Wszystkie wycieczki z miesiąca:
2022 Listopad 2022 Grudzień 2022

POCIĄGIEM „BERNINA EXPRESS” PRZEZ ALPY

Nr oferty Ferias 7955
1950 zł+60€/osoba
06-10.07.2022
4 noceautokar2 posiłki
Polecamy

Pociągiem „Bernina Express” przez Alpy to kolejna propozycja ekscytującej wyprawy. W programie również zwiedzanie m. in. Werony, Padwy, Lubljany.

Plan wycieczki

1 dzień

06 lipca 2022

Wyjazd z Sanoka – 01:00, Krosna – 01:45 i Jasła 02:15. Przejazd do Czeskiego Krumlowa. Spacer historycznym centrum o niepowtarzalnym średniowiecznym charakterze rozwieje wszelkie wątpliwości, dlaczego Czeski Krumlow został wpisany na listę Światowego Dziedzictwa UNESCO i jest uważany za najpiękniejsze średniowieczne miasteczko Europy. Przejazd do Austrii w okolice Salzburga, obiadokolacja, nocleg.

2 dzień

07 lipca 2022

Śniadanie. Przyjazd do Salzburga. Zwiedzanie miasta z przewodnikiem: Pałac Mirabell z ogrodami, spacer po Starym Mieście – Katedra św. Ruprechta, kościół św. Piotra, spacer ulicą Getreidegasse – najstarszą i jedną z najpiękniejszych ulic Salzburga, Dom Mozarta, Katakumby św. Piotra, Residentzplatz, pomnik Mozarta, Twierdza Hohesalzburg (wstęp) na Górze Mnicha. Kolejnym punktem programu będzie Hellbrun – pałac biskupi z wodnym ogrodem (wstęp). Przejazd do hotelu, obiadokolacja, nocleg.

3 dzień

08 lipca 2022

Po wczesnym śniadaniu przejazd do miejscowości Chur: 4-godzinna podróż pociągiem Bernina Express. Trasa prowadzi przez jedne z najpiękniejszych krajobrazów alpejskich. Pociąg wspina się na ponad 2000 m n.p.m., od palm we włoskim Tirano do ośnieżonych szczytów alpejskich.  Trasa wpisana na listę UNESCO.  przez absolutnie zapierające dech w piersiach okolice – wysokie, skaliste szczyty, malownicze przełęcze m.in. Celem podróży jest miasteczko Tirano we Włoszech. W dalszej kolejności przejazd do miejscowości Sirmione – perełki nad jeziorem Garda.  Jej najbardziej charakterystycznym punktem jest XIII wieczny zamek. Przejazd do hotelu, obiadokolacja, nocleg.

4 dzień

09 lipca 2022

Śniadanie. Przejazd do Werony – zwiedzanie: główny plac miasta Piazza Bra ze słynnym rzymskim amfiteatrem, XIV-wieczny zamek Castelvechio, Arco dei Gavi – rzymski łuk triumfalny, Brama Borsarich, Piazza dei Signori z pomnikiem Dantego, najwyższa w Weronie wieża Torre dei Lamberti, Piazza delle Ebre, Katedra. Na zakończenie zwiedzania zobaczymy dziedziniec Domu Julii z najsłynniejszym balkonem świata. Przejazd do Padwy – zwiedzanie miasta związanego z postacią św. Antoniego – Bazylika, Prato della Valle, Uniwersytet, Palazzo della Ragione. Przejazd do Słowenii, obiadokolacja, nocleg.

5 dzień

10 lipca 2022

Śniadanie. Przejazd do Lubljany – stolicy, miasta o bogatej historii, które zachwyca bogactwem zabytków, galerii, kawiarenek. Zwiedzanie starówki, plac Preseren, przy którym stoi cerkiew franciszkańska, Smoczy Most, Potrójny Most nad rzeką Ljubljanica, Kolumnada Plecnika, katedra, Wzgórze Zamkowe. Wyjazd w drogę powrotną. Przyjazd na miejsca zbiórki w godzinach nocnych.

Cena
1950 zł+60€

Świadczenia zawarte w cenie:

Cena nie obejmuje:

Rabat: 40 zł - dla stałych klientów, czł. PTTK, młodzież do 16 r.ż.

Uwaga:

Wyjazd
06 lipca 2022
  • 01:00 Sanok-Kaufland
  • 01:30 Rymanów-Rynek
  • 01:45 Krosno 
  • 02:15 Jasło-Dom Kultury
Przyjazd
10 lipca 2022
  • 01:00-02:00 Sanok-Krosno-Jasło

Trasa

    • Trasa: Sanok-Krosno-Jasło-Tarnów-Katowice-Czechy-Austria-Chur-Werona-Padwa-Lubljana-Węgry-Słowacja-Krosno-Sanok-Jasło.  
Cena
1950 zł+60€