RUMUNIA–TRZY KRAINY

RUMUNIA–TRZY KRAINY

Jeśli chcesz zobaczyć każdy zakątek Rumunii, ta wycieczka jest idealna dla Ciebie! Wycieczka objazdowa po Trzech Historycznych Krainach Rumunii. Maramuresz to jeden z ostatnich „żywych skansenów” Europy. Zadziwia architekturą sięgających nieba drewnianych cerkiewek, rzeźbionych misternie bram, czy unikatowym „Wesołym Cmentarzem” w Sapancie. Bukowina – to kraina ukrytych wśród wzgórz „ malowanych klasztorów” przepełniających atmosferę skupienia rozmodlonych mnichów. Transylwania – to Karina legendarnego Drakuli z licznymi malowniczymi wsiami i miasteczkami.

1 dzień - 01.05.2019

Wyjazd z Sanoka o godz. 00:00, przejazd nocny przez Słowację i Węgry Wjazd do Rumunii (około godz. 6.00), przejazd trasą ze zwiedzaniem zabytków: Sapanta – jedyny na świecie wesoły cmentarz, Barsana (kompleks klasztorny), Ieud (najstarsza cerkiew regionu Maramures z 1364 r.). Po drodze postój na Przełęczy Prislop (1416 m).  Campulung, zakwaterowanie, obiadokolacja, nocleg.

2 dzień - 02.05.2019

Śniadanie, przejazd trasą „Malowanych Klasztorów” Bukowiny: Sucevita – Humor – Voronet (zabytki UNESCO). Przejazd do Targu Neamt, zwiedzanie zamku, który kiedyś Jan III Sobieski zdobył bez rozlewu krwi. Przejazd do miejscowości Piatra Nemat. Zakwaterowanie, obiadokolacja, nocleg.

3 dzień - 03.05.2019

Śniadanie, przejazd wąwozem Bicaz (cud natury, kanion o głębokości 400 m wyrzeźbiony przez rzekę). Przejazd do Prejmer – saskiej wioski, w której znajduje się wpisany na listę UNESCO warowny kościół. Następny punkt programu to Braszów ze słynnym Kościołem Czarnym oraz rynkiem z zabytkowymi kamieniczkami. Zakwaterowanie w Braszowie, obiadokolacja i nocleg. 

4 dzień - 04.05.2019

Śniadanie. Wyjazd do miejscowości Bran, w której znajduje się zamek, będący ulubioną letnią rezydencją Królowej Marii. Następnie przejazd do Rasnova, miejscowości słynnej z Chłopskiego Zamku. Następny punkt to  Sighishoara, wspaniałego średniowiecznego miasta, gdzie urodził się książę Wład Palownik – legendarny Dracula. Wyjazd do miejscowości Cluj Napoca, zakwaterowanie w hotelu. Obiadokolacja. Nocleg.

5 dzień - 05.05.2019

Śniadanie. Krótki spacer po Cluj Napoca. Wyjazd w drogę powrotną. Przyjazd do Polski w godzinach wieczornych.

Cena: 1100 zł - cena skalkulowana dla wyjazdu z Sanoka, dla grupy 40 os.

Wpisowe – w kwocie 300 zł płatne przelewem do 5 dni roboczych od zgłoszenia

Pozostałą kwotę należy wpłacić do 25 dni przed rozpoczęciem wycieczki

Świadczenia zawarte w cenie:

  • przejazd autokarem
  • 4 noclegi w hotelach*** (pokoje 2, 3 os. z łazienkami)
  • 4 obiadokolacje
  • 4 śniadania
  • usługa pilota/przewodnika
  • opłata na TFG
  • ubezpieczenie NNW, KL (z włączeniem chorób przewlekłych) oraz bagaż.

Cena nie obejmuje:

  • obowiązkowej płatności u pilota (w tym na bilety wstępów) – 35 EURO/os

Zapisz się

Galeria

ZAPRASZAM

Zofia Lisik

506 994 747

Materiały do pobrania

POBIERZ PROGRAM WYCIECZKI

POBIERZ WARUNKI UCZESTNICTWA

POBIERZ UMOWĘ