Wszystkie wycieczki z miesiąca:
2022 Listopad 2022 Grudzień 2022

PETERSBURG i KRAJE BAŁTYCKIE

Nr oferty Ferias 8238
2790 zł+150€/osoba
02-09.07.2022
7 nocyautokar2 posiłki

Czy to Wenecja? Nie! To Petersburg – najpiękniejsze miasto Europy – zapisz się i zobacz! Wycieczka objazdowa po niezwykle malowniczych trzech Stolicach Krajów Bałtyckich oraz Północnej Wenecji.

Plan wycieczki

1 dzień

02 lipca 2022

Wyjazd dnia 01.07.2022 z Sanoka o godz. 22:00. Krosna – 22:45, Jasła – 23:15, Rzeszowa – 00:30. Przyjazd do Wilna. Spacer wileńską starówką rozpoczniemy go od Ostrej Bramy, w której znajduje się Kaplica Ostrobramska. Następnie zajrzymy do  kościoła św. Teresy nazywanego również Ostrobramskim oraz prawosławnej cerkwi  św. Ducha. Obejrzymy gmachy i dziedzińce Uniwersytetu Wileńskiego. Na zakończenie odwiedzimy Bazylikę Archikatedralną św. Stanisława z Kaplicą Królewską, która jest miejscem pochówku wielkich książąt litewskich i królów oraz królowych polskich. Na Placu Katedralnym, zobaczymy pomnik księcia Gedymina – założyciela Wilna. Obiadokolacja i nocleg.

2 dzień

03 lipca 2022

Śniadanie. Dalsze zwiedzania Wilna. Przejazd do leżącej na wzgórzach nekropolii „Na Rossie”. Krótkie przejście alejkami cmentarza, gdzie znajduje się wiele grobowców, w których pochowano ważne dla polskiej historii i kultury postacie (wśród nich jest też mauzoleum z sercem Piłsudskiego). Około południa przejazd do Rygi – stolicy Łotwy. Zwiedzanie miasta: Dom Bractwa Czarnogłowych, Ratusz, Kościoły św. Jakuba i św. Piotra, Parlament, średniowieczny zespół kamieniczek tzw. Trzej Bracia, Małą i Wielka Gildię Kupiecką, Katedrę Luterańską oraz inne obiekty na Starym Mieście wpisanym na Listę Światowego Dziedzictwa UNESCO. Obiadokolacja i nocleg.  

3 dzień

04 lipca 2022

Śniadanie. Przejazd do Tallina. Zwiedzanie stolicy Estonii: Górne Stare Miasto ze wzgórzem Toompea i Soborem Aleksandra Newskiego, otoczone murami miejskimi z basztami Wysoki Herman i Gruba Małgorzata oraz Dolne Stare Miasto ze średniowiecznym rynkiem z ratuszem miejskim, zespołem kamieniczek Trzy Siostry czy Domem Wielkiej Gildii. Obiadokolacja i nocleg. 

4 dzień

05 lipca 2022

Śniadanie. Przyjazd do Petersburga. Objazd miasta – główna ulica – Newski Prospekt, z wieloma sklepami i eleganckimi butikami oraz pięknie odrestaurowanymi kamienicami. Następnie podziwianie budynków Admiralicji i Sztabu Generalnego w stylu empire, które w dawnych czasach spełniały rolę centrum dowodzenia obroną morską miasta. Przejazd obok Pałacu Marmurowego, którego sylweta odbija się w rzece; w pobliżu znajduje się Pole Marsowe – prostokątny park w stylu francuskim. Zakwaterowanie w hotelu w Petersburgu (na 3 noce). Obiadokolacja i nocleg.

5 dzień

06 lipca 2022

Śniadanie. Dalsze zwiedzanie Petersburga. Wizyta w jednej z najbogatszych galerii sztuki w Europie – Ermitaż. Przejazd do soboru św. Izaaka, drugiej co do wielkości świątyni w Rosji. Na trasie dalszego objazdu – cerkiew i klasztor Smolny, kompleks zaprojektowany w XIX wieku przez włoskiego architekta. Następnie – nabrzeże Uniwersyteckie i Pałacowe. Krótki postój na Placu Senackim z pomnikiem Piotra Wielkiego na koniu, zwanym „Jeździec z Brązu”. Przejazd do Twierdzy Pietropawłowskiej, mającej bronić miasto przed Szwedami w czasie Wojny Północnej w początkach XVIII wieku. Wizyta w pobliskiej katedrze św. Piotra i Pawła z najwyższą na świecie dzwonnicą w prawosławnej świątyni (122 m).Obiadokolacja i nocleg. 

6 dzień

07 lipca 2022

Śniadanie. Przejazd do miejscowości Puszkin. Zwiedzanie Carskiego Sioła, w którym znajduje się Bursztynowa komnata. Następnie przejazd do Peterhofu, pałacu letniego carów rosyjskich, położonego malowniczo nad Zatoką Fińską. Powrót do Petersburga. Obiadokolacja i nocleg.  

7 dzień

08 lipca 2022

Śniadanie. Wyjazd do Daugavpils (Łotwa). Po drodze postój w Pskowie,  jednym z najstarszych miast średniowiecznej Rusi, spacer po terenie najstarszej części miasta – Kremla z XIII wiecznymi obwarowaniami. Obiadokolacja i nocleg.

8 dzień

09 lipca 2022

Śniadanie. Przejazd do Druskiennik. Spacer po słynnej i urokliwej miejscowości uzdrowiskowej Litwy. Około godz. 15.00 wyjazd w kierunku granicy.  Powrót do miejsca zbiórki w późnych godzinach nocnych. 

Cena
2790 zł + 150€

Świadczenia zawarte w cenie:

Cena nie obejmuje:

Rabat: 60 zł - dla stałych klientów, czł. PTTK, młodzież do 16 r.ż.

Uwaga:

Wyjazd
01 lipca 2022
 • 22:00 Sanok-Kaufland
 • 22:30 Rymanów-Rynek
 • 22:45 Krosno 
 • 23:15 Jasło-Dom Kultury
 • 00:30 Rzeszów
 •  
Przyjazd
09 lipca 2022
 • 01:00-02:00 Sanok-Krosno-Jasło

Trasa

  • Trasa: Sanok-Krosno-Jasło-Rzeszów-Lublin-Wilno-Ryga-Tallin-Petersburg-Psków-Druskienniki-Lublin-Rzeszów-Jasło-Krosno-Sanok.  
  •  
  • Zakwaterowanie:  7 noclegów, w tym 3 w Petersburgu. 
Cena
2790 zł + 150€