TURCJA-NARTY EXCLUSIVE

TURCJA-NARTY EXCLUSIVE

Ekskluzywny Uludag najczęściej wybierają celebryci zarówno z Turcji jak i zza granicy. To także ulubiony kierunek narciarski polskiej gwiazdy piłki nożnej- Radosława Majdana. W okolicy są 24 trasy o różnym stopniu trudności, od 650m do ok 1800m, 14 wyciągów, w pobliżu wody termalne...Uludag- to idealne warunki do narciarstwa alpejskiego, ski touring, cross country i heli-skiing- Czy można wyobrazić sobie lepsze miejsce do uprawiania tego sportu???

TERMINY

11.01.2020 – 18.01.2020
18.01.2020 – 25.01.2020
25.01.2020 – 01.02.2020
01.02.2020 – 08.02.2020
08.02.2020 – 15.02.2020
15.02.2020 – 22.02.2020

masyw Uludag

Oddalony o ok 150-230 km od Stambułu masyw Uludag jest elitarnym tureckim ośrodkiem narciarskim. Sezon trwa tu 5 miesięcy w roku, nawet na początku kwietnia zdarzają się tu 2-metrowe zaspy. Wierzchołek Uludag sięga 2543 m n.p.m. Do dyspozycji amatorów białego szaleństwa jest 14 wyciągów ( gondolowy, krzesełkowy), dowiozą Was na wysokość 2232m. Oznaczona na czarno trasa nazywana „Piekłem” wyróżnia się wśród wielu łatwych tras. Ekskluzywny Uludag najczęściej wybierają celebryci zarówno z Turcji jak i zza granicy. To także ulubiony kierunek narciarski polskiej gwiazdy piłki nożnej- Radosława Majdana. W okolicy są 24
trasy o rożnym stopniu trudności, od 650m do ok 1800m. Pokrywa śnieżna wynosi ok 3m, przepustowość wyciągow 8470 os/godzinę. Uludag- to idealne warunki do narciarstwa alpejskiego, ski touring, cross country i heli-skiing- Czy można wyobrazić sobie lepsze miejsce do uprawiania tego sportu??? W poszukiwaniu tureckich klimatów można wybrać się na wycieczkę do Bursy oddalonej o ok 35km. Chlubą miasta są gorące źródła lecznicze, kąpiele w nich warto połączyć z wizytą w hamamie, tradycyjnej łaźni tureckiej. Dawna stolica imperium osmańskiego szczyci się licznymi zabytkami, grobowcami pierwszych sułtanów, meczetami oraz wyrobami z jedwabiu… W drodze powrotnej zatrzymamy się na chwile w Bursie, skosztujemy Iskender Kebap, oraz zobaczymy ceramiki z Izniku- płytki te były uznane jako najbardziej elitarne, często zdobią wnętrza najpiękniejszych meczetów w Turcji.
Będąc w Stambule, grzechem byłoby nie zatrzymać na chwile czasu…-pokażemy najważniejsze zabytki w Stambule a ostatniej nocy zabierzemy Was na orientalną podroż po Bosforze, gdzie wirujące Derwisze oraz pokazy folklorystyczne, przeniosą Was w kolorowy, bajkowy świat… Podczas luksusowego rejsu będą serwowane przekąski, dania ciepłe, desery i owoce oraz napoje
bezalkoholowe i alkohole lokalne (all inclusive). Poczuj magię orientu, poczuj magię luksusu…
Dla Państwa komfortu korzystamy z lotów rejsowych Turkish Airlines z ciepłymi posiłkami na pokładzie oraz napojami- w cenie.

PROGRAM

1 dzień́ Sobota : WARSZAWA-STAMBUŁ- ULUDAĞ (TK1266Y 09:50-14:25 Turkish Airlines).

Zbiórka na lotnisku w Warszawie. Przelot do Stambułu. Przejazd do Uludağ i zakwaterowanie w hotelu.

 

2 dzień́ Niedziela: ULUDAĞ
Czas wolny. Wyżywienie w hotelu: śniadanie, obiad, kolacja. W trakcie posiłkow napoje w cenie, w tym lokalne alkohole (wino, piwo, raki).

 

3 dzień́ Poniedziałek: ULUDAĞ
Czas wolny. Wyżywienie w hotelu: śniadanie, obiad, kolacja. W trakcie posiłkow napoje w cenie, w tym lokalne alkohole (wino, piwo, raki).

 

4 dzień́ Wtorek: ULUDAĞ
Czas wolny. Wyżywienie w hotelu: śniadanie, obiad, kolacja. W trakcie posiłkow napoje w cenie, w tym lokalne alkohole (wino, piwo, raki).

 

5 dzień́ Środa: ULUDAĞ
Czas wolny. Wyżywienie w hotelu: śniadanie, obiad, kolacja. W trakcie posiłkow napoje w cenie, w tym lokalne alkohole (wino, piwo, raki).

 

6 dzień́ Czwartek: BURSA – İZNİK- STAMBUŁ
7:00-8:00 Śniadanie w hotelu. Wykwaterowanie i przejazd do Bursy, pierwszej stolicy imperium osmańskiego. Po drodze zatrzymamy się na degustacji miodów z Uludag. W Bursie zobaczymy Zielony Meczet wraz z przylegającym do niego grobowcem. Jest to najbardziej malowniczy meczet w Bursie- swoją nazwę zawdzięcza kolorowi fajansowych płytek, ktorymi jest wyłożone jego wnętrze. Czas wolny na zakup pamiątek. W Bursie zjemy lunch-prawdziwy legendarny Iskender Kebap. Ten rodzaj kebabu pochodzi właśnie z Bursy. Odwiedzimy także największą i najbardziej elitarną w okresie osmańskim Galerię ceramiki w Izniku. Przejazd do Stambułu. Zakwaterowanie w hotelu. Kolacja w restauracja pod Mostem Galata z widokiem na Bosfor (ryba smażona, ryba grillowana, kurczak grillowany, frytki, ryż, surowki. Dodatkowo płatne: Owoce morza, zupy rybne, desery, napoje). Powrót do hotelu.

 

7 dzień́ Piątek: STAMBUŁ
Po śniadaniu, o 8:00 zbiorka przy recepcji, rozpoczęcie zwiedzania. Rejs po Bosforze z przewodnikiem. Zwiedzanie zaczniemy od rzymskiego Hipodromu (dawniej tor wyścigów konnych i rydwanów, zbudowany za czasów rzymskiego cesarza Septymiusza Sewera w 203r na ponad 100tys widzów), do czasów obecnych zachował się Obelisk Totmesa III, Kolumna Wężowa, Kolumna Konstantyna VII Porfirogenety oraz Niemiecka Fontanna. Następnie zwiedzimy sławny Błękitny Meczet z 6 minaretami i 260 witrażami, Hagia Sophia- bizantyjski kościół ufundowany przez cesarza Justyniana I Wielkiego oraz kompleks pałacowy Topkap ı, który w okresie XV-XIXw był siedzibą sułtanów. Dla chętnych wstęp do pałacowego Haremu za dodatkową opłatą. Pałac Yerebatan, czyli Cysterna Bazylikowa z VI wieku, zlokalizowana w podziemiach Stambułu w pobliżu Hagii Sofii, mogąca pomieścić nawet 100 tys. ton wody, jest to największa starożytna cysterna. Odwiedzimy galerie z unikatową orientalną biżuterią oraz sklep skórzany, gdzie osobiście robiła zakupy Pierwsza Dama USA- Melanii Trump. Powrót do hotelu. Uroczysta kolacja na zakończenie wycieczki: przejazd do portu. Rejs luksusowym statkiem- Noc Turecka nad Bosforem. Przywita Was tradycyjny osmański zespół muzyczny. W trakcie rejsu będziecie świadkami imponującego show wirujących Derwiszy, tańce brzucha, pokazy tańca kaukaskiego, pokazy folklorystycznych zespołów tanecznych, Rytm show. Po kolacji zapraszamy na parkiet, oprawę muzyczną zapewni profesjonalny DJ. Kolacja w blasku gwiazd, przy niezapomnianych widokach Stambułu, nielimitowane napoje bezalkoholowe, nielimitowane napoje alkoholowe lokalne (wino, piwo, rakıa, wódka). Uroczysta kolacja z zakresu kuchni tureckiej w trakcie rejsu: Zimne przystawki: Białe sery, białe sery z wiśniowym sosem, Sarma (tureckie mini gołąbki bezmięsne, owinięte w liście winogron), suszony faszerowany bakłażan w formie zimnej sałatki, bakłażan z sosem Humus, pomidor, ogórek, Sigara boregi (przekąska w cieście typu tureckie krokiety). Danie głowne to Hunkar Beğendi, czyli puree z grilowanego bakłażana, na wierzchu mięso wołowe z sosem pomidorowym, ryż, kasza bulgur (pilav), sałaty/surówki sezonowe. Deser: ciasta i słodycze tureckie, owoce sezonowe. Po niezapomnianej Nocy Tureckiej nad Bosforem- transfer powrotny do hotelu.

 

8 Dzień: STAMBUŁ- WARSZAWA (TK1265Y 07:50-08:20 Turkish Airlines)
Wykwaterowanie z hotelu. Przejazd na lotnisko. Powrót do kraju. Zakończenie wycieczki.

WYŻYWIENIE

Uludag: Full Board ( śniadania, obiady, kolacje, napoje w trakcie posiłków serwowane bezpłatne, w tym lokalne napoje alkoholowe wino, piwo, raki, wódka- nielimitowane).

 

Stambuł: HB: śniadania kontynentalne typu bufet. Obiadokolacje w formie bufetu lub serwowane zestawy do stolików. Do obiadokolacji napoje dodatkowo płatne.

 

 

ZAKWATEROWANIE

Uludag: Hotel 4* Grand Yazici z basenem (lub podobny), położony bardzo blisko wyciągów, obok Cluby i dyskoteki, w hotelu wypożyczalnia nart, butów, desek…

 

Stambuł: Hotel 4* Istanbul Trend z basenem (lub podobny), położony w samym centrum przy zwiedzanych obiektach. Pokoje: 2-osobowe i 3 osobowe z łazienką, suszarka, kosmetyki łazienkowe, klimatyzacja, TV satelitarna.
koje 2-osobowe z łazienką, TV i lodówką.

 

CENA - 3795 zł

 • Dzieci 6-11.99 lat-2750,00 zł

 • Dzieci 2-5.99 lat- 2420,00 zł

 • Dzieci 0-1.99 lat – 980,00 zł.

Przelot liniami Turkish Airlines, transfery z/ na lotnisko,przejazd klimatyzowanym autokarem/ minibusem ( w zależności od ilości uczestnikow), opieka pilota i polskiego przewodnika, rezydenta, Ubezpieczenie AXA, KL do 100.000 EUR, składka do TFG (13zł), bagaż rejestrowany 23kg, bagaż podręczny 8kg, Przewóz nart, desek snowboardowych, butow w cenie bagażu, zwiedzanie wg programu, rejsy wg programu. 

CENA NIE OBEJMUJE

 • bilety wstępów, opłaty przewodników lokalnych, napiwki: 140€/os (Płatne do przewodnika w dniu przylotu do Turcji).
 • Napoje do obiadokolacji (poza hotelem w Uludag)

 • Skipass całodzienny: 165 TL/dzień (26€)

 • Skipass 4h: 100 TL/dzień (16€)

 • Skipass 1,5 dnia: 220 TL (35€)
  Skipass 2 dni: 285 TL (45€)

 • Skipass 2,5 dnia: 330 TL (52€)

 • Skipass 3 dni: 385 TL (61€)

 • Skipass 4 dni: 440 TL – polecany (70€)

 • Wycieczka do Bursy (30 € wody termalne + Hamam )

WIZA

Wiza turystyczna upoważnia do wielokrotnego wjazdu i pobytu na terenie Turcji przez łącznie 90 dni w okresie 180 dni jej ważności (licząc od daty pierwszego wjazdu). Wizę turystyczną można otrzymać w placówkach dyplomatycznych Republiki Tureckiej, na przejściach granicznych (lotnisko) oraz w wersji elektronicznej ze stron: https://www.evisa.gov.tr/pl/ lub za pośrednictwem BP FERIAS (160zł).

 

Paszport powinien być ważny co najmniej 60 dni dłużej niż długość pobytu wskazana w wizie oraz posiadać minimum jedną stronę wolną.

 

 

 

UWAGI

 • Wycieczka dostosowana dla rodzin. Dzieci 0-8 lat bilety wstępu bezpłatne. Wiek dziecka liczony jest na podstawie daty urodzenia na dzień zakończenia wycieczki.
 • Kolejność realizacji punktów programu może ulec zmianie lub odwróceniu. Dopłata do pokoju jednoosobowego. Podana cena wycieczki jest za jedną osobę w pokoju dwuosobowym.
 • Chęć wylotu z innego miasta europejskiego, który ma bezpośrednie połączenie do Stambułu, należy zgłaszać do organizatora.

UWAGA

Wpisowe – w kwocie 1000 zł płatne przelewem do 5 dni roboczych od zgłoszenia

Pozostałą kwotę należy wpłacić do 25 dni przed rozpoczęciem turnusu.

 

Zapisz się

Galeria

ZAPRASZAM

Zofia Lisik

506 994 747

Materiały do pobrania

POBIERZ PROGRAM WYCIECZKI

POBIERZ WARUNKI UCZESTNICTWA

POBIERZ UMOWĘ