UNIEJÓW i OKOLICE

UNIEJÓW i OKOLICE

W centralnej Polsce też można atrakcyjnie spędzić czas. Dobrym miejscem jest Uniejów, gdzie można wygrzać się w basenach termalnych z kompleksem saun oraz jego okolice, gdzie można podziwiać zamki, kolegiatę. Warto również odwiedzić Chełmno nad Nerem, gdzie w czasie II wojny światowej istniał obóz zagłady. Propozycja na listopadowy weekend.

1 dzień – 09/11/2019

Wyjazd z Sanoka o godz. 3:30, Krosna – 4:15, Jasła 4:45. Przejazd do Chełmna nad Nerem, gdzie w czasie II wojny światowej istniał niemiecki nazistowski ośrodek zagłady Żydów. Funkcjonował od jesieni 1941 roku do kwietnia 1943 oraz krótko w 1944 roku. Było to główne miejsce masowej zagłady ludności żydowskiej z Kraju Warty oraz więźniów łódzkiego getta. Obecnie działa muzeum (zwiedzanie). Przejazd do Świnic Warackich, gdzie zobaczymy Sanktuarium Urodzin i Chrztu św. Faustyny. Następnie przyjazd do Uniejowa, gdzie zobaczymy XIV-wieczny Arcybiskupów Gnieźnieńskich. Początkowo gotycki zamek w XVI wieku został przebudowany stylu renesansowym, a w XIX wieku zyskał cechy klasycyzmu. W dalszej części zwiedzania miasta zaglądniemy również do Kolegiaty Wniebowzięcia NMP – XIV-wieczna świątynia reprezentująca styl gotycki, również wzniesiona przez abp Skotnickiego oraz Pałacyk Tollów, XIX-wieczny, klasycystyczny pałac Aleksandra Tolla, obecnie Dom Kultury. Przyjazd do hotelu. Zakwaterowanie, obiadokolacja i nocleg. 

2 dzień – 10/11/2019

Śniadanie. Wyjazd do Łęczycy, gdzie zobaczymy Zamek Królewski – budowlę obronną wzniesioną przez króla Kazimierza Wielkiego. W dalszej kolejności wizyta w Tumie, gdzie znajduje się jeden z bardziej interesujących romańskich zabytków w Polsce – kolegiata, którą według legendy próbował zniszczyć diabeł Boruta. Kolegiata jest jednym z najlepszych przykładów romańskiej architektury w Polsce! Powrót do Uniejewa. Pobyt na Termach Uniejowskich. Korzystając z dobrodziejstw gorącej wody można spędzać czas na dwóch poziomach. Na parterze ulokowano baseny zewnętrzne (ze względu na wysoką temperaturę wody czynne nawet zimą!) w skład których wchodzą miejsca z jacuzzi, basen z masażami, basen solankowy z grotą, basen dziecięcy, sztuczna rzeka, dwie zjeżdżalnie i pogłębiony basen (około 1,8 metra – pozostałe baseny poza dziecięcym mają głębokość około 1,2 metra). Na piętrze znajduje się restauracja (pobyt w niej nie jest liczony do czasu za jaki wnosimy opłaty) oraz dodatkowo płatna strefa saun. W niej turyści mogą skorzystać z łaźni parowej i aromatycznej, dwóch rodzajów saun, groty śnieżnej, basenu solankowego, basenu lodowego, tężni solankowej czy sanarium. Powrót do hotelu. Obiadokolacja i nocleg. 

3 dzień – 11/11/2019

Śniadanie. Wyjazd do Częstochowy, religijnej stolicy Polski. Znajduje się tutaj słynny klasztor oo. Paulinów na Jasnej Górze i Sanktuarium Matki Bożej Częstochowskiej ze słynącym łaskami obrazem Czarnej Madonny. Czas na modlitwę. Wizyta w Parku Miniatur Sakralnych Złota Góra, gdzie zobaczymy najpiękniejsze bazyliki i świątynie z Ziemi Świętej, Portugalii, Hiszpanii, Francji, Włoch, Niemiec, Austrii, Bośni i Hercegowiny, Turcji i Armenii. Obiad. Powrót do miejsca zbiórki ok. 22:00-23:00. 

Cena: 650 zł - cena skalkulowana dla grupy 40 os. (630 zł- członkowie PTTK i młodzież do 16 lat)

Wpisowe – w kwocie 150 zł płatne przelewem do 5 dni roboczych od zgłoszenia

Pozostałą kwotę należy wpłacić do 25 dni przed rozpoczęciem wycieczki

 Zapisy:

Świadczenia zawarte w cenie:

  • przejazd autokarem
  • 2 noclegi o standardzie 3* (pokoje 2,3-osobowe z łazienkami)
  • 2 śniadanie
  • 2 obiadokolacje
  • 1 obiad ostatniego dnia
  • usługa pilota
  • ubezpieczenie.

Cena nie obejmuje:

  • obowiązkowej płatności u pilota – w tym na bilety wstępu – 60 zł/os. dorosłe, ulgowy 45 zł/os. (młodzież szkolna, emeryci)

  • biletów wstępu na termy – płatne we własnym zakresie wg obowiązującego cennika.

Zapisz się

Galeria

ZAPRASZAM

Zofia Lisik

506 994 747

Materiały do pobrania

POBIERZ PROGRAM WYCIECZKI

POBIERZ WARUNKI UCZESTNICTWA

POBIERZ UMOWĘ

Notice: ob_end_flush(): failed to send buffer of zlib output compression (0) in /home/ferias/public_html/wp-includes/functions.php on line 4339