ŻYWIEC I OKOLICE

ŻYWIEC I OKOLICE

Zapraszamy na wycieczkę z cyklu „Zwiedzamy Polskę”. W ofercie zwiedzanie głównych atrakcji Beskidu Żywieckiego oraz wizyta, w Wadowicach, mieście rodzinnym papieża Jana Pawła II a także zwiedzanie słynnego Sanktuarium w Kalwarii Zebrzydowskiej. Wycieczka wzbogacona o rejs statkiem po Jeziorze Żywieckim.

1 dzień – 25.07.2020

Wyjazd z Sanoka – 5:00, Krosna – 6:45, Jasła – 7:15. Przyjazd do Kalwarii Zebrzydowskiej, znajduje się Sanktuarium Pasyjno-Maryjnym oo. Bernardynów, nazywane Polską Jerozolimą. Bazylika Matki Bożej Anielskiej, zabudowania klasztorne, droga krzyżowa i ścieżki kalwaryjskie wkomponowane są w naturalny krajobraz.

Kolejnym punktem wycieczki będą Wadowice, miasto rodzinne papieża Jana Pawła II. Muzeum Dom Rodzinny Ojca Św. Jana Pawła II w Wadowicach powstawało stopniowo. Od narodzin pomysłu do realizacji marzeń upłynęło wiele lat. Sercem muzeum jest dawne mieszkanie państwa Wojtyłów, w którym 18 maja 1920 r. w maleńkiej sypialni przyszedł na świat Karol Józef. Bazylika Ofiarowania Najświętszej Maryi Panny jest kościołem, w którym Karol Wojtyła przystąpił do Pierwszej Komunii św., otrzymał sakrament bierzmowania a w dniu 10 listopada 1946 r. ksiądz Karol odprawił tu swoją mszę prymicyjną.

 

Przejazd do Suchej Beskidzkiej. Zwiedzanie Zespołu Kościelno–Klasztornego, zabytkowej Karczmy Rzym oraz suskiego zamku zwanego „Małym Wawelem” wraz z ciekawą ekspozycją Muzeum Ziemi Suskiej. Wjazd wyciągiem krzesełkowym na Mosorny Groń (1047 m. n.p.m.) skąd jeśli tylko pogoda nam pozwoli zobaczymy Babią Górę, masyw górski w Paśmie Babiogórskim należącym do Beskidu Żywieckiego w Beskidach Zachodnich. Zakwaterowanie. Obiadokolacja i nocleg.

2 dzień – 26.07.2020

Śniadanie. Przejazd do Żywca. Rejs statkiem po Jeziorze Żywieckim. Wjazd koleją linowo-terenową na Górę Żar, popularny wśród turystów szczyt o wysokości 761 m n.p.m. Na sztucznie spłaszczonym wierzchołku góry znajduje się zbiornik wodny będący częścią kompleksu elektrowni szczytowo-pompowej, oddanej do użytku w roku 1979. Zbiornik o długości 650 i szerokości 250 oraz maksymalnej głębokości 28 m, mieści 2 310 000 m sześciennych wody. Góra Żar to wyjątkowe miejsce, z którego podziwiać można panoramę Beskidu Małego oraz jezior w przełomie rzeki Soły.

Zwiedzanie Żywca – stolicy zbójnictwa karpackiego. Spacer po mieście – konkatedra Narodzenia NMP, pałac Habsburgów, zamek Komorowskich. Czas wolny na rynku. Przejazd do Browaru Żywiec, zwiedzanie muzeum. Browar w Żywcu, jeden z pierwszych i najbardziej znanych w kraju, założony został w 1856 r. przez arcyksięcia Albrechta Fryderyka Habsburga. Wyjazd w drogę powrotną. Powrót do miejsca zbiórki w godzinach wieczornych (21:00-22:30).

 

Cena: 360 zł (350 zł – stali klienci, czł. PTTK, młodzież do 16 lat)

Wpisowe – w kwocie 100 zł płatne przelewem do 5 dni roboczych od zgłoszenia

Pozostałą kwotę należy wpłacić do 25 dni przed rozpoczęciem wycieczki

 Zapisy:

Świadczenia zawarte w cenie:

  • przejazd autokarem
  • 1 nocleg w hotelu*** ( pokoje 2, 3 os. z łazienkami)
  • obiadokolacja
  • 1 śniadanie
  • usługa pilota/przewodnika
  • ubezpieczenie NNW
  • sprzęt nagłaśniający TGS

Cena nie obejmuje:

  • obowiązkowej płatności u pilota na bilety wstępu, wjazdu kolejkami, rejsu statkiem – 140 zł/ normalny, 100 zł/ulgowy (młodzież szkolna, emeryci, renciści).

Zapisz się

Galeria

ZAPRASZAM

Zofia Lisik

506 994 747

Materiały do pobrania

POBIERZ PROGRAM WYCIECZKI

POBIERZ WARUNKI UCZESTNICTWA

POBIERZ UMOWĘ