ŚWIĘTOKRZYSKIE NOCĄ

ŚWIĘTOKRZYSKIE NOCĄ

Zapraszamy na wycieczkę z cyklu „Zwiedzamy Polskę”. Tym razem udamy się w Świętokrzyskie. W programie nocne przejście z latarkami ze Świętej Katarzyny przez Łysicę-„Górę Czarownic” do Kakonina. Jest to wycieczka dla spragnionych przygód i nocnych wędrówek.

1 dzień – 11.07.2020

Wyjazd z Sanoka – 18:00, Krosna – 18:45, Jasła – 19:15.

 

Pierwszym punktem programu będzie przechadzka po Chęcinach – mieście z marmuru. Mamy tam szereg zabytków: kościół św. Bartłomieja, zespół klasztorny franciszkanów, klasztor bernardynek, renesansową perełkę zwaną Niemczówką. Niewątpliwie najciekawszym zabytkiem Chęcin są ruiny zamku królewskiego z przełomu XIII i XIV w.

 

Przejazd do Kielc. Nocny spacer po mieście, podczas którego zobaczymy Dawny Pałac Biskupów Krakowskich oraz barokową Bazylikę katedralną Wniebowzięcia NMP o historii sięgającej XII w. Wędrówkę po Kielcach zakończymy na rynku.

 

W dalszej kolejności przejazd do Świętej Katarzyny skąd wyruszymy szlakiem na Łysicę szczyt w Górach Świętokrzyskich o wysokości 614 n.p.m. Na naszej trasie zobaczymy miejsce pamięci narodowej ze zbiorowymi mogiłami ofiar hitlerowskiego terroru, Klasztor Bernardynek z XV w., kapliczkę Żeromskiego oraz kapliczkę i źródełko Św. Franciszka, z którym związana jest ciekawa legenda. Na Łysicę dotrzemy po 45 minutach. Wejście dość forsowne, ale bardzo przyjemne ze względu na otoczenie prastarego lasu Świętokrzyskiego Parku Narodowego. Jeśli wierzyć legendom, na górze odbywały się sabaty czarownic (zloty). Szczyt jest porośnięty lasem praktycznie w całości. Jego zbocza otaczają gołoborza. Znajduje się tam krzyż, a dokładniej replika krzyża pochodzącego z roku 1930.

 

 

Po powitaniu wschodu słońca wyruszymy w dalszą drogę szklakiem poprzez Przełęcz Św. Mikołaja do Kakonina. Czas przejścia ze szczytu Łysicy Kakonina około 2,5 godz. Ciepłe śniadanie w chacie „pod samą Łysicą w świętokrzyskim lesie, gdzie łoj zbój Kak grasowoł. Z biednemi sie casem dzieleł, bogatych rabowoł, a w taki chałupie jodoł i teńcowoł”.

 

Powrót do miejsca zbiórki w godzinach południowych (ok. 12:00-13:30).

Cena: 150 zł (140 zł – stali klienci, czł. PTTK, młodzież do 16 lat)

Wpisowe – w kwocie 30 zł płatne przelewem do 5 dni roboczych od zgłoszenia

Pozostałą kwotę należy wpłacić do 25 dni przed rozpoczęciem wycieczki

 Zapisy:

Świadczenia zawarte w cenie:

 • przejazd autokarem
 • usługa pilota i lokalnego przewodników
 • ubezpieczenie 
 • ciepłe śniadanie. 

Cena nie obejmuje:

 • brak dodatkowych opłat.

   

   

Uwaga:

 • zapewniamy bezpieczny dystans w autokarze oraz środki odkażające rak dodatkowych opłat
 • wymagany odpowiedni stan zdrowia, dobra kondycja marszowa, odpowiedni do wędrówki strój i obuwie turystyczne, latarki. 

Zapisz się

Galeria

ZAPRASZAM

Zofia Lisik

506 994 747

Materiały do pobrania

POBIERZ PROGRAM WYCIECZKI

POBIERZ WARUNKI UCZESTNICTWA

POBIERZ UMOWĘ