Wszystkie wycieczki z miesiąca:
2022 Grudzień 2022 2023 Styczeń 2023 Luty 2023 Marzec 2023 Maj 2023 Czerwiec 2023 Lipiec 2023

SKARBY ARMENII

Nr oferty Ferias 7734
550€/osoba
29.04-06.05.2023
7 nocysamolot2 posiłki

Armenia – najstarszy kraj chrześcijański, kraj monastyrów i chaczkarów, o bogatej tradycji, przepięknej przyrodzie oraz wspaniałych zabytkach, znajdujących się na liście Światowego Dziedzictwa UNESCO. Armenia znana jest ze znakomitego koniaku i  wina oraz wielkiej gościnności. 

Plan wycieczki

1 dzień

29 kwietnia 2023

Wylot do Erywania samolotem PLL LOT (z Warszawy o godz. 22:15).

2 dzień

30 kwietnia 2023

Ok. 04:00 Przylot do Erywania (czasu armeńskiego). Transfer do hotelu w Erywaniu, zakwaterowanie, odpoczynek. Późne śniadanie. Zwiedzanie Erywania – stolicy Armenii rozpoczniemy od imponującego widoku na biblijną Górę Ararat, czyli świętą górę Ormian, na której osiadła Arka Przymierza po Potopie, a ludzkość narodziła się na nowo. Panoramiczne zwiedzanie miasta autokarem: centrum, Plac Republiki –stanowiący serce Erywania, Kaskada, Parlament, Pałac Prezydencki, Opera. Zwiedzanie Matenadaranu, czyli instytutu starożytnych rękopisów, w którym znajduje się największy zbiór ormiańskich manuskryptów. Następnie wizyta w Centrum Sztuki Gafesjian, w którym zgromadzono zbiór ponad 5000 dzieł, zawiera między innymi jedną z najobszerniejszych kolekcji szkła na świecie. Spacer po najciekawszych miejscach stolicy. Powitalna kolacja w armeńskiej restauracji z tradycyjnymi armeńskimi toastami. Po kolacji wieczorny pokaz śpiewających fontann. Nocleg.

3 dzień

01 maja 2023

Śniadanie. Wykwaterowanie z hotelu. Przejazd do St. Echmiadzin – administracyjnego centrum Apostolskiego Kościoła Ormiańskiego. Zwiedzanie Katedry – która jest jedną z najstarszych świątyń chrześcijańskich w Armenii oraz jedną z pierwszych świątyń chrześcijańskich na świecie (UNESCO). Przejazd do Gyumri – drugiego pod względem wielkości miasta w Armenii. Krótki objazd przez stare miasto. Jest to jedno z niewielu miejsc w kraju, w których zachowała się autentyczna architektura ormiańska. Przejazd do prowincji Lori. Zakwaterowanie w hotelu. Kolacja, nocleg.

4 dzień

02 maja 2023

Śniadanie w hotelu. Wykwaterowanie z hotelu. Zwiedzanie Monastyru Hachpat z X-XIII wieku, znajdującego się na liście UNESCO. To przykład średniowiecznej architektury Armenii. Kompleks bogaty jest w chaczkary, czyli kamienne krzyże z bogatą ornamentyką. Przejazd nad Jezioro Sewan – jedno z największych jezior wysokogórskich na świecie. Zwiedzanie Półwyspu Sewan z którego roztacza się piękny widok na jezioro. Kolacja, nocleg w hotelu nad jeziorem lub w kurorcie Dilidżan.

5 dzień

03 maja 2023

Śniadanie. Wykwaterowanie z hotelu. Przejazd do prowincji Wayots Dzor przez przełęcz Selim, zwiedzanie pozostałości karawanseraju. W średniowiecznej Armenii wiele wzdłuż szlaków handlowych wznoszono liczne budynki mające zapewnić schronienie podróżnym. Do takich obiektów należy karawanseraj Selim z 1332 r. Podróż do klasztoru Tatew, swego czasu najważniejszego centrum duchowego Armenii, zbudowanego na krawędzi gigantycznego klifu i nieodmiennie wywołującego w obserwatorach wrażanie niedostępności. Przejazd Tatewskim Tramwajem Powietrznym. Uruchomione w 2010 r. „Skrzydła Tatewu” są najdłuższym na świecie tramwajem powietrznym (o czym świadczy wpis do Księgi Rekordów Guinnessa). Zwiedzanie klasztoru Tatew jest arcydziełem architektury, doskonale zharmonizowanym z otaczającymi go majestatycznymi górami i stanowi jeden z najwymowniejszych przykładów zdolności twórczych człowieka. Zakwaterowanie w hotelu. Kolacja, nocleg.

6 dzień

04 maja 2023

Śniadanie. Wykwaterowanie z hotelu. Zwiedzanie Norawank – spektakularny XIII-wieczny monastyr, wybudowany na skale w wąwozie rzeki Arpa. Powrót do Erewania. Zwiedzanie wernisażu – targu rękodzieła, oraz targu owoców, gdzie można znaleźć wiele miejscowych produktów, takich jak aromatyczne przyprawy, suszone owoce itd. oraz torebki z tradycyjnymi wzorami, ormiańskie zabawki, obrazy malowane przez lokalnych artystów. Zakwaterowanie w hotelu w Erewanie. Kolacja w armeńskiej restauracji z występami folklorystycznymi i winem.

7 dzień

05 maja 2023

Śniadanie. Przejazd do wsi Garni. Zwiedzanie świątyni pogańskiej w Garni (I w. n.e.). Dalej transfer do kanionu rzeki Azat z imponującymi bazaltowymi kolumnami. Zwiedzanie Klasztoru Geghard, wpisanego na listę światowego dziedzictwa UNESCO, który częściowo wykuty został w skale. Powrót do Erywania. Kolacja z degustacją kuchni domowej. Nocleg.

8 dzień

06 maja 2023

Śniadanie typu breakfast box. Wczesne wykwaterowanie z hotelu. Transfer na lotnisko. Wylot do Polski.

Cena
550€

Świadczenia zawarte w cenie:

Cena nie obejmuje:

Uwaga:

Wylot

29 kwietnia 2023
WAW 21:50 EVN 03:25

Powrót

06 maja 2023
EVN 04:20 WAW 06:10

Lokalizacja

Cena
550€