Wszystkie wycieczki z miesiąca:
2021 Grudzień 2021 2022 Styczeń 2022 Luty 2022 Marzec 2022 Maj 2022 Czerwiec 2022

MEDJUGORIE – PIELGRZYMKA

Nr oferty Ferias 2163
1390 zł+50€/osoba
05-10.10.2021
5 nocyautokar2 posiłki
PielgrzymkaNowość

Zapraszamy na pielgrzymkę do miejsca objawień maryjnych – do zapoznania się z historią Medjugorie. W programie również zwiedzanie Budapesztu, wizyta w Chorwackim Sanktuarium w Ludbreg, pobyt w Vepric, gdzie znajduje się Sanktuarium Matki Bożej z Lourdes oraz modlitwa w Sanktuarium Matki Bożej Marija Bistricy. 

Plan wycieczki

1 dzień

05 października 2021

Wyjazd rano z Sanoka, Krosna i Jasła.  Przyjazd do Budapesztu. Krótkie zwiedzanie miasta: Bazylika  Św. Stefana, Parlament, Wzgórze Zamkowe, spacer uliczkami Budy, kościół  Macieja, Baszta Rybacka. Obiadokolacja i nocleg tranzytowy po stronie chorwackiej.

2 dzień

06 października 2021

Śniadanie. Przejazd do Chorwackiego Sanktuarium w Ludbreg – miejsce niezwykłe i mistyczne gdzie od ponad sześciu wieków przechowywana jest Relikwia Krwi Chrystusa. To miejsce kultu zostało założone na polecenie samego Ojca Świętego jako miejsce pielgrzymek na cześć Najświętszej Krwi Jezusa. Czas na modlitwę. Wyjazd do Medjugorie. Zwiedzanie sanktuarium w Medjugorie, kościół św. Jakuba, metalowa figura Chrystusa. Obiadokolacja
i nocleg w Medjugorie.

3 dzień

07 października 2021

Udział w Drodze Krzyżowej na Górę Kriżewac. Śniadanie. Wyjazd do Mostaru. Zwiedzanie miasta: Stary Most nad Neretwą (największy zabytek Mostaru, jeden z symboli Bałkanów), Kujundziluk – bazar turecki (zakup pamiątek i możliwość degustacji słynnej kawy parzonej w tygielkach i słodyczy), Meczet Koskin Mehmed-Pasza z 1617r. wpisany na listę UNESCO. W dalszej kolejności przejazd nad wodospady Kravica, nazywane Europejską Niagarą. Wodospady mierzą ok. 25m wysokości i rozciągają się na długość mniej więcej 100 m. Udział w nabożeństwie wieczornym. Powrót do Medjugorie, obiadokolacja i nocleg.

4 dzień

08 października 2021

Śniadanie. Przejazd do Dubrownika (UNESCO), miasta nie bez przyczyny zwanego Perłą Adriatyku. Dostępu do miasta przez wieki broniły potężne mury obronne zachowane do dziś oraz patron miasta święty Błażej. Spacer kamiennymi ulicami, podczas którego zobaczymy m.in. katedrę Wniebowzięcia Najświętszej Marii Panny, klasztor franciszkanów z przełomu XIV i XV wieku, Muzeum Apteki, pałac Sponza i pałac Rektorów. Powrót w godzinach wieczornych. Czas wolny na prywatną modlitwę. Obiadokolacja i nocleg.

5 dzień

09 października 2021

Po śniadaniu wykwaterowanie z hotelu. Przejazd do Vepric, gdzie znajduje się Sanktuarium Matki Bożej z Lourdes, które zostało utworzone przez biskupa Juraja Carica w 1908 roku, po jego powrocie z pierwszej narodowej pielgrzymki Chorwatów do Lourdes. Teren sanktuarium obejmuje grotę z ołtarzem, kaplicę, zakrystię, ołtarz polowy, potok i drogę krzyżową. Czas na modlitwę. Przejazd do Splitu  gdzie w czasie krótkiego spaceru zobaczymy między innymi Stare Miasto, Pałac Dioklecjana, port i promenadę z palmami. Przejazd do hotelu na obiadokolację i nocleg tranzytowy.

6 dzień

10 paździenrika 2021

Śniadanie. Przejazd do Sanktuarium Matki Bożej Marija Bistricy. Jest to najbardziej znane chorwackie sanktuarium Najświętszej Marii Panny, położone na północnych zboczach Medvednicy, około 40 km na północny wschód od stolicy Chorwacji, Zagrzebia, od wieków jest centralnym miejscem kultu Chorwatów. Czym jest Lourdes dla Francuzów, Fatima dla Portugalczyków, Loretto dla Włochów, Częstochowa dla Polaków, Mariazell dla Austriaków, tym malownicza Marija Bistrica jest dla Chorwatów. Czas na modlitwę. Wyjazd w drogę powrotną. Powrót do miejsca zbiórki w godzinach nocnych (ok. 24:00-02:00).

Cena
1390 zł+50€

Świadczenia zawarte w cenie:

Cena nie obejmuje:

Rabat: 20 zł - dla stałych klientów, czł. PTTK, młodzież do 16 r.ż.

Uwaga:

Wyjazd
05 października 2021
 • 03:00 Sanok-Kaufland
 • 03:30 Rymanów-Rynek
 • 03:45 Krosno 
 • 03:15 Jasło-Dom Kultury (dowóz do Krosna)
Przyjazd
10 października 2021
 • ok. 24:00-02:00 Sanok, Krosno, Jasło

Trasa

 • Trasa: Sanok-Krosno-Budapeszt-przejazd przez Chorwację-Medjugorie-okolice Zagrzebia-Budapeszt-Krosno-Sanok
 • Osoby z Jasło zostaną dowiezione do Krosna. 
 •  
 • Zakwaterowanie: 5 noclegów: 2 noclegi tranzytowe i 3 noclegi w Medjugorie. 
 •  
 •  

Lokalizacja

Cena
1390 zł+50€