedziby działających od XIV wieku stowarzyszeń rzemieślników i kupców, zwane Małą i Wielką Gildią. Przejście pod wielki gmach katedry luterańskiej (Rigas Doms), największej średniowiecznej świątyni w krajach bałtyckich. Przejazd do hotelu, obiadokolację i nocleg w Rydze. 

 

3 dzień – 21/06/2019

Śniadanie. Przejazd do Tallina. Piesze zwiedzanie założonej w średniowieczu stolicy Estonii, która w dawnych wiekach była potężnym miastem handlowym, członkiem Hanzy. Spacer labiryntem uliczek, noszących czasem zabawne nazwy, jak np. Długa i Krótka Noga, przy których znajdują się pieczołowicie odnowione (głównie przez polskich konserwatorów zabytków) kamieniczki. Do najważniejszych budynków należy Dom Bractwa Czarnogłowych (siedziba dawnych cechów kupieckich). Nad miastem góruje wzgórze Toompea, otoczone murem obronnym z basztami zwanymi Wysoki Herman i Gruba Małgorzata. W tym, tzw. Górnym Mieście znajduje się zamek, obecnie siedziba parlamentu kraju oraz zabytkowy sobór Aleksandra Newskiego. Zakwaterowanie i obiadokolacja w Narvi.

4 dzień – 22/06/2019

Śniadanie. Przyjazd do Petersburga. Zakwaterowanie w hotelu (na 4 noce) obiadokolacja, wieczorny objazd miasta – główna ulica – Newski Prospekt, z wieloma sklepami i eleganckimi butikami oraz pięknie odrestaurowanymi kamienicami. Następnie podziwianie budynków Admiralicji i Sztabu Generalnego w stylu empire, które w dawnych czasach spełniały rolę centrum dowodzenia obroną morską miasta. Obiadokolacja i nocleg. 

5 dzień – 23/06/2019

Śniadanie. Zwiedzanie do Petersburga. Przejazd obok Pałacu Marmurowego, którego sylweta odbija się w rzece; w pobliżu znajduje się Pole Marsowe – prostokątny park w stylu francuskim.), pancernik Aurora, Przejazd do Twierdzy Pietropawłowskiej, mającej bronić miasto przed Szwedami w czasie Wojny Północnej w początkach XVIII wieku. Następnie – nabrzeże Uniwersyteckie i Pałacowe. Wizyta w pobliskiej katedrze św. Piotra i Pawła z najwyższą na świecie dzwonnicą w prawosławnej świątyni (122 m), Krótki postój na Placu Senackim z pomnikiem Piotra Wielkiego na koniu, zwanym „Jeździec z Brązu”. Obiadokolacja. Nocleg.

6 dzień – 24/06/2019

Śniadanie. Cd. zwiedzania Petersburga. Wizyta w jednej z najbogatszych galerii sztuki w Europie – Ermitaż, mieszczącej się w pięciu carskich pałacach, leżących nad brzegiem rzeki Newy. Dzieła sztuki zaczęła gromadzić w XVIII wieku caryca Katarzyna II. Wśród najcenniejszych są m.in. obrazy Rembrandta, Rubensa, Tycjana, Gauguina, Picassa, Matisse’a, Moneta, Van Gogha, a także bezcenne dzieła antyku, eksponaty prehistoryczne, orientalne, biżuteria (m.in. kolekcja Jaj Faberge, filigranowych bogato zdobionych kamieniami szlachetnymi i złotem, przedmiotów w kształcie jaja). Przejazd do soboru św. Izaaka, drugiej co do wielkości świątyni w Rosji, który pokryty jest pozłacaną kopułą wznoszącą się na wysokość ponad 100 metrów. Na trasie dalszego objazdu – cerkiew i klasztor Smolny, kompleks zaprojektowany w XIX wieku przez włoskiego architekta.. Obiadokolacja. Nocleg. 

8 dzień – 26/06/2019

Śniadanie. Wyjazd do Dyneburga. Po drodze przejazd przez Psków – zwiedzanie Kremla z rosyjskojęzycznym przewodnikiem. Przejazd do hotelu, zakwaterowanie., obiadokolacja i nocleg. 

7 dzień – 25/06/2019

Śniadanie. Przejazd do miejscowości Puszkin. Zwiedzanie Carskiego Sioła, w którym znajduje się Bursztynowa komnata. Wystrój olśniewającej blaskiem bursztynu sali zaginął podczas ostatniej wojny. Obecnie można oglądać kopię komnaty pieczołowicie odtworzoną ok. 10 lat temu. Następnie przejazd do Peterhof, pałacu letniego carów rosyjskich, położonego malowniczo nad Zatoką Fińską. Na zamówienie cara Piotra Wielkiego w XVIII wieku powstał kompleks pałacowo-ogrodowy. Jego największą atrakcją są fontanny, podzielone na Park Dolny i Górny. Główną częścią jest wspaniała kaskada wodna, spływająca spod pałacu, z której na każdym poziomie tryskają w górę liczne fontanny. Spacer przez Dolny Park, gdzie zachwycają pomysłowością liczne fontanny noszące nazwy Słońce, Parasol, Szachownica, Adam i Ewa. Powrót do Petersburga. Obiadokolacja. Nocleg.

8 dzień – 26/06/2019

Śniadanie. Wyjazd w drogę powrotną. Obiad na trasie. Powrót do miejsca zbiórki w godzinach nocnych. 

Cena: 2250 zł

Wpisowe – w kwocie 600 zł płatne przelewem do 5 dni roboczych od zgłoszenia

Pozostałą kwotę należy wpłacić do 25 dni przed rozpoczęciem wycieczki

 

Zapisy:

Świadczenia zawarte w cenie:

  • przejazd autokarem, 7 noclegów w hotelach**/*** ( pokoje 2, 3 os. z łazienkami)
  • 7 obiadokolacji i 1 obiad w drodze powrotnej
  • 7 śniadań
  • usługa pilota i lokalnych przewodników
  • sprzęt nagłaśniający tour-guide
  • ubezpieczenie NNW, KL (z włączeniem chorób przewlekłych) oraz bagaż.

Cena nie obejmuje:

  • obowiązkowej płatności u pilota – 110 EURO/os – na m.in. opłatę za bilety wstępów, lokalnych przewodników itd.

  • kosztów wizy do Federacji Rosyjskiej – 350 zł/os.

     

Zapisz się

Galeria

ZAPRASZAM wraz z Biurem FLORATUR

Zofia Lisik

506 994 747

Materiały do pobrania

POBIERZ PROGRAM WYCIECZKI

POBIERZ WARUNKI UCZESTNICTWA

POBIERZ UMOWĘ