TURCJA (W+Z)

TURCJA (W+Z)

Turcja zachwyca niezwykle bogatą historią oraz tradycją, która podbija serca turystów i zapiera dech w piersiach niepowtarzalnymi zabytkami. To właśnie tutaj wpływy europejskie łączą się ze starożytnymi i orientalnymi śladami. Dlatego warto wybrać ten kierunek za cel swojej kolejnej wakacyjnej podróży.

1 dzień – 25.09.2020

Wyjazd z Sanoka, Krosna i Jasła według rozkładu. Przejazd przez Słowację, Węgry, Serbię do Bułgarii. Zakwaterowanie w hotelu w okolicach Sofii, obiadokolacja, nocleg.

2 dzień – 26.09.2020

Po wczesnym śniadaniu, wykwaterowanie z hotelu. Wyjazd ok 6:30 rano. Przejazd w kierunku granicy tureckiej, następnie dalej przejazd w kierunku Stambułu. Na trasie przewidziana przerwa na obiad (dodatkowo płatna). Przed zakwaterowaniem wizyta w sklepie skórzanym– ulubiony sklep Melanii Trump, Pierwszej Damu USA. Zakwaterowanie w hotelu. W godzinach 20:00–00:00 uroczysta kolacja. Przejazd do portu. Rejs luksusowym jachtem – Noc Turecka nad Bosforem. Gości będzie witać tradycyjny osmański zespół muzyczny. W trakcie rejsu będziemy świadkami imponującego show wirujących Derwiszy, tańce brzucha, pokazy tańca kaukaskiego, pokazy folklorystycznych zespołów tanecznych, Rytm show. Kolacja w blasku gwiazd, przy niezapomnianych widokach Stambułu, nielimitowane napoje bezalkoholowe, nielimitowane napoje alkoholowe lokalne (wino, piwo, rakiı, wódka). Po niezapomnianej Nocy Tureckiej nad Bosforem – transfer powrotny do hotelu. Nocleg w Stambule. 

3 dzień – 27.09.2020

Po śniadaniu w hotelu zwiedzanie Stambułu. W programie rzymski Hipodrom (dawniej tor wyścigów konnych i rydwanów, zbudowany za czasów rzymskiego cesarza Septymiusza Sewera w 203 r. na ponad 100 tys. widzów). Do czasów obecnych zachował się Obelisk Totmesa III, Kolumna Wężowa, Kolumna Konstantyna VII Porfirogenety oraz Niemiecka Fontanna. Następnie Błękitny Meczet z 6 minaretami i 260 witrażami oraz Hagia Sophia – bizantyjski kościół ufundowany przez cesarza Justyniana I Wielkiego oraz kompleks pałacowy Topkapi, który w okresie XV–XIX w. był siedzibą sułtanów. Dla chętnych wstęp do pałacowego Haremu. Na zakończenie zwiedzania rejs po Bosforze. Wieczorna Msza Święta w kościele Św. Antoniego z udziałem polskiego księdza. Obiadokolacja przewidziana w restauracji nad Bosforem w okolicy Mostu Galata (ryba smażona, ryba grillowana, kurczak grillowany, frytki, ryż, surówki) Dodatkowo płatne: owoce morza, zupy rybne, desery, napoje). Wizyta także w sklepie z pamiątkami, chałwą i innymi drobiazgami. Powrót do hotelu. Nocleg w Stambule.

 

4 dzień – 28.09.2020

Po śniadaniu wykwaterowanie z hotelu. Ok 06:30 wyjazd do Efezu – miasta, w którym żył i nauczał Św. Jan Ewangelista i Św. Paweł. Efez jest najlepiej zachowanym antycznym miastem na świecie. W programie zwiedzania: imponujący amfiteatr, odeon, agora, biblioteka Celsusa, fontanna Trajana. Zwiedzanie pozostałości Bazyliki upamiętniającej Sobór Efeski z 431 roku oraz w Selcuku ruin Bazyliki Św. Jana z VI wieku, gdzie znajduje się grób Apostoła Jana. Na górze zwiedzanie domu Matki Boskiej – kaplicy, w której ostatnie lata życia spędziła Matka Boska. W programie przewidziany jest czas na zakupy w fabryce dywanów oraz Galerii z biżuterią. Przejazd do hotelu i obiadokolacja. Nocleg w Kuşadası. 

5 dzień – 29.09.2020

Po śniadaniu i wykwaterowaniu ok 09:00 przejazd w kierunku Dalyan. Dalyan to nazwa rzeki, potocznie nazywaną turecką Amazonką, którą zabierzemy Państwa w rejs do najciekawszych okolicznych miejsc, które przyciągnęły do siebie nawet sławy tej miary co Sting oraz Dustin Hoffman. Po przyjeździe do miejscowości Dalyan nad piękne jezioro Koycegiz będziemy zażywali odmładzających i ujędrniających ciało kąpieli w basenach z błotem mineralnym. Błoto ma zdrowotne właściwości a nałożone na ciało działa jak maseczka, która po wyschnięciu i spłukaniu pod prysznicem nawilży skórę i da efekt niezwykłej delikatności. Następnie w przystani będą już na czekały statki, którymi wyruszymy w rejs po delcie rzeki Dalyan aż do Morza Śródziemnego. W trakcie rejsu ukażą się naszym oczom potężne skały oraz wykute w nich grobowce królewskie kryjące tajemnice starożytnego miasta licyjskiego Kaunos. Podpłyniemy do nich jak najbliżej aby zrobić ciekawe zdjęcia. Po Kaunos oprócz majestatycznych świątyń – grobowców pozostały teatr oraz łaźnie widoczne w oddali. Będziemy również podglądać przyrodę – błękitne kraby żyjące w rzece Dalyan i największe żyjące na świecie żółwie Caretta Caretta, które co roku składają tu swoje jaja na plaży Iztuzu, chronionej przez UNESCO. Podczas wycieczki zapewniamy obiad (szwedzki stół) serwowany w restauracji nad rzeką. A na koniec dnia słodkie plażowanie nad Morzem Śródziemnym na miękkim złocistym piasku słynnej plaży Iztuzu. Niebieskie kraby są pysznym afrodyzjakiem, dla chętnych za dodatkową opłatą będzie można je skosztować… Przejazd do hotelu w Dalaman. Zakwaterowanie i kolacja. 

6 dzień – 30.09.2020

Po śniadaniu i wykwaterowaniu ok. 08:15 przejazd w kierunku Pamukkale. W programie: spacer zboczem śnieżnobiałej wapienny góry, kąpiel w Basenie Kleopatry oraz zwiedzanie antycznego miasta Hierapolis: łaźnie, amfiteatr, imponująca nekropolia, Plutonium, nimfeum oraz miejsce męczeńskiej śmierci Św. Filipa. Dla chętnych obiad w okolicy Pamukkale: Szwedzki stół: 2-3 rodzaje kebabów, zupy, makarony, ryż, kasza, sałatki, surówki, owoce, desery (dodatkowo płatne). Na zakończenie dnia degustacja słodkich win z Pamukkale, chałw i czas wolny na zakup pamiątek. Przejazd do hotelu, w Pamukkale, kolacja. Do dyspozycji gości są baseny z termalnymi leczniczymi wodami. Dla chętnych możliwość skorzystania z łaźni tureckiej za dodatkową opłatą (Hamam- sauny, peeling i masaż pianą, masaże całego ciała, masaże lecznicze).

7 dzień – 01.10.2020

Po śniadaniu czas wolny na lecznicze kąpiele. Wykwaterowanie do godz. 12:00. Przejazd do największego sklepu w okolicy, w którym można kupić tekstylia domowe, bawełna egejska jest tutaj najlepszej jakości i jest uznana na całym świecie. Polecamy także ręczniki bambusowe, idealnie chłonne, dostępne w pełnej gamie kolorystycznej. Dla chętnych obiad (w tej samej restauracji co dzień wcześniej – za dodatkową opłatą). Przejazd w kierunku Dikilli. Zakwaterowanie i obiadokolacja w hotelu. 

8 dzień – 02.10.2020

Po śniadaniu czas wolny – wypoczynek nad morzem. Hotel usytuowany tuż przy prywatnej piaszczystej plaży, do dyspozycji gości jest basen olimpijski, pięknie zaaranżowany ogród. Po kolacji ognisko i wspólna zabawa

9 dzień – 03.10.2020

Śniadanie, wykwaterowanie i przejazd w kierunku starożytnej Troi. Miasto odkryte w XIX wieku przez archeologa Henryka Schliemanna Zwiedzanie terenów archeologicznych wykopalisk w Troi. Archeolodzy doliczyli się tam 9 warstw-miast i do dziś jest toczony spor, które z nich jest Troją z „Iliady” Homera. Dodatkową atrakcją będzie replika konia trojańskiego w Canakkale, którego można podziwiać́ w ekranizacji filmu „Troja”. Przejazd w kierunku granicy, przekroczymy Cieśninę Dardanel promem i dalej przejazd w kierunku Bułgarii. Obiadokolacja i zakwaterowanie w hotelu w ok Sofii.

10 dzień – 04.10.2020

Po śniadaniu ok 6:00-7:00 rano wyjazd w kierunku Polski. Podczas trasy przewidzianych jest kilka postojów na toaletę i posiłki. Przyjazd do miejsc zbiórki w godzinach nocnych. 

Cena: 3250 zł + 180€

Wpisowe – w kwocie 800 zł płatne przelewem do 5 dni roboczych od zgłoszenia

Pozostałą kwotę należy wpłacić do 25 dni przed rozpoczęciem wycieczki

 Zapisy:

Świadczenia zawarte w cenie:

 • przejazd autokarem
 • opłaty promowe i drogowe
 • 9 noclegów w hotelach***/**** (pokoje 2, 3–os. z łazienkami) w tym: Sofia-2, Stambuł-2, Kusadasi-1, Dalaman-1, Pamukkale-1, Dikilli-2
 • 9 śniadań
 • 9 obiadokolacji w tym jedna uroczysta na statku
 • obiad w formie bufetu szwedzkiego 5-go dnia
 • ognisko i wspólna zabawa z drobnym poczęstunkiem tureckim
 • degustacja słodkich win z Pamukkale i chałw
 • usługa pilota
 • usługa polskiego przewodnika od Sofii
 • ubezpieczenie NNW, KL oraz bagaż AXA KL do 100.000€ (istnieje możliwość podniesienia składki o choroby przewlekłe)
 • opłata na TFG
 • sprzęt tour–guide
 • rejsy statkiem
 • bilety wstępów (Pamukkale + Hierapolis, Basen Kleopatry, Efez, Dom Matki Boskiej, Grób Apostoła Jana, Troja, Pałac Topkapi, Haga Sofia)
 • obowiązkowe napiwki.

Cena nie obejmuje:

 • napojów do obiadokolacji

 • wycieczek fakultatywnych (Łaźnia turecka 25€, Harem 15 €). 

Informacje dodatkowe:

 • niezbędny paszport ważny min. 6 miesięcy od daty powrotu

 • program pomyślany i zaplanowany z myślą o osobach starszych

 • pokoje: 2-3 osobowe, wszystkie pokoje z klimatyzacją, łazienką, TV, suszarka. Pokój jednoosobowy za dodatkową opłatą (180€/os, za 9 noclegów)

 • wyżywienie: śniadania kontynentalne w formie otwartego bufetu, kawa, herbata. Obiadokolacje w formie bufetu lub w zestawach serwowanych do stolików. Napoje do obiadokolacji dodatkowo płatne wg cennika w restauracji.

 • możliwość́ dokupienia Lunchu dla chętnych ok.12€/os za każdy lunch (napoje dodatkowo płatne)

 • ceny za bilety są podane wg cen obowiązujących na dzień 21 października 2019r. i mogą ulec zmianie z przyczyn niezależnych od organizatora. Ewentualna dopłata jest po stronie Uczestnika Wycieczki.

Zapisz się

Galeria

ZAPRASZAM

Zofia Lisik

506 994 747

Materiały do pobrania

POBIERZ PROGRAM WYCIECZKI

POBIERZ WARUNKI UCZESTNICTWA

POBIERZ UMOWĘ