SKANDYNAWIA

SKANDYNAWIA

Niezapomniane Przygody na wyciągnięcie ręki. Wybierz wycieczkę do Skandynawii!! Oferujemy unikatowe norweskie fiordy, nieskażoną przyrodę, przepiękne widoki oraz Oslo, Bergen, Kopenhagę i wiele innych wspaniałych miejsc.

1 dzień – 23/06/2018

Wyjazd z Sanoka o godz.3:00 (Kaufland), z Krosna o 4:00, Jasła – 4:30. Na trasie obiadokolacja w Międzyzdrojach. Nocny rejs TT Line ze Świnoujścia do Szwecji do portu Trelleborg lub Polferries do Ystad . Nocleg na promie w 4 osobowych kabinach.

2 dzień – 24/06/2018

Śniadanie na promie. Przypłynięcie o godz. 8.00 . Przejazd do Lund – zwiedzanie  Katedry i dzielnicy uniwersyteckiej. Dalsza podróż do Kopenhagi przez most Oresund i zwiedzanie miasta: pomnik syrenki Kopenhaskiej, fontanna bogini Gefion, twierdza Kastellet, Pałac Królewski Amalienborg, Nowy Port – Nyhavn, rejs tramwajem wodnym po kanałach, Plac Ratuszowy, centralna ulica Stroget. Wyjazd z Danii do Szwecji , przeprawa promowa z Danii do Szwecji (Helsingor-Helsingborg  miejsca pokładowe). Przyjazd na nocleg późnym wieczorem w okolice miejscowości Haby. Nocleg w motelu „MOTEL RASTA”. Na trasie obiadokolacja.

3 dzień – 25/06/2018

Śniadanie. Ok. godz. 8.30 wyjazd do Norwegii, przez most Svinesund, przyjazd do Oslo, zwiedzanie: Park Vigelanda,  Muzeum Łodzi Wikingów, Ratusz -miejsce wręczania Pokojowej Nagrody Nobla, czas wolny, nowa skocznia Holmenkollen. Przyjazd do Norwegii do miasteczka Laerdal na obiadokolację i nocleg. Nocleg w motelu „MOTEL LAERDAL” Wieczorem spacer po tym malowniczym miasteczku z zabytkową drewnianą zabudową.

4 dzień – 26/06/2018

Śniadanie, przyjazd do miejscowości Gudvangen, 2,5-godzinny rejs po najdłuższym na świecie fiordzie Sognefiord do miejscowości Flam. Wycieczka na lodowiec Jostedal, powrót na nocleg do Laerdal – obiadokolacja, nocleg.

5 dzień – 27/06/2018

Śniadanie, całodzienna wycieczka do Bergen – „stolicy fiordów”, zabytkowa dzielnica Bryggen, Muzeum Hanzatyckie, wyjazd kolejką na jeden ze szczytów Urliken – panorama fiordów, powrót do Laerdal na obiadokolację i nocleg.

6 dzień – 28/06/2018

Śniadanie. Wyjazd wcześnie rano z Laerdal do Borgund (zwiedzanie z zewnątrz jednego z najsłynniejszych norweskich słupowych kościołów drewnianych . Dalsza podróż do najwyższego wodospadu w Norwegii Vetisfossen (uwaga, należy zabrać odpowiednie obuwie na  kilkugodzinną wycieczkę w góry – trasa średnio trudna). Powrót na obiadokolację i nocleg do Laerdal.

7 dzień – 29/06/2018

Śniadanie, wyjazd wcześnie rano.  Przyjazd  do Oslo – cd zwiedzania: Katedra, Opera – wejście na dach, panorama miasta, zamek Akkershus. Wieczorem przyjazd na obiadokolację i nocleg do motelu w Szwecji w miejscowości Haby.

8 dzień – 30/06/2018

Śniadanie, wyjazd do Goteborga – zwiedzanie Muzeum Volvo. Następnie przejazd do  Malmo – renesansowy zamek – z zewnątrz, kościół Św. Piotra, Ratusz, wieżowiec Turning Torso najwyższy w Skandynawii, spacer po Starówce. Obiadokolacja. Przejazd do terminalu w Trelleborgu lub Ystad . Zaokrętowanie na promie do Polski. Nocny rejs.

9 dzień – 01/07/2018

Przypłynięcie rano do Świnoujścia.  Śniadanie w Międzyzdrojach. Dalsza podróż do Sanoka. Powrót w późnych godzinach wieczornych . Zakończenie imprezy.

 

Uwaga! Zastrzegamy możliwość zmiany kolejności realizacji poszczególnych punktów programu.  Terminale Szwecji – Ystad lub Trelleborg będą wskazane po ukazaniu się rozkładu rejsów.  

Cena: 2880 zł - cena skalkulowana dla wyjazdu z Sanoka, dla grupy 42 os.

Wpisowe – w kwocie 700 zł płatne w momencie zgłoszenia

Pozostałą kwotę należy wpłacić do 25 dni przed rozpoczęciem wycieczki

 

Zapisy:

Świadczenia zawarte w cenie:

  • przejazd autokarem LUX na całą trasę
  • 3 międzynarodowe przeprawy promowe wg programu – w tym 2 promy nocne kabiny 4-os z łazienkami, 1 prom – miejsca pokładowe
  • przejazd przez most Oresund
  • 7 noclegów: 2 na promach (w kabinach 4-osobowych ), 4 w motelu w Norwegii (standard domu wycieczkowego ), 1 w Szwecji pokoje 2 – osobowe z  łazienkami
  • posiłki wg program
  • uprawnionego pilota na całą trasę
  • polisę TU Gothaer NNW (do 10.000-zł/os) i KL (do 40.000 zł/os
  • opłatę składki na TFG – Turystyczny Fundusz Gwarancyjny

Cena nie obejmuje:

  • biletów wstępu do obiektów turystycznych i lokalnych przepraw promowych w kwocie 180 Euro co stanowi: w Norwegii oraz innych atrakcji wg programu – równowartość 1.300 NOK (kurs 0.48-zł XI/2017), 150 DKK (kurs 0.58 -zł ,XI 2017 ), 100 SEK ( kurs 0.46- zł XI/2017) oraz wydatków własnych i innych świadczeń (np. nie wyszczególnionych w programie) – opłata obligatoryjna, niepodlegająca rozliczeniu
  • ewentualnej dopłaty (w miarę możliwości i po wcześniejszym zgłoszeniu) do kabiny 2 osobowej – koszt 100 zł/os za każdy rejs nocny.

Zapisz się

Galeria

ZAPRASZAM

Zofia Lisik

506 994 747

Materiały do pobrania

POBIERZ PROGRAM WYCIECZKI

POBIERZ WARUNKI UCZESTNICTWA

POBIERZ UMOWĘ