UROCZA SŁOWENIA

UROCZA SŁOWENIA

Słowenia dobrze komponuje się z pobliską Chorwacją czy Austrią. Odwiedź ją wspólnie z nami!

1 dzień – 17/09/2019

Zbiórka uczestników i wyjazd z Sanoka o godz. 22:00, Krosna – 22:45. Jasła – 23:15. 

 

2 dzień – 18/09/2019

Zbiórka Przejazd do Lublany, stolicy Słowenii. Miasto o bogatej historii, które zachwyca bogactwem zabytków, galerii, kawiarenek. Zwiedzanie starówki, plac Preseren, przy którym stoi cerkiew franciszkańska, Smoczy Most, Potrójny Most nad rzeką Ljubljanica, Kolumnada Plecnika, katedra, Średniowieczny Zamek Lublanski. Przejazd do Skofja Loka, które uznawane jest za najbardziej urokliwe miasteczko Słowenii. Spacer po najlepiej zachowanym słoweńskim średniowiecznym starym mieście, nad którym malowniczo góruje zamek Loka. Przejazd do hotelu, zakwaterowanie, obiadokolacja i nocleg.

 

3 dzień – 19/09/2019

Śniadanie. Przejazd do Słoweńskiego Krasu, zwiedzanie najsławniejszej jaskini w Europie – Jaskini Postojnej. Zwiedzanie zamku Predjamskiego, który w XV w. należał do  Erazma Lu ggera, ówczesnego Janosika. Przejazd do Piranu jednego z najpiękniejszych miast na wybrzeżu adriatyckim. Spacer po starówce, gdzie zobaczymy najstarszą kamienicę „Wenecjanka”. Powrót do hotelu, obiadokolacja i nocleg.

4 dzień – 20/09/2019

Śniadanie. Przyjazd do miasteczka Bled jednego z najpiękniejszych miejsc wypoczynkowych w Alpach, położonego nad Jeziorem Bled. Przy ładnej pogodzie zdobycie średniowiecznego zamku wznoszącego się na ponad 100-metrowej skale, górującego nad miasteczkiem i jeziorem. Przejazd do Doliny Bohinj nad największe słoweńskie jezioro, uznawane jest za jedno z najbardziej uroczych zakątków Alp Julijskich. Chwila wytchnienia we wspaniałej scenerii jeziora, w którego tafli malowniczo odbijają się alpejskie szczyty. Przejazd do Wąwozu Vintgar – spacer szlakiem turystycznym nad spienioną rzeką Radosną. Powrót do hotelu, obiadokolacja, nocleg.

5 dzień – 21/09/2019

Śniadanie. Przejazd i zwiedzanie klasztoru w Sticnej, jednego z najstarszych w Słowenii. Następnej kolejności wyjazd do najstarszego miasta Słowenii Ptuj gdzie zobaczymy m.in. majestatyczny zamek (z zewnątrz) oraz główny plac miasta – Slovenski Trg z wieloma zabytkami. Wyjazd w kierunku Polski.

6 dzień – 22/09/2019

Przyjazd do miejsc zbiórki w godzinach wczesno porannych.

Cena: 1160 zł - cena skalkulowana dla grupy 40 os.

Wpisowe – w kwocie 300 zł płatne przelewem do 5 dni roboczych od zgłoszenia

Pozostałą kwotę należy wpłacić do 25 dni przed rozpoczęciem wycieczki

 Zapisy:

Świadczenia zawarte w cenie:

  • przejazd autokarem
  • 3 noclegi w hotelach**/*** (pokoje 2,3-os. z łazienkami)
  • 3 obiadokolacje
  • 3 śniadania
  • usługa pilota
  • ubezpieczenie NNW, KL (z włączeniem chorób przewlekłych do 60 r.ż.) oraz bagaż
  • sprzęt nagłaśniający tour-guide
  • opłata na TFG.

Cena nie obejmuje:

  • obowiązkowej płatności u pilota (w tym na bilety wstępów, lokalnych przewodników) – 75 EURO/os. dorosłe, 55 EURO/dzieci i młodzież do 18 r.ż.

Zapisz się

Galeria

ZAPRASZAM

Zofia Lisik

506 994 747

Materiały do pobrania

POBIERZ PROGRAM WYCIECZKI

POBIERZ WARUNKI UCZESTNICTWA

POBIERZ UMOWĘ