ZAMKI NADRENII

ZAMKI NADRENII

Zamki Nadrenii to niemiecka wersję „Zamków nad Loarą". Reńskie zamki nie są tak okazałe jak francuskie, ale za to bardziej malownicze!!!

1 dzień – 19.09.2020

Wyjazd z Sanoka, Krosna i Jasła według rozkładu jazdy. Przejazd przez Czechy. Obiadokolacja i nocleg tranzytowy.

2 dzień – 20.09.2020

Śniadanie. Przyjazd do Heidelbergu, jednego z najpiękniejszych miast niemieckich. Spaceru po mieście gdzie zobaczymy m.in. ruiny gotycko-renesansowego zamku, Most Karla-Teodora, brama Karola, XIII wieczny Kościół uniwersytecki św. Piotra, Kościół pojezuicki p.w. Ducha Świętego i św. Ignacego, barokowy Ratusz, a także reprezentacyjną ulica Główną. Przejazd do Mainz. W programie spacer po starym mieście: romańska katedra katolicka pw. św. Marcina i Stefana, Stare miasto z licznymi budynkami zbudowanymi z muru pruskiego, gotycki kościół św. Kwintyna, pałac książęcy, twierdza z kolumną z czasów cesarstwa rzymskiego. Przejazd do hotelu. Obiadokolacja i nocleg. 

3 dzień – 21.09.2020

Śniadanie. Przejazd do miejscowości Bingen am Rhein. Rejs statkiem po Renie,  w trakcie którego można zobaczyć liczne pozostałości wież obronnych oraz twierdz usytuowanych tuż przy brzegu Renu m.in. Rheinstein, Reichenstein, Ruine Nollig, Stahleck, czy też Pfalzgrafenstein – warowny zamek usytuowany na wyspie oraz skałę Loreley związaną z legendą o czarownicy. Przejazd w kierunku Marksburga – monumentalnego, gotyckiego zamku położonego na stromym wzgórzu. Obecnie w zamku znajduję się jedne z najbogatszych zbiorów broni oraz średniowiecznych narzędzi tortur. W dalszej części dnia spacer po malowniczym miasteczku Braubach. Powrót do hotel. Obiadokolacja i nocleg.

4 dzień – 22.09.2020

Po śniadaniu przejazd pod średniowieczny zamek Lahneck zbudowany w 1226 roku jako twierdza obronna. Następnie przejazd Koblencji. Spacer po mieście. W programie Niemiecki Róg, czyli miejsce gdzie Mozela wpływa do Renu i gdzie wybudowano monumentalny pomnik Wilhelma I, gotycko-renesansowy zamek książęcy pochodzący z XIII wieku, Ratusz, Pałac Elektorski. Wyjazd kolejką linową do twierdzy Ehrenbreitstein wybudowanej w latach 1817-1828 i będącej jedną z najpotężniejszych twierdz na terenie Niemiec. Przejazd pod Drachenburg, gdzie zobaczymy bajkowy, neogotycki zamek zbudowany przez barona von Stephana Sartera. Z zamku rozpościera się piękny widok na okoliczne lasy, w których bracia Grimm umiejscowili akcję Królewny Śnieżki i 7 krasnoludków. Powrót do hotel. Obiadokolacja i nocleg.

5 dzień – 23.09.2020

Śniadanie. Przejazd do Bonn – dawnej stolicy RFN, gdzie zobaczymy z zewnątrz barokowy pałac Poppelsdorfer Schloss wraz z otaczającymi ogrodami. Przyjazd do hotelu, zakwaterowanie. Obiadokolacja i nocleg. Wyjazd do Kolonii. Krótki spacer po mieście gdzie zobaczymy m.in. wpisaną na listę światowego dziedzictwa UNESCO gotycką Katedra Świętego Piotra i Najświętszej Marii Panny z wieżami o wysokości 157 metrów, gotycko-renesansowy ratusz. Powrót do hotelu. Obiadokolacja i nocleg.

6 dzień – 24.09.2020

Śniadanie. Przejazd do Frankfurtu – spacer po starym mieście, Romer z Kalsersaal, katedry
w której koronowano niegdyś cesarzy Niemiec. Dom urodzin Goethego, Goethehaus, stara opera. Następnie przejazd do Norymbergi. Spacer po mieście, w programie m.in. kościół św. Wawrzyńca, Rynek Główny z -Piękną Fontanną” i kościołem Frankenkirche, Stary Ratusz, kościół św. Sebalda w którym znajdują się dzieła Wita Stwosza, zamek cesarski. Przejazd w kierunku Polski. Obiadokolacja i nocleg tranzytowy.

7 dzień – 25.09.2020

Śniadanie. Wyjazd w drogę powrotną. Przyjazd do miejsca zbiórki w godzinach wieczornych.

Cena: 2470 zł + 130€ (dla stałych klientów 2450 zł+130€)

Wpisowe – w kwocie 600 zł płatne przelewem do 5 dni roboczych od zgłoszenia

Pozostałą kwotę należy wpłacić do 25 dni przed rozpoczęciem wycieczki

 Zapisy:

Świadczenia zawarte w cenie:

 • przejazd autokarem
 • 6 noclegów w hotelach*** (pokoje 2, 3 os. z łazienkami)
 • 6 obiadokolacji
 • 6 śniadań
 • usługa pilota
 • usługa przewodnika polskojęzycznego
 • ubezpieczenie NNW, KL (z włączeniem chorób przewlekłych do 70 r.ż) oraz bagaż
 • bilety wstępów
 • rejs statkiem
 • wyjazd kolejką linową
 • opłata na TFG
 • sprzęt tour-guide. 

Cena nie obejmuje:

 • 120 euro dopłaty do pokoju 1-osobowego

 • ubezpieczenia od kosztów rezygnacji z imprezy (3% ceny imprezy, z chorobami przewlekłymi 7,5%).

Uwaga:

 • wymagana minimalna liczba uczestników – 35 osób

 • warunkiem potwierdzenia udziału w imprezie jest wpłata wymaganej zaliczki

 • osoby zapisujące się pojedynczo w przypadku braku możliwości dokwaterowania do pokoju dwuosobowego/trzyosobowego ponoszą odpłatność powiększoną o koszt pokoju jednoosobowego. 

Zapisz się

Galeria

ZAPRASZAM

Zofia Lisik

506 994 747

Materiały do pobrania

POBIERZ PROGRAM WYCIECZKI

POBIERZ WARUNKI UCZESTNICTWA

POBIERZ UMOWĘ