ZWIEDZAMY CENTRALNĄ POLSKĘ

ZWIEDZAMY CENTRALNĄ POLSKĘ

Przygotowaliśmy dla Państwa kolejną propozycję wycieczki z cyklu "Poznajemy Polskę". Tym razem pokażemy miejsca związane z J. Piłsudskim, F. Chopinem, słynną bitwą warszawską i wiele innych ciekawych miejsc. Polecamy.

1 dzień – 07.08.2020

Wyjazd z Sanoka w nocy z 06 na 07.08.2020 o godz. 00:00, Krosna – 00:45, Jasła – 01:15. Nocny przejazd Przyjazd do Sulejówka. Zobaczymy Dworek Milusin (z zewnątrz), który został ofiarowany przez oficerów legionowych Józefowi Piłsudskiemu, dla którego było to miejsce intymne, gdzie swój czas poświęcał życiu rodzinnemu. Kolejnym miejscem, które odwiedzimy jest Ossów.  W sierpniu 1920 r. pod Ossowem rozegrała się jedna z bitew znanych jako bitwa warszawska. Walki upamiętnia kaplica i cmentarz poległych w tej bitwie. Przejazd do Żelazowej Woli, gdzie w oficynie obok dworu hrabiów Skarbków w Żelazowej Woli przyszedł na świat Fryderyk Chopin. W Roku Chopinowskim 2010 majątek zyskał nowy wygląd, a w dworku otwarto nową ekspozycję poświęconą wielkiemu kompozytorowi (wstęp). Odwiedzimy również Brochów, gdzie w kościele parafialnym p.w. św. Rocha odbył się ślub Mikołaja Chopina z Teklą Justyną z Krzyżanowskich. Także tutaj ochrzczono ich syna – Fryderyka. Zakwaterowanie, obiadokolacja i nocleg.

2 dzień – 08.08.2020

Śniadanie. Wyjazd do Nieborowa, gdzie zwiedzimy pałac Radziwiłłów otoczony barokowym ogrodem (wstęp). Pałac w Nieborowie był planem zdjęciowym do filmu „Pan Samochodzik i niesamowity dwór” oraz „Akademia Pana Kleksa”. W pobliskiej Arkadii zobaczymy założony przez Helenę Radziwiłłową park romantyczny w stylu angielskim (wstęp). Kolejnym punktem wycieczki będzie Łowicz. Najważniejszym zabytkiem miasta jest Katedra Wniebowzięcia NMP i św. Mikołaja będąca miejscem spoczynku arcybiskupów gnieźnieńskich i prymasów Polski. W budynku dawnego seminarium duchownego mieści się Muzeum Etnograficzne posiadające unikatowe zbiory z regionu łowickiego (wstęp). Obiadokolacja i nocleg.

3 dzień – 09.08.2020

Śniadanie. Zwiedzanie Łodzi, która zaskakuje i zaciekawia. Spacer po mieście, podczas którego zobaczymy jego najważniejsze zabytki: Rynek Staromiejski, Pałac Poznański, Plac Wolności, ulicę Piotrowską, Księży Młyn, pałac Herbesta, Kościół N.M.P., Fabrykę – Manufaktura (wstęp). Wyjazd w drogę powrotną. Przyjazd do miejsca zbiórki w godzinach nożnych. 

Cena: Cena: 595 zł (585 zł – stali klienci, czł. PTTK, młodzież do 16 lat)

Wpisowe – w kwocie 600 zł płatne przelewem do 5 dni roboczych od zgłoszenia

Pozostałą kwotę należy wpłacić do 25 dni przed rozpoczęciem wycieczki

 

 Zapisy:

Świadczenia zawarte w cenie:

  • przejazd autokarem
  • 2 noclegi w hotelu o standardzie 3*, pokoje 2,3-osobowe z łazienkami
  • 2 śniadania
  • 2 obiadokolacje
  • usługa pilota i lokalnych przewodników
  • ubezpieczenie NNW
  • sprzęt nagłaśniający TGS.

Cena nie obejmuje:

  • dopłaty do pokoju 1-osobowego

  • kwota 110 zł dorośli, 70 zł ulgowy (emeryci, renciści, młodzież szkolna) na bilety wstępu – kwota zbierana przez pilota, niepodlegająca rozliczeniu.

Zapisz się

Galeria

ZAPRASZAM

Zofia Lisik

506 994 747

Materiały do pobrania

POBIERZ PROGRAM WYCIECZKI

POBIERZ WARUNKI UCZESTNICTWA

POBIERZ UMOWĘ