WEEKENDOWA POLSKA cz.2 – Zamość i Roztocze

WEEKENDOWA POLSKA cz.2 – Zamość i Roztocze

Zapraszamy do wyjazdu na wycieczki z cyklu „Weekendowa Polska”, podczas, których zobaczymy najciekawsze zabytki naszego kraju. Druga seria zaprasza nas do Zamościa i Roztocza, krainy magnatów i nieskażonej natury.

1 dzień – 19/05/2018

Wyjazd z Sanoka o godz. 4:00, Krosna – 5:00, Jasła 5:30. Przejazd trasą Jasło – Rzeszów – Zwierzyniec. Zwiedzanie wiejskiej rezydencji Zamojskich położonej w Zwierzyńcu. Zobaczymy Pałac Plenipotenta – zabytkową willę zarządców Ordynacji Zamojskiej, a także słynny Kościół „Na Wyspie” św. Jana Nepomucena.

Następnie przejazd do Szczebrzeszyna. Krótki spacer po mieście, gdzie zobaczymy m.in. kościół pw. Św. Mikołaja oraz Cerkiew Zaśnięcia Matki Bożej.

W dalszej części dnia przejazd do Zamościa – „Perły renesansu”. Zwiedzanie miasta z lokalnym przewodnikiem. Podczas spaceru zobaczymy m.in. Rynek Wielki, jeden z największych XVI-wiecznych placów w Europie, na którym dominuje ratusz z wieżą zegarową, a w wokół prezentują się wspaniałe kamienice. Zobaczymy również jedną z piękniejszych budowli sakralnych tj. kościół franciszkanów oraz katedrę, wybudowaną w stylu manierystycznym, w której znajdują się w przepiękne krzyżowe sklepienia i barokowe kaplice oraz wspaniałe, srebrne tabernakulum.

Zakwaterowanie w hotelu. Obiadokolacja i nocleg.

 

2 dzień – 20/05/2018

Śniadanie. Przejazd do Krasnobrodu, miasteczka wspaniale położonego wśród sosnowo-jodłowych lasów w kotlinie Wieprza. Miasteczko bywa nazywane „Małą Częstochową”.  W miasteczku zobaczymy kościół i klasztor Dominikanów pw. Nawiedzenia Najświętszej Marii Panny.

Następnie przejazd do miejscowości Susiec skąd wyruszymy niebieskim Szlakiem Szumów poprowadzonym przez Rezerwat „Nad Tanwią”. Czas przejścia do miejscowości Huta Szumy ok. 3-4 godz. W dalszej części przejazd do Tomaszowa Lubelskiego, gdzie zobaczy kościół modrzewiowy z 1627 r., prawdziwą perłę architektury drewnianej. Obiad. Wyjazd w drogę powrotną. Przyjazd do Sanoka ok. 20:00, Krosna ok. 21:00, Jasła ok. 21:30.

Cena: 290 zł - cena skalkulowana dla grupy 40 os.

Wpisowe – w kwocie 70 zł płatne przelewem do 5 dni roboczych od zgłoszenia

Pozostałą kwotę należy wpłacić do 25 dni przed rozpoczęciem wycieczki

 

 Zapisy:

Świadczenia zawarte w cenie:

  • przejazd autokarem
  • 1 nocleg o standardzie 3*
  • wyżywienie/3 posiłki: 1 śniadanie, 1 obiadokolacja i 1 obiad
  • usługa pilota
  • ubezpieczenie NNW, KL (z włączeniem chorób przewlekłych) oraz bagaż.

Cena nie obejmuje:

  • obowiązkowej płatności u pilota – w tym na bilet wstępu oraz lokalnego przewodnika w Zamościu– 30 zł/os

Zapisz się

Galeria

ZAPRASZAM

Zofia Lisik

506 994 747

Materiały do pobrania

POBIERZ PROGRAM WYCIECZKI

POBIERZ WARUNKI UCZESTNICTWA

POBIERZ UMOWĘ