ZIEMIA ŚWIĘTA I JORDANIA

ZIEMIA ŚWIĘTA I JORDANIA

Ziemia Święta jest jednym z najważniejszych miejsc nie tylko dla Chrześcijan, ale też innych religii świata. Miejsca, gdzie chodził, nauczał sam Pan Jezus Chrystus. To właśnie tutaj tworzył się pierwotny Kościół, który z polecenia Chrystusa prowadzony był dalej przez Apostołów i ich następców realizujących misję docierania z dobrą nowiną do coraz to bardziej odległych terenów. Cała historia zbawienia w jednym miejscu. Zapraszamy do wspólnej podróży śladami najważniejszych wydarzeń w dziejach świata.

1 dzień – 27/01/2019

Spotkanie na lotnisku w Poznaniu godzina 13:15. Odprawa biletowo – paszportowa godzina 14:00. Odlot 15:45. Przylot do Tel Awiwu godzina 20:40. Spotkanie z przewodnikiem. Przejazd i zakwaterowanie w hotelu w okolicach Tel-Awiw. Kolacja. Czas wolny. Nocleg. Tego dnia pokonamy autobusem ok. 20 km i samolotem ok. 3 900 km.

2 dzień – 28/01/2019

Śniadanie. Przejazd do Baniyas, poprzednio zwanego Panelon, a za czasów Pana Jezusa nazywanego Cezareą Filipową. Czas na wspólne zwiedzenie miasta. Zwiedzanie rozpoczniemy od kościołów w okolicy Jeziora Galilejskiego. Przejazd do Tabghi, miejsca, w którym Jezus dokonał cudownego rozmnożenia pięciu bochenków chleba i dwóch ryb. Przejazd do Tyberiady. Zakwaterowanie w hotelu. Czas wolny. Kolacja. Nocleg. Tego dnia pokonamy autobusem ok. 265 

3 dzień – 29/01/2019

Śniadanie. Przejazd na Górę Błogosławieństw gdzie Jezus wygłosił w tym miejscu najsłynniejsze ze swoich kazań. Na zboczu wzgórza znajduje się ośmioboczne sanktuarium. Przejazd północnym brzegiem jeziora do Kafarnaum, miasta, w którym według Ewangelii Jezus wygłosił więcej nauk i uczynił więcej cudów niż w innych miejscach Ziemi Świętej. Rejs łodzią po Jeziorze Galilejskim. Przejazd do Yardenitu – miejsca chrztu Jezusa. Odnowienie chrztu przez zanurzenie w wodach Jordanu. Powrót do hotelu w Tyberiadzie. Kolacja. Nocleg. Tego dnia pokonamy ok.200km.

4 dzień – 30/01/2019

Śniadanie. Przejazd do Hajfy, trzeciego co do wielkości miasta Izraela, położonego nad Morzem Śródziemnym, na stokach Góry Karmel. Zobaczymy m.in. Ogrody Bahaitów. W Perskich Ogrodach umiejscowiona jest jedna z największych atrakcji Hajfy, pokryte złotą kopułą mauzoleum twórcy bahaizmu. Na Górze Karmel obejrzymy także kościół Stella Maris, zbudowany nad grotą wiązaną w żydowskiej i chrześcijańskiej tradycji z prorokiem Eliaszem. Przejazd do Nazaretu. Nawiedzenie Bazyliki Zwiastowania, największej chrześcijańskiej świątyni na Bliskim Wschodzie. Następnie wjazd busami na Górę Tabor, miejsca Przemienienia. Wydarzenie to upamiętnia Bazylika Przemienienia Pańskiego z kaplicami poświęconymi Mojżeszowi i Eliaszowi. Przejazd do Kany Galilejskiej, gdzie Jezus dokonał pierwszego cudu przemienienia wody w wino. W miejscu tym wybudowano kościół Franciszkanów. Przejazd przez granicę izraelsko-jordańską w kierunku Ammanu. Zakwaterowanie w hotelu. Kolacja. Nocleg. Tego dnia pokonamy ok.300km.

5 dzień – 31/01/2019

Śniadanie. Przyjazd do Petry. Zwiedzimy wykuta w różowej skale starożytna stolicę ludu Nabatejczyków. Do Petry prowadzi wąski i kręty wąwóz o długości ok. 1,2 km i wznoszącymi się ok. 200-metrowymi ścianami, określany, jako Siq. Powrót do hotelu, Kolacja. Nocleg. Tego dnia pokonamy ok.500 km.

6 dzień – 01/02/2019

Śniadanie. Wykwaterowanie z hotelu. Przejazd do Madaby. Miasto to znane jest z niezwykłych mozaik z czasów bizantyjskich. Niedaleko ujścia rzeki Jordan do Morza Martwego na wysokość około 800 metrów wznosi się Góra Nebo. Jest to jeszcze Jordania, ale przy sprzyjającej pogodzie widać z niej wieże kościołów jerozolimskich. Światowy rozgłos Górze Nebo przyniosły przypisy Starego Testamentu. M. in. W jej pobliżu miała zostać ukryta Arka Przymierza. W tej okolicy zmarł i został pochowany Mojżesz. Przejazd do Betlejem. Zakwaterowanie w hotelu. Kolacja. Nocleg. Tego dnia pokonamy ok.200 km.

 

7 dzień – 02/02/2019

Śniadanie. Zwiedzamy Betlejem. Bazylika Narodzenia Pańskiego wybudowana ponad Grotą Narodzenia. Srebrną gwiazdą oznaczono miejsce przyjścia na świat Jezusa. Do Groty Narodzenia przylega Grota Żłóbka, gdzie pasterze oddali hołd narodzonemu Panu Jezusowi. W odległości ok. 300 m od bazyliki umiejscowiona jest Grota Mleczna. Według tradycja – Maria podczas ucieczki do Egiptu właśnie tu karmiła Pana Jezusa. Przejazd na Pole Pasterzy. Wizyta w Ein Karem, niewielkiej biblijnej miejscowości na. Nawiedzimy franciszkański kościół Nawiedzenia, zbudowany w miejscu, gdzie Matka Boża odwiedziła Świętą. Elżbietę, matkę. Powrót do hotelu. Kolacja. Nocleg; Tego dnia pokonamy ok.40 km.

8 dzień – 03/02/2019

Śniadanie. Zwiedzamy Jerozolimę. Góra Oliwna, skąd roztacza się panorama Starego Miasta. Nawiedzimy kościoła Pater Noster, Pan Jezus nauczał tu modlitwy „Ojcze Nasz”, której tekst w 60 językach umieszczono na ścianach kościoła. Przejście do klasztornego kościoła Dominus Flevit, w tym miejscu Jezus zapłakał nad losem Jerozolimy. Bazylika Agonii, nazywana także kościołem Wszystkich Narodów. Na fasadzie tej świątyni umieszczona została mozaika przedstawiająca Pana Jezusa cierpiącego za grzechy świata. Ogród Oliwny – Getsemani, miejsce, w którym Judasz, zdradził Pana Jezusa. Poprzez Bramę Lwów wejdziemy do Starego Miasta. Na początek odprawimy Drogę Krzyżową. .

 

Twierdza Antonia – tu Pan Jezus usłyszał wyrok ‘Via Dolorosa” ciąg wąskich uliczek i umieszczonych przy nich XIV stacji Męki Pańskiej. Stacje od I do IX usytuowane są w budynkach przylegających do ulic a od X do XIV w Bazylice Grobu Pańskiego Bazylika jest jedną z najbardziej niezwykłych świątyń. Jest wspólną duchową własnością kilku wyznań chrześcijańskich, z których każde ma w niej własne kaplice i ołtarze, a także odprawia nabożeństwa według własnej liturgii. Wyjątkowe miejsca znajdujące się w niej to: zabudowany pagórek, na którym według tradycji ukrzyżowano Pana Jezusa, a także grobowiec, w którym złożono jego ciało i gdzie nastąpiło zmartwychwstanie.

 

Przejście na Górę Syjon. Kościół Zaśnięcia NMP, okazała benedyktyńska budowla wzniesiona w miejscu, w którym Matka Boża zapadła w wieczny sen. Na wschodnim zboczu Góry Syjon stoi kościół św. Piotra „In Galicantu”. Następnie przejdziemy do Wieczernika – miejsca ostatniej wieczerzy.

 

Przejazd pod Ścianę Płaczu, zwaną także Murem Zachodnim. Są to pozostałości drugiej świątyni wybudowanej przez Heroda Wielkiego. Obszar pod Ścianą jest synagoga pod gołym niebem. Powrót do hotelu w Betlejem. Kolacja. Nocleg. Tego dnia pokonamy ok.40km.

9 dzień – 04/02/2019

Śniadanie. Przejazd do Qumran. W trakcie przejazdu podziwiać będziemy groty, w których odnaleziono manuskrypty. Przejazd do Jerycho. Góruje w tym miejscu Góra Kuszenia, miejsce, w którym Pan Jezus był kuszony przez szatana. Przejazd nad Morze Martwe. Czas wolny na kąpiele błotne i wypoczynek. Powrót do hotelu w Betlejem. Kolacja. Nocleg. Tego dnia pokonamy ok.120km.

10 dzień – 05/02/2019

Śniadanie. Przejazd do Cezarei. Cezarea jest jednym z najważniejszych stanowisk archeologicznych w Izraelu. Wykopaliska dotąd nie zostały zakończone jednak już pozostałości forum, amfiteatru, hipodromu i herodiańskiego akweduktu dają pojęcie o dawnej wielkości i potędze tego miejsca. Przejazd do Tel Awiwu. Zwiedzimy starą część miasta – Jafet. Według Starego Testamentu założył ją po biblijnym potopie syn Noego – Jafet. Powrót do Betlejem. Kolacja. Nocleg. Tego dnia pokonamy ok.270km.

11 dzień – 06/02/2019

Śniadanie. Przejazd do Tel Awiwu. Yad Vashem – Muzeum Historii Holocaustu, pomnika, którym uczczono pamięć sześciu milionów Żydów zamordowanych w czasie II-wojny Światowej. Instytut Yad Vashem zajmuje się nadawaniem tytułu „Sprawiedliwych wśród Narodów Świata” osobom, które podczas wojny ratowały naród Izraelski. Kontynuujemy zwiedzanie Tel Awiwu. Zakwaterowanie w hotelu. Kolacja. Nocleg. Tego dnia pokonamy ok. 60 km.

12 dzień – 07/02/2019

Śniadanie. Msza Święta. Całodzienny wypoczynek nad Morzem. Transfer na lotnisko Ben Guriona. Godzina 19:30 Odprawa biletowo – paszportowa. Odlot godzina 21:30. Tego dnia pokonamy samolotem ok. 3 400 km i autobusem ok. 20 km.

13 dzień – 08/02/2019

Przylot do Poznania ok. 00:40. Zakończenie pielgrzymki. 

Cena: 4299 zł

Wpisowe – w kwocie 1200 zł płatne przelewem do 5 dni roboczych od zgłoszenia

Pozostałą kwotę należy wpłacić do 25 dni przed rozpoczęciem wycieczki

 Zapisy:

Świadczenia zawarte w cenie:

 • ubezpieczenie: koszty leczenia za granica wraz z chorobami przewlekłymi 20 000,00 EUR, NNW 20 000,00 PLN, bagaż podróżny 200,00 EUR
 • zestawy słuchawkowe – systemu Digital wirless Tour guides
 • identyfikatory ze smyczą,
 • chusty i śpiewniki pielgrzymkowe
 • noclegi w hotelach **** lub ***, pokoje 2-osobowe lub 3-osobowe – na życzenie. Wszystkie pokoje wyposażone w łazienkę, toaletę, telewizor, telefon, ręczniki
  i suszarkę.
 • śniadania w formie bufetu
 • kolacje 3-daniowe + woda + pieczywo, pozostałe napoje płatne dodatkowo.
 • przelot samolotem. W cenie: 1 bagaż podręczny (wymiary bagażu maksymalne 40x20x25 cm – waga: bez limitu) + 1 bagaż dodatkowy: (wymiary bagażu maksymalne: 81x119x119 cm, waga: maksymalna 20 kg)/ osoba, wliczony w cenę.
 • transfer autokarem.

Cena nie obejmuje:

 • obowiązkowej płatności u pilota (w tym na bilety wstępów) – 125 USD/os.

 • ubezpieczenia KRIT (od kosztów rezygnacji z imprezy turystycznej), na zasadach określonych przez ubezpieczyciela TUIR „AXA” – na życzenie pielgrzyma, płatne dodatkowo.

Zapisz się

Galeria

ZAPRASZAM

Zofia Lisik

506 994 747

Materiały do pobrania

POBIERZ PROGRAM WYCIECZKI

POBIERZ WARUNKI UCZESTNICTWA

POBIERZ UMOWĘ