RUMUNIA – TRANSYLWANIA – PERŁA KARPAT

RUMUNIA – TRANSYLWANIA – PERŁA KARPAT

Chcesz zobaczyć miejsce skąd pochodzi legendarny Dracula? Zapisz się! Wycieczka objazdowa po Transylwanii – Krainie legendarnego Draculi, wspaniałej zabudowy saskiej i warownych kościołów.

1 dzień

Wyjazd w godzinach wieczornych z Polski – z Sanoka około 24:00. Przejazd przez Słowację i Węgry, następnie przyjazd do Alby Julii – jednej ze stolic Siedmiogrodu. Zwiedzanie potężnej Cytadeli oraz Katedry, gdzie pochowany jest Jan Hunyady, siedmiogrodzki książę. Przejazd do Sibiu – miasta artystów. Zwiedzanie miasta: spacer po zabytkowym centrum w skład, którego wchodzą trzy place z charakterystycznymi dla tego miasta budynkami z „oczami”, XVI – wieczny Ratusz, kościół Jezuitów, żelazny most Kłamców. Zakwaterowanie i obiadokolacja. Nocleg w Sibiu.

 

2 dzień

Po śniadaniu wyjazd w kierunku Alp Fogarskich. Postój na przełęczy. Kolejny punkt to Bran – z zamkiem strzegącym wąskiej doliny – ulubione miejsce wypoczynku królowej Marii. Dalszy przejazd do Rasnova – z XIII-wiecznym malowniczym zamkiem. Przejazd do Braszova. Krótki spacer po mieście z pięknym rynkiem i słynnym Kościołem Czarnym. Zakwaterowanie w hotelu. Obiadokolacja i nocleg w Braszowie.

3 dzień

Po śniadaniu wyjazd do miejscowości Sinaii – „perły Karpat”. Zwiedzanie XVII-ego monastyru oraz zamku Peles, zbudowanego w stylu niemieckiego renesansu (dawna letnia rezydencja rodziny królewskiej). Kolejny punkt programu to Prejmer – saska wioska, w której znajduje się wpisany na listę UNESCO warowny kościół. Przejazd do Sighisoary – wspaniałego średniowiecznego miasta, gdzie urodził się książę Wład Palownik – legendarny Dracula. W mieście doskonale zachowała się średniowieczna zabudowa. Obiadokolacja i nocleg w okolicach Sighisoary.

4 dzień

Po śniadaniu wyjazd do Polski. Powrót do Sanoka w godzinach nocnych.

Cena: 950 zł - cena skalkulowana dla wyjazdu z Sanoka, dla grupy 40 os. + 10 zł TFG

Wpisowe – w kwocie 250 zł płatne przelewem do 5 dni roboczych od zgłoszenia

Pozostałą kwotę należy wpłacić do 25 dni przed rozpoczęciem wycieczki

Świadczenia zawarte w cenie:

  • przejazd autokarem
  • 3 noclegi w hotelach**/*** (pokoje 2, 3 os. z łazienkami)
  • 3 obiadokolacje
  • 3 śniadania
  • usługa pilota
  • ubezpieczenie NNW, KL (z włączeniem chorób przewlekłych) oraz bagaż.

Cena nie obejmuje:

  • obowiązkowej płatności u pilota (w tym na bilety wstępów) – 30 EURO/os

Zapisz się

Galeria

ZAPRASZAM

Zofia Lisik

506 994 747

Materiały do pobrania

POBIERZ PROGRAM WYCIECZKI

POBIERZ WARUNKI UCZESTNICTWA

POBIERZ UMOWĘ