UROKLIWE BAŁKANY

UROKLIWE BAŁKANY

Zapraszamy na wycieczkę objazdową po Bałkanach!! W ofercie zwiedzanie Czarnogóry, Albanii, Macedonii oraz stolicy Serbii. Zapewniamy spokojne, bez pośpiechu zwiedzanie.

1 dzień – 05/06/2020

Wyjazd z Sanoka, Krosna i Jasła. Przejazd do Serbii przez Słowację i Węgry. Przejazd do hotelu w okolicy Pożegi – obiadokolacja i nocleg.

2 dzień – 06/06/2020

Śniadanie. Kontynuacja przejazdu przez Serbię do Czarnogóry. Na trasie malownicze krajobrazy i zwiedzanie kompleksu klasztornego z początku XIII w Morača. Przejazd w okolice Budwy – zakwaterowanie w hotelu, obiadokolacja i nocleg.

3 dzień – 07/06/2020

Śniadanie. Pobyt wypoczynkowy na Czarnogórskiej Riwierze. Obiadokolacja. Obiadokolacja, nocleg.

4 dzień – 08/06/2020

Śniadanie. Całodzienna wycieczka. W programie przejazd do Cetynii dawnej stolicy Czarnogóry. Spacer po mieście z licznymi zabytkami. W dalszej kolejności zwiedzanie Budwy – Perły Czarnogóry, najważniejsze zabytki: Starówka, katedra św. Jana, pozostałości starożytnych budowli i średniowiecznych kaplic. Następnie przejazd nad Zatokę Kotorską – największy i najgłębszy fiord południowej Europy (posiada cechy norweskich fiordów). Zwiedzanie Kotoru, spacer po urokliwych, wąskich i krętych uliczkach. Powrót do hotelu, obiadokolacja, nocleg.

 

5 dzień – 09/06/2020

Śniadanie. Wyjazdu w kierunku Albanii do Szkodry, miasta położonego nad Jeziorem Szkoderskim, centrum kulturalnego kraju, zwiedzanie: ruiny średniowiecznej twierdzy Rozafa, meczet, zabytkowe domy. Następnie przejazd do Kruje – „albańskiego Krakowa”, spacer po mieście. Przejazd w okolice Durres, zakwaterowanie w hotelu, obiadokolacja, nocleg.

6 dzień – 10/06/2020

Śniadanie. Zwiedzanie Tirany: Plac Skanderbega, Meczet Ethem Beja. Odpoczynek nad morzem. Obiadokolacja, nocleg. 

7 dzień – 11/06/2020

Po śniadaniu wyjazd do Macedoni. Zwiedzanie Ochrydy, malowniczo położonego nad jeziorem o tej samej nazwie. Miasto jest uważane za stolicę religijną kraju, jest tu wiele cerkwi, m. in. cerkiew św. Zofii z zachowanymi freskami pochodzącymi z XI wieku. Następnie wizyta w Monastyrze św. Nauma, który został zbudowany na tarasie skalnym, wznoszącym się ponad brzegami jeziora Ochrydzkiego. Monastyr jest jednym z najważniejszych klasztorów prawosławnych znajdujących się na terenie Macedonii. Zakwaterowanie w hotelu, obiadokolacja, nocleg.

8 dzień – 12/06/2020

Po śniadaniu wyjazd do Skopje. Po drodze zwiedzanie kompleksu klasztornego Sv. Jovan Biogorski. W dalszej części zwiedzanie Skopje: twierdza Skopsko Kale ze śladami osadnictwa z epok neolitu i brązu, a także czasów rzymskich i bizantyjskich (obecnie trwają tam badania archeologiczne), cerkiew świętego Pantaleona w Nerezi, na przedmieściach Skopje, z 1161 roku z zachowanymi freskami bedącymi wspaniałym przykładem malarstwa bizantyjskiego, kamienny średniowieczny most na rzece Wardar, meczet Mustafa Paszy, Pomnik Matki Teresy. Zakwaterowanie w hotelu. Obiadokolacja, nocleg. 

9 dzień – 13/06/2020

Śniadanie. Przejazd do Belgradu, spacer po starym mieście, w obrębie, którego zachowały się liczne zabytki, kamieniczki, świątynie i muzea. Zakwaterowanie w hotelu. Obiadokolacja i nocleg. 

10 dzień – 14/06/2020

Śniadanie. Wyjazd w drogę powrotną. Przyjazd do miejsc zbiórki w godzinach wieczornych.  

Cena: już wkrótce

Wpisowe – w kwocie 600 zł płatne przelewem do 5 dni roboczych od zgłoszenia

Pozostałą kwotę należy wpłacić do 25 dni przed rozpoczęciem wycieczki

 Zapisy:

Świadczenia zawarte w cenie:

 • przejazd autokarem
 • 9 noclegów w hotelach*** (pokoje 2, 3 os. z łazienkami)
 • 9 obiadokolacji
 • 9 śniadań
 • usługa pilota
 • ubezpieczenie NNW, KL (z włączeniem chorób przewlekłych do 65 r.ż) oraz bagaż
 • opłata na TFG
 • sprzęt tour-guide.

Cena nie obejmuje:

 • obowiązkowej płatności u pilota – 90 EURO/os – na m.in. opłatę za bilety wstępów, lokalnych przewodników itd.

   

   

Zapisz się

Galeria

ZAPRASZAM

Zofia Lisik

506 994 747

Materiały do pobrania

POBIERZ PROGRAM WYCIECZKI

POBIERZ WARUNKI UCZESTNICTWA

POBIERZ UMOWĘ

Notice: ob_end_flush(): failed to send buffer of zlib output compression (0) in /home/ferias/public_html/wp-includes/functions.php on line 4339