WILNO, TROKI, PONARY, KOWNO

WILNO, TROKI, PONARY, KOWNO

WILNO, TROKI, PONARY, KOWNO - to kolejna propozycja wyjazdu z Biurem Podróży FERIAS. Zapraszamy!

1 dzień – 11.09.2020

Wyjazd z Sanoka – godz. 1:00, Krosna – 1:45, Jasła – 2:15. Przyjazd do Trok. Spotkanie z lokalnym polskojęzycznym przewodnikiem. Zapoznanie się z kulturą Karaimów, najmniejszej litewskiej mniejszości narodowej, domy karaimskie. Zwiedzanie zamku w Trokach (został on wzniesiony w XIV-XV w. przez Wielkiego Księcia litewskiego Kiejstuta i jego syna Witolda). Przejazd do miejscowości Ponary, oddalonej o 10 o km od Wilna. Przez wiele lat leżeli w dołach ponarskich pogrzebani bezimiennie: Żołnierze AK, profesorowie, duchowni i młodzież. Po ponad 75 latach zbrodnia w Ponarach to wciąż mało znany fragment historii, zarówno polskiej, jak i litewskiej. Krótki spacer po lesie ponarskim, oddanie czci pomordowanym. Przejazd do hotelu w Wilnie, obiadokolacja i nocleg.

2 dzień – 12.09.2020

Śniadanie. Spotkanie z przewodnikiem, całodzienne zwiedzanie Wilna. W programie m.in. Ostra Brama, Kościół św. Teresy, cerkiew prawosławna św. Ducha, Klasztor Bazylianów, Plac ratuszowy, Kościół św. Kazimierza, Uniwersytet Wileński, gotycki kościół św. Anny, pomnik Adama Mickiewicza, krótki spacer po dzielnicy Zarzecze. Przejazd na Cmentarz na Rossie, gdzie znajduje się wiele grobowców, w których pochowano ważne dla polskiej historii i kultury postacie (wśród nich jest też grób z sercem J.Piłsudskiego). Obiadokolacja, nocleg w Wilnie. 

3 dzień – 13.09.2020

Śniadanie. Przejazd do Kowna, spotkanie z przewodnikiem, zwiedzanie drugiego co do wielkości miasta na Litwie: na początek piękny klasztor kamedułów malowniczo położony w Pożajściu nad Morzem Kowieńskim; następnie spacer starówką: zamek, kościół św. Jerzego, seminarium duchowne, Plac Ratuszowy, Dom Perkuna, kościół Witolda, katedra kowieńska.  Wyjazd w drogę powrotną. Na trasie obiad. Przyjazd na miejsce zbiórki w późnych godzinach nocnych.

 

Cena: 795 zł+25€ (785 zł+25€ – stali klienci, czł. PTTK, młodzież do 16 lat)

Wpisowe – w kwocie 200 zł płatne przelewem do 5 dni roboczych od zgłoszenia

Pozostałą kwotę należy wpłacić do 25 dni przed rozpoczęciem wycieczki

 Zapisy:

Świadczenia zawarte w cenie:

  • przejazd autokarem; 2 noclegi w hotelu*** (pokoje 2, 3-os. z łazienkami)
  • 2 obiadokolacje i 1 obiad
  • 2 śniadania
  • usługa pilota
  • usługa lokalnych polskojęzycznych przewodników (3 dni)
  • bilet wstępu do Zamku w Trokach
  • ubezpieczenie NNW, KL (z włączeniem chorób przewlekłych, z rozszerzeniem ochrony o leczenie chorób spowodowanych przez Sars-Cov-1, Sars-Cov-2 i ich mutacjami)oraz bagaż
  • sprzęt nagłaśniający TGS.

Cena nie obejmuje:

  • 30 euro dopłaty do pokoju 1-osobowego

  • ubezpieczenia od kosztów rezygnacji z imprezy (4,5% ceny imprezy, z chorobami przewlekłymi ).

Zapisz się

Galeria

ZAPRASZAM

Zofia Lisik

506 994 747

Materiały do pobrania

POBIERZ PROGRAM WYCIECZKI

POBIERZ WARUNKI UCZESTNICTWA

POBIERZ UMOWĘ