SŁONECZNA MALTA

SŁONECZNA MALTA

Zaplanuj z nami podróż na Słoneczną Maltę! W ofercie wspaniałe zabytki i niezapomniana noc maltańska.

1 dzień – 10/10/2019

Zbiórka na lotnisku w Katowicach. Wylot o godz. 07:10. Przelot na Maltę o godz. 9:50. Przejazd do Mdiny, dawnej stolicy wyspy. Położone centralnie, niewielkie i ciche miasteczko ma bogatą i piękną historię. Wąskie, kręte uliczki pamiętają jeszcze czasy arabskie. Spacer labiryntem średniowiecznych uliczek jest atrakcją samą w sobie. Nie ma tu ruchu samochodowego, czas płynie leniwie rytmem niemal identycznym jak setki lat temu. Przyjazd do hotelu, zakwaterowanie. Czas wolny. Obiadokolacja. Nocleg.

2 dzień – 11/10/2019

niadanie. Wycieczka na wyspę Gozo. Przeprawa promowa na Gozo to jedynie około 30 minut. Mniejsza siostra Malty zachwyca bajecznymi krajobrazami, nic więc dziwnego, że to właśnie tu Odyseusz spędził siedem lat zwabiony przez nimfę Kalipso. Panoramiczne zwiedzanie wyspy to idealna okazja do podziwiania spokojnych wsi, pięknych krajobrazów. Zwiedzanie wpisanego na listę UNESCO zespołu starożytnych świątyń Ggantija. Następnie stolica wyspy Ir-Rabat z dominującą zabudową Cytadeli, z której rozpościera się malownicza panorama na miasteczko i wyspę. Zwiedzanie bazyliki Ta’Pinu. Przejazd do punktu widokowego w okolicy Dwejra, gdzie podziwiać można różnorodne formacje skalne wyrzeźbione przez morze w wapieniu na przestrzeni tysięcy lat. Powrót do hotelu, obiadokolacja, nocleg.

3 dzień – 12/10/2019

Śniadanie. Wycieczka – przejazd samochodami terenowymi przez najbardziej malownicze miejsca wyspy, które często nie są dostępne dla autokarów i samochodów osobowych to niepowtarzalna i ekscytująca wyprawa. Postoje m.in. przy Złotej Zatoce, niezapomniane widoki (Fomm ir-Rih, Mgarr, klify Dingli). Po południu przejazd do Błękitnych Grot i niewielkiej wioski rybackiej Marsaxlokk. Powrót do hotelu, obiadokolacja, nocleg.

4 dzień – 13/10/2019

Śniadanie. Przejazd do stolicy wyspy – Valletty. Miasto do dziś zachowało unikalny charakter. Dominuje tu architektura i zabudowa z okresu, kiedy wyspa należała do zakonu kawalerów maltańskich. Zespół miejski w całości wpisany jest na listę UNESCO. Spacer po mieście: Pałac Wielkich Mistrzów oraz skwer św. Jerzego. Port, z którego roztacza się zapierająca dech panorama miasta, następnie Ogrody Baracca. Zwiedzanie katedry św. Jana, gdzie podziwiać można dzieło Caravaggia „Ścięcie św. Jana Chrzciciela”. Czas wolny. Przejazd do trzech portowych miast, gdzie pierwotnie kawalerowie miecza osiedlili się po przybyciu na wyspę. Zwiedzanie ufortyfikowanego portu Cospicua, następnie spacer wąskim labiryntem uliczek w Vittoriosa, aby na koniec dnia dotrzeć do Senglea słynnego z odparcia inwazji tureckiej. Czas wolny na podziwianie imponującej panoramy wyspy. Wyjście do tawerny na noc maltańską. Wieczór rozpoczyna się od dźwięków mandoliny i tradycyjnego śpiewu. Kolacja, na którą składają się tradycyjne dania kuchni maltańskiej przygotowywane przez najlepszych maltańskich kucharzy. Do kolacji podawane jest maltańskie wino, kawa, herbata i zimne napoje. Powrót do hotelu, nocleg. 

5 dzień – 14/10/2019

Śniadanie. Wykwaterowanie z hotelu. Transfer na lotnisko. Wylot do Polski o godz. 10:25. Przylot do Katowic o godz. 13:05. 

Cena: 430 EURO

Wpisowe – w kwocie 100 EURO płatne przelewem do 5 dni roboczych od zgłoszenia

Pozostałą kwotę należy wpłacić do 25 dni przed rozpoczęciem wycieczki

 Zapisy:

Świadczenia zawarte w cenie:

 • 4 noclegi w hotelu Topaz. Hotel z basenem jest usytuowany w popularnym nadmorskim kurorcie Bugibba, niespełna 10 minut spacerem od plaży. Hotel ten oferuje kryty i odkryty basen oraz duży taras słoneczny z leżakami. Goście mają do dyspozycji klimatyzowane pokoje z telewizorem i łazienką. Niektóre z nich dysponują balkonem, a z części pokoi roztacza się widok na odkryty basen. Niemalże każdego wieczoru na miejscu organizowane są występy rozrywkowe na żywo. Kryty basen z podgrzewaną wodą jest czynny w sezonie zimowym. Przy odkrytym basenie znajduje się brodzik dla dzieci.
 • śniadania i obiadokolacje
 • spokojne zwiedzanie
 • transfer miejscowym autokarem
 • przeprawa promowa na wyspę Gozo
 • usługa pilota
 • opłata na TFG
 • sprzęt tour-guide
 • podatek turystyczny
 • całodobowa opieka kontrahenta maltańskiego (polskojęzycznego)
 • ubezpieczenie.

Cena nie obejmuje:

 • obowiązkowej płatności u pilota (w tym na bilety wstępów, wszystkie wymienione atrakcje, usługę przewodnika polskojęzycznego, wieczór maltański, wyprawa samochodami terenowymi) – 195 EURO/os.

 • biletów lotniczych – wg cen zakupu (ok. 600 zł w obie strony).

Zapisz się

Galeria

ZAPRASZAM

Zofia Lisik

506 994 747

Materiały do pobrania

POBIERZ PROGRAM WYCIECZKI

POBIERZ WARUNKI UCZESTNICTWA

POBIERZ UMOWĘ