UZBEKISTAN – KRAINA LEGEND

UZBEKISTAN – KRAINA LEGEND

Daj się zaskoczyć! Zapraszamy na wycieczkę do Uzbekistanu – krainy legend, wielkich rzek, gorących pustyń i fascynujących zabytków!

1 dzień – 27/04/2018

Spotkanie grupy na lotnisku. Wylot do Taszkientu z przesiadką w jednym w portów lotniczych (Praga, Ryga lub inny).

 

2 dzień – 28/04/2018

Przylot do Taszkentu. Spotkanie na lotnisku z lokalnym przewodnikiem i przejście na wewnętrzne lotnisko. Wylot do Urgenczu. Po przylocie przejazd ulica, gdzie 14 lutego 1936 roku urodziła się Anna German, zwiedzanie kościoła i spotkanie z członkami fan Klubu Anny German, dalej transfer do Chiwy (30 km), bajkowego orientalnego miasta. Kolacja i nocleg w hotelu.

3 dzień – 29/04/2018

Po śniadaniu w hotelu całodzienne zwiedzanie zabytków Chiwy. Chiwa – miasto- muzeum pod otwartym niebem, prawdziwe miasto-rezerwat. Legenda mówi, że założone one zostało jeszcze przez Szemoma, syna legendarnego Noja. Kiedyś miasto było jednym z głównych centrów wielkiego Jedwabnego Szlaku, w XVI wieku zostało stolicą Chiwińskiego Chanatu i w ciągu kolejnych trzech stuleci było centrum rozwoju nauki i kultury, aż do czasu wejścia w skład Imperium Rosyjskiego. Najciekawsze zabytki:  “Iczan-Kała” (twierdza, w granicach której Chiwa istniała w XVI-XVII stuleciach); Minaret Kalta Minor (XIX wiek, znajduje się w odległym kącie madrasa Amin Chana); Kunja-Ark – „stara twierdza”(XVII wiek, wewnętrzna cytadela chana w Iczan-Kała, założona w wieku XVII przez Chiwińskiego chana Muhamed-Erenk); Memoriał Pachławana Mahmuda ( główne centrum kultowe Iczan-Kała – memoriał Pachławan Mahmuda – mieści się przy grobie Świętego patrona Chiwy, poety i filozofa, wojownika i mistrza-kuśnierza Pachławana-Mahmuda). Kolacja. Nocleg w hotelu.

4 dzień – 30/04/2018

Po śniadaniu wyjazd do Buchary, przejazd między pustyniami Kara-kum (czarne piaski) i Kyzył-kum (czerwone piaski), po drodze postój nad rzeką Amu-darią, znaną wielu zachodnim odkrywcom jako „Oxus”. Przyjazd do Buchary, zakwaterowanie w hotelu. Czas wolny. Kolacja, nocleg.

5 dzień – 01/05/2018

Śniadanie w hotelu. Całodziennie zwiedzanie Buchary: Mauzoleum Samanidów – pomnik wczesnego Średniowiecza, został odkryty w XX wieku; Twierdza ”Ark”, która w średniowieczu była odrębnym miastem z pałacem emira, mennicą, meczetami, instytucjami rządowymi, magazynami, sklepami, więzieniem i rynkiem dla spotkań publicznych; Medresa Mirzo Uługbeka (1417), jedyny budynek, pozostały w Bucharze na pamiątkę wielkiego astronoma Mirzo Uługbeka.

Czas wolny: proponujemy odwiedzić Handlowe kopuły (15-16 wiek), gdzie można kupić sobie czapki w narodowym stylu i Tim Abdułłachana (Centrum sprzedaży jedwabiu). Kolacja. Nocleg.

 

6 dzień – 02/05/2018

Śniadanie w hotelu. Wyjazd z Buchary do Nuraty. Zwiedzamy po drodze Cmentarz Polskich żołnierzy generała W. Andersa – zgodnie z archiwum pochowano tu 256 żołnierzy Polskiej Armii na wschodzie Władysława Andersa. U podnóża gór Nurackich, ciągnących się setki kilometrów od Dzhikaza i stepu Głodowego, Navoi i pustyni Kyzylkum, znajduje się niewielkie miasteczko Nurata. Zwiedzamy w Nuracie: Zródło Czamsza i Ajub – zgodnie z legendą, przed tysiącami lat na ziemię spadł płonący kamień (prawdopodobnie meteoryt), a w miejscu jego uderzenia powstało źródło wody leczniczej. W źródle tym żyją zadziwiające rybki marinki, które nie mają łuski. Rybki te uważane są za święte. Po wycieczce kierujemy się do obozu Jurt „Ajdar” (70 km od Nuraty i 7 km od Ajdakula). Baza „Ajdar” leży w centrum pustyni Kyzył-Kum. Jurta – tradycyjny dom plemion koczowniczych Azji Środkowej. Jurty są bardzo ekologiczne, wykonane z drewna i filcu.

Obiad w jurtach. Piknik przy jeziorze Ajdar Kuł. Nocleg w jurtach.

7 dzień – 03/05/2018

Śniadanie i wyjazd z Nuraty do Samarkandy. Zwiedzanie miasta. Rynek Registan –  znaczy “Piaskowe miejsce”. Registan w Samarkandzie – jeden z najwybitniejszych przykładów sztuki urbanistycznej środkowej Azji. Unikatowy kompleks, składający się z trzech medres, które były i nadal stanowią centrum starego miasta i miejscem organizacji forum i festynów. Mauzoleum Gur-Emir – miejsce, gdzie są pochowani Amir Timur, jego synowie i wnuk. Mauzoleum Szachi Zinda – to jest jeden z najstarszych pomników architektonicznych Samarkandy, który powstał w połowie XI wieku. Szachi-Zinda dziś – jeden z najlepszych architektonicznych kompleksów Środkowej Azji, pomnik o dużej wartości historycznej, kulturowej i artystycznej. Siabski Bazar – współczesny tradycyjny “wschodni” targ w Samarkandzie, który nie zmienił swego wyglądu od wieków, zadziwia turystów swym pięknem i różnorodnością proponowanych produktów i towarów. Fabryka dywanów „Chudżum”.Czas wolny. Kolacja, nocleg.

8 dzień – 04/05/2018

Śniadanie, wyjazd do Taszkentu, zakwaterowanie w hotelu. Popołudniowe zwiedzanie: Medresa Kukeldash, Mauzoleum Kaffal Sashi, Kompleks architektoniczny KazrataImama; Medresa Barak-chana. Meczet Juma, Plac Hast Imama. Meczet Tillya Sheikh i rynek Chorsu. Plac Niepodległości, Teatr Opery i Baletu im. Aliszera Navoi. Muzeum Sztuk Pięknych, gdzie wystawione są przedmioty tradycyjnej sztuki i rzemiosła, antyczne, jak i współczesne. Wieczorne przedstawienie baletu (fakultatywnie) w Teatrze Opery i Baletu im. Navoi. Pożegnalna kolacja w prywatnym tradycyjnym uzbeckim domu. 

9 dzień – 05/05/2018

Śniadanie w formie suchego prowiantu. Transfer na lotnisko i wylot do Polski. Przylot do Warszawy.

 

Cena: 795 Euro - przy grupie od 20 osób; 735 Euro - przy grupie od 30 osób (płatne na konto wg aktualnego kursu NBP)

Wpisowe – w kwocie 150 Euro płatne przelewem do 5 dni roboczych od zgłoszenia (płatne na konto wg aktualnego kursu NBP)

 

Pozostałą kwotę należy wpłacić do 25 dni przed rozpoczęciem wycieczki

Świadczenia zawarte w cenie:

 • bilety lotnicze Taszkient-Urgencz
 • zakwaterowanie w hotelach 3* i 4* w pokoju 2-osobowym
 • wyżywienie wg programu: 7 śniadań, w tym jeden suchy prowiant, 7 kolacji
 • transfery
 • transport lądowy z klimatyzacją
 • bilety wstępu do zwiedzanych obiektów
 • przewodnik miejscowy anglo- lub rosyjskojęzyczny
 • 1 butelka wody mineralnej (1,0 l) na 1 osobę dziennie
 • ubezpieczenie KL + NNW
 • usługi pilota przy grupie od 10 os.

Cena nie obejmuje:

 • przelotu samolotem na trasie Warszawa – Taszkent – Warszawa
 • opłat wizowych ok. 80 USD
 • wczesnego zakwaterowania, późnego wykwaterowania w hotelach (doba hotelowa)
 • opłat za korzystanie z kamer video i aparatów fotograficznych.

Zapisz się

Galeria

ZAPRASZAM

Zofia Lisik

506 994 747

wraz z Organizatorem „RAYTAN TOUR” Warszawa

Materiały do pobrania

POBIERZ PROGRAM WYCIECZKI

POBIERZ WARUNKI UCZESTNICTWA

POBIERZ UMOWĘ