Z MIŁOŚCI DO SERA I WINA

Z MIŁOŚCI DO SERA I WINA

Zapraszamy na wycieczkę z cyklu „Zwiedzamy Polskę”. Tym razem głównymi atrakcjami wyprawy jest degustacja lokalnych win i serów.

1 dzień – 25.07.2020

Wyjazd z Sanoka – 6:00, Krosna – 6:45, Jasła – 7:15. Przyjazd
do Rzemienia, gdzie zobaczymy średniowieczny Zamek Książęcy zbudowany na cyplu wrzynającym się w rozległy staw powstały przez spiętrzenie wód potoku Rzemień. Książęta Lubomirscy w poł. XVII w. rozbudowali dawny zamek Tarnowskich w silną fortyfikację, a na murach i wałach obronnych ustawili 40 dział (w Polsce w tym czasie było nieco ponad 600 dział). W północnej części zabytkowego parku zaskoczy nas drugi obiekt zabytkowy w Rzemieniu – pałac zbudowany przez Szaszkiewiczów z 1869 r.

 

Przejazd do Przecławia, gdzie zobaczymy zamek położony nad Wisłoką, zbudowany przez Ligęzów około połowy XV wieku. W XVII wieku krótko w rękach Tarnowskich. Od 1658 roku własnością wojewody lubelskiego Władysława Reya (prawnuka Mikołaja) i jego potomków. Przebudowany w XIX wieku w stylu neogotyckim.

 

Następnie przejazd przez Radomyśl Wielki, gdzie na rynku stoi na postumencie samolot M-2 – prototyp opracowany i zbudowany w 1956 r. w zakładach PZL-WSK w Mielcu, do m. Zdziarzec na degustację sera i wina.

 

Po degustacji wyruszymy do Tarnowa, gdzie pospacerujemy po starówce, która jest określana mianem „perły polskiego renesansu”. Położona jest w samym sercu miasta i stanowi centrum lokalnej społeczności – to tu koncentruje się życie mieszkańców. Rynek powstał około roku 1330 i aktualną jego zabudowę tworzą dwupiętrowe kamienice, z czego najstarsze pochodzą z XVI wieku. W centralnej części rynku znajduje renesansowy ratusz. Czas wolny na rynku.

 

Wyjazd do kolejnej winnicy położonej na wzgórzach, z których roztacza się przepiękny widok na dolinę Dunajca. Kolejna degustacja sera i wina. Powrót do miejsca zbiórki 20:00-21:30.

Cena: Cena: 195 zł (185 zł – stali klienci, czł. PTTK)

Wpisowe – w kwocie 50 zł płatne przelewem do 5 dni roboczych od zgłoszenia

Pozostałą kwotę należy wpłacić do 25 dni przed rozpoczęciem wycieczki

 Zapisy:

Świadczenia zawarte w cenie:

  • przejazd autokarem
  • usługa pilota/przewodnika
  • 2 degustacje wina i sera
  • ubezpieczenie NWW
  • sprzęt nagłaśniający TGS.

Cena nie obejmuje:

  • brak.

     

     

Zapisz się

Galeria

ZAPRASZAM

Zofia Lisik

506 994 747

Materiały do pobrania

POBIERZ PROGRAM WYCIECZKI

POBIERZ WARUNKI UCZESTNICTWA

POBIERZ UMOWĘ