Wszystkie wycieczki z miesiąca:
2021 Grudzień 2021 2022 Styczeń 2022 Luty 2022 Marzec 2022 Maj 2022

WYJĄTKOWA GRUZJA

Nr oferty Ferias 2596
575 €/osoba
25.06-03.07.2021
8 nocy2 posiłki
Potwierdzona

Wycieczka objazdowa po Gruzji. Każdego dnia będziemy oglądać inną prowincję o innym charakterze. Zapewniamy niezapomniane wrażenia, setki wspomnień i zdjęć!!!

Plan wycieczki

1 dzień

25 czerwca 2021

Przyjazd na lotnisko Okęcie. Godz. 20:30 – rozpoczęcie odprawy. Wylot z Warszawy do Tbilisi. 

2 dzień

26 czerwca 2021

Przylot do Tbilisi. Zakwaterowanie, krótki czas na regenerację po nocnym locie. Śniadanie. Zwiedzanie ekspozycji Muzeum Narodowego z imponującą kolekcją złotych skarbów. Spacer po starym mieście, m. in. przejazd kolejką linową na wzgórze zamkowe Narikala, wizyta w meczecie i najstarszej cerkwi w Tbilisi – kościele Anczischati z VI wieku. Obiadokolacja w hotelu w Tbilisi. Nocleg. [Trasa 30 km].

3 dzień

27 czerwca 2021

Śniadanie w hotelu. Przejazd do pochodzącej z przełomu XVI i XVII w. fortecy Ananuri, usytuowanej na tzw. Gruzińskiej Drodze Wojennej. Przejazd do malowniczego miasta Kazbegi, położonego na zboczu najwyższego szczytu Gruzji – góry Kazbek (5033 m. n.p.m.). Z Kazbegi przejazd jeepami do usytuowanego na wysokości 2170 m. XIV-wiecznego kościoła Św. Trójcy. Przyjazd do kurortu Gudauri. Kolacja i nocleg w hotelu. [Trasa ok. 200 km]. 

4 dzień

28 czerwca 2021

Śniadanie. Przejazd do Mccheta – dawnej stolicy gruzińskiego Królestwa Iberii, obecnie centrum duchowego Gruzji. Zwiedzanie XI-wiecznej katedry Sweti Cchoweli (dosł. ‘drzewo życia’) – perły architektury gruzińskiej, a zarazem siedziby katolikosa. Wizyta w znajdującym się na szczycie wzgórza monastyrze Dżwari (Krzyża). Oba obiekty znajdują się na liście UNESCO. Przejazd do Kutaisi – jednego z najstarszych miast na świecie, stolicy starożytnej Kolchidy, dokąd według mitologii greckiej dotarła wyprawa Argonautów po złote runo. Kolacja i nocleg w Kutaisi. [Trasa ok. 320 km].

5 dzień

29 czerwca 2021

Śniadanie. Przejście Jaskinią Prometeusza – jedną z najpiękniejszych w okolicach Kaukazu. Przejazd do Batumi, położonego nad Morzem Czarnym, które stanowi stolicę regionu Adżarii. Zwiedzanie Batumi: Plac Europy, Pomnik Medei, spacer po słynnym nadmorskim bulwarze. Czas wolny w Batumi. Wypoczynek nad morzem. Powrót do Kutaisi. Kolacja i nocleg w Kutaisi. [Trasa ok. 310 km].

6 dzień

30 czerwca 2021

Śniadanie w hotelu. Wykwaterowanie. Zwiedzanie położonego w malowniczym wąwozie, doskonale zachowanego średniowiecznego monastyru Gelati – niegdyś ważnego centrum kulturalnego, religijnego i naukowego, miejsca narodzin gruzińskiej myśli renesansowej. Zespół klasztorny w Gelati znajduje się na liście UNESCO. Przejazd do słynnego ośrodka wypoczynkowego i uzdrowiska Borżomi. Wizyta w Parku Narodowym Borżomi-Karagauli oraz degustacja wody z tutejszych źródeł. Przejazd do Achalciche, w przeszłości miasto-twierdza. Kolacja i nocleg w Achalciche. [Trasa ok. 240 km].

7 dzień

01 lipca 2021

Śniadanie w hotelu. Wykwaterowanie. Zwiedzanie: Forteca Rabati XII w. w Achalciche. Przejazd do Wardzii – zwiedzanie imponującego, wykutego w skale, miasta-klasztoru i fortecy z XII-XIII w. Wnętrza wykutych w skale kaplic kryją unikatowe freski. Z tarasów roztaczają się wspaniałe widoki na górskie szczty i malowniczą dolinę. Postój na zdjęcia przy Fortecy Khertvisi – jednej z najstarszych fortec w Gruzji. Przejazd do Tbilisi. Pożegnalna kolacja w gruzińskiej restauracji z występami folklorystycznymi. Nocleg. [Trasa ok. 240 km].

8 dzień

02 lipca 2021

Śniadanie w hotelu. Przejazd do położonej we wschodniej części kraju Kachetii – głównego regionu uprawy winorośli. Zwiedzanie monastyru Bodbe – kompleksu klasztornego św. Niny, apostołki i patronki Gruzji oraz centrum biskupiego Kachetii. Wizyta w położonym na szczycie wysokiej góry mieście Signagi, skąd rozciąga się widok na Równinę Alazańską. Przejazd na obiad w pobliskiej wiosce u jednej z lokalnych gościnnych rodzin. Degustacja tradycyjnych domowych potraw, wina i czaczy (gruzińskiego odpowiednika włoskiej grappy). Powrót na nocleg do Tbilisi. [Przejazd ok. 260 km].

9 dzień

03 lipca 2021

Śniadanie w formie pakietu. Przejazd na lotnisko. Przelot Tbilisi – Warszawa. 

Cena
575 €

Świadczenia zawarte w cenie:

Cena nie obejmuje:

Uwaga:

Wylot

25 czerwca 2021
WAW 22:15

Powrót

03 lipca 2021
TBS 04:55

Trasa

    • Trasa: Tbilisi-Ananuri-Kazbeg/Stepancminda-Mccheta-Kutaisi-Batumi-Borżomi-Achalciche-Tbilisi-Signagi.  
    •  
    • Zakwaterowanie:  8 noclegów w hotelach 3* (pokoje 2,3-osobowe).

Lokalizacja

Cena
575 €