SZLAKIEM BAŁKAŃSKICH SANKTUARIÓW

SZLAKIEM BAŁKAŃSKICH SANKTUARIÓW

Zapraszamy na wyprawę Szlakiem Bałkańskich Sanktuariów w Serbii, Czarnogórze oraz Bośni.

1 dzień – 05/10/2019

Wyjazd z Sanoka o godz. 2:00, Krosna o godz. 2:30. Przejazd przez Słowację, Węgry do Belgradu. Zwiedzanie stolicy Serbii. W programie m. in. Twierdza Kalemegdan, cerkiew Św. Petki z cudownym źródełkiem, świątynia św. Sawy, Parlament, ulica Kneza Milośa. Przejazd do hotelu, obiadokolacja, nocleg.

2 dzień – 06/10/2019

Śniadanie, wykwaterowanie. Przejazd malowniczym pasmem Zlatiboru do Czarnogóry Przyjazd do Monastyru Ostrog – miejsca kultu trzech religii (prawosławnych, katolików i muzułmanów), flagowej atrakcji Czarnogóry, gdzie zjeżdżają liczni pielgrzymi z całego świata, ale przede wszystkim z Bałkanów, którzy zanoszą swoje modlitwy do św. Bazylego z prośbą o uzdrowienie. Przejazd do hotelu nad morzem, zakwaterowanie, obiadokolacja, nocleg.

3 dzień – 07/10/2019

Śniadanie. Czas wolny na odpoczynek nad morzem. Ok. godz. 14:00 wyjazd na wycieczkę do Kotoru – zwiedzanie miasta wpisanego na listę światowego dziedzictwa kultury UNESCO, położonego nad Zatoką Kotorską porównywaną często do krajobrazu norweskich fiordów. Spacer po starym mieście otoczonym murami obronnymi: Brama Morska, wieża zegarowa, katedra romańska św. Tripuna, kościół św. Łukasza i NMP. Powrót do hotelu, obiadokolacja, nocleg. 

4 dzień – 08/10/2019

Śniadanie. Wykwaterowanie. Przejazd do Cetinjie – pradawnej stolicy Czarnogóry, gdzie znajduje się grób dynastii Petrović. Spacer po mieście, podczas którego zobaczymy m.in. dwór króla Nikole oraz Monastyr ze skarbcem, w którym przechowywana jest ręka św. Jana Chrzciciela i relikwie św. Piotra Cetińskiego. Po drodze jedna z największych atrakcji turystycznych Czarnogóry – wyspa św. Stefana. Przejazd do Medzjugorie, uczestnictwo w wieczornych nabożeństwach. Zakwaterowanie w hotelu, obiadokolacja, nocleg.

5 dzień – 09/10/2019

Śniadanie. Zwiedzanie Medzjugorie – Góra Objawień, Sanktuarium Maryjne, kościół św. Jakuba. Po południu przejazd do Mostaru – zwiedzanie starówki tureckiej – Kujundziluk, meczet, dom Biśćevića, harem. Powrót do Medzjugorie, wieczorne nabożeństwo, obiadokolacja, nocleg.

6 dzień – 10/10/2019

Po śniadaniu, wykwaterowanie, Przejazd przepięknym kanionem rzeki Neretwy do Sarajewa zwiedzanie bałkańskiej Jerozolimy – w programie m.in. turecka starówka, Most Gavrilo Principa – miejsce zamachu na arcyksięcia Ferdynanda. Przejazd na nocleg tranzytowy w Serbii, obiadokolacja. 

7 dzień – 11/10/2019

Po śniadaniu wykwaterowanie, przejazd w kierunku Polski. Po drodze zwiedzanie Nowego Sadu. Zobaczymy m.in. Plac Wolności, Ratusz, Banovina – monumentalny budynek Parlamentu Wojwodiny oraz deptak – ulica Dunavska. Na trasie postój obiad tranzytowy (płatny we własnym zakresie) przejazd non stop do Polski. Przyjazd do miejsca zbiórki w godzinach nocnych. 

Cena: 1390 zł - cena skalkulowana dla grupy 40 os.

Wpisowe – w kwocie 350 zł płatne przelewem do 5 dni roboczych od zgłoszenia

Pozostałą kwotę należy wpłacić do 25 dni przed rozpoczęciem wycieczki

 Zapisy:

Świadczenia zawarte w cenie:

 • przejazd autokarem
 • 6 noclegów w hotelach*** (pokoje 2, 3 os. z łazienkami)
 • 6 obiadokolacji
 • 6 śniadań
 • usługa pilota i lokalnych polskojęzycznych przewodników
 • ubezpieczenie NNW, KL (z włączeniem chorób przewlekłych do 60 r.ż) oraz bagaż
 • opłata na TFG
 • sprzęt tour–guide.

Cena nie obejmuje:

 • obowiązkowej płatności u pilota – 50 EURO/os –na bilety wstępów i opłaty drogowe. 

   

Zapisz się

Galeria

ZAPRASZAM

Zofia Lisik

506 994 747

Materiały do pobrania

POBIERZ PROGRAM WYCIECZKI

POBIERZ WARUNKI UCZESTNICTWA

POBIERZ UMOWĘ