Wszystkie wycieczki z miesiąca:
2022 Grudzień 2022 2023 Styczeń 2023 Luty 2023 Marzec 2023 Maj 2023 Czerwiec 2023 Lipiec 2023

CZESKIE MORAWY

Nr oferty Ferias 9013
1350 zł+1500 CZK/osoba
13-16.10.2022
3 noceautokar2 posiłki
NowośćPolecamy

Absolutna nowość w naszej ofercie. Czeskie Morawy to oferta pełna wspaniałych zabytków, urokliwych miasteczek i dobrego wina. Szczerze polecamy!

Plan wycieczki

1 dzień

13 października 2022

Wyjazd z miejsca zbiórki. Przyjazd do Ołomuńca, gdzie znajduje się drugi po Pradze zabytkowy zespół miejski w Czechach, posiadający kilkaset zabytków architektury i sztuki. Spacer przez Dolny i Górny Rynek (zespół ratuszowy, fontanny), kościół św. Michała, kapliczka św. Jana Sarkandra, pałac Arcybiskupi, katedra św. Wacława. Kolumna św. Trójcy licząca 35 metrów wysokości. Kolumna Największej Trójcy została wpisana na listę UNESCO. W dalszej kolejności zwiedzanie Kroměřiž. Zamek Arcybiskupi (wstęp) w Kroměřížu należy do najważniejszych zabytków na Morawach. Należał do majątku biskupów i arcybiskupów ołomunieckich. Pełnił funkcję siedziby reprezentacyjnej. Znajdziemy tu liczne, bogato zdobione sale i saloniki, z oryginalnym wyposażeniem. W galerii obrazów prezentowane są dzieła czołowych malarzy europejskich XV – XVIII wieku. Ogród kwiatowy (wstęp)  i renesansowo-barokowy zamek biskupów ołomunieckich w Kroměřižu zostały wpisane na listę światowego dziedzictwa UNESCO. Obiadokolacja w restauracji. Nocleg do hotelu w Brnie.

2 dzień

14 października 2022

Śniadanie. Wycieczkę rozpoczniemy od Morawskiego Krasu. Na obszarze 94 km², na którym w 1956 roku utworzono obszar chronionego krajobrazu, znajduje się ponad 1600 jaskiń, z czego cztery dostępne są dla zwiedzających. Najpopularniejszą jest Jaskinia rzeki Punkvy (wstęp) ze słynną przepaścią Macocha (138,7 metrów głębokości), która należy do najbardziej typowych, znanych i najładniejszych formacji krasowych północnej części Morawskiego Krasu. Dużą atrakcją jest spływ łodziami podziemną rzeką pięknie podświetloną. Kolejnym punktem będzie Slavkov u Brna. Na polach pomiędzy Sławkowem a Brnem rozegrała się w grudniu 1805 r. jedna z najważniejszych bitew napoleońskich, bitwa pod Austerlitz zwana także “bitwą trzech cesarzy”. Poległych żołnierzy upamiętnia m.in. Pomnik Pokoju na wzgórzu Prackim, kilkanaście kilometrów od Sławkowa. Powrót do Brna. Miasto jest drugim co do wielkości miastem Republiki Czeskiej i posiada bardzo znaną miejską strefę zabytków. Od końca XIII wieku nad Brnem góruje zamek Spilberk, który na przestrzeni dziejów stał się siedzibą morawskich margrabiów z rodu Luksemburgów i stolicą ziemską Moraw. Obiadokolacja w restauracji. Powrót do hotelu, nocleg.

3 dzień

15 października 2022

Śniadanie. Zwiedzanie miasteczka Trzebicz będącego jednym z najlepiej dochowanych przykładów trwającego przez ponad 500 lat pokojowego współżycia religii chrześcijańskiej z Judaizmem w Czechach. W roku 2003 Stare Żydowskie Miasto z cmentarzem oraz bazyliką św. Prokopa zostało wpisane na listę światowego dziedzictwa UNESCO. Kolejnym punktem będą Lednice – gdzie znajduje się zamek (wstęp) zaprojektowany w stylu gotyku Tudorów, arcydzieło architektury romantycznej, jeden z najczęściej odwiedzanych zabytków w Republice Czeskiej. Dawna letnia rezydencja Lichtensteinów, gdzie można zobaczyć romantyczne historyczne wnętrza. Palmiarnia (wstęp)- najstarsza w Europie z kolekcją roślin tropikalnych i subtropikalnych. Minaret lub Turkish Tower to budynek na osi zamku. Ta atrakcyjna praca została zbudowana przez Aloisa Josepha I według planów architekta Josefa Hardtmutha na przełomie XVIII i XIX wieku. Jest to wyjątkowa konstrukcja tej postaci w Europie, a jej prawie 60 metrów znajduje się na kontynencie pośród najwyższych. Przyjazd do Valtice, gdzie zobaczymy ciekawe labirynty, czyli piwnice, gdzie magazynowano wino (wstęp). Kolacja w lokalnej restauracji. Powrót do hotelu, nocleg.

4 dzień

16 października 2022

Śniadanie. Przejazd do m. Bouzov. Zamek (wstęp) został założony na początku XIII w. przez Búza z Búzova. Od połowy XVII w.  aż do początku II wojny światowej Bouzov był własnością zakonu krzyżackiego. Obecny wygląd jest rezultatem przebudowy dokonanej na przełomie XIX i XX w., której celem było nadanie obiektowi charakteru letniej rezydencji szlacheckiej. Kolejnym punktem wycieczki będzie wizyta w Skansenie na Morawskiej Wołoszczyźnie znajdujący się w mieście Rožnov pod Radhoštěm, w kraju zlińskim w Czechach. Obiekt założyli w 1925 roku bracia Alois i Bohumír Jaroňkové (wstęp). To drugi najstarszy i zarazem największy skansen w Czechach. Poświęcony jest materialnej kulturze wołoskiej. W 1995 skansen został wpisany na listę narodowych zabytków kultury Republiki Czeskiej. Wśród obiektów znajduje się także tradycyjna gospoda („Na posledním groši”), w której znajduje się restauracja z typowo czeskimi potrawami i piwem. Wyjazd w drogę powrotną. Powrót w godzinach wieczornych.                                                              

Cena
1350 zł+1500 CZK

Świadczenia zawarte w cenie:

Cena nie obejmuje:

Uwaga:

Wyjazd
13 października 2022
 • 02:00 Sanok-Kaufland
 • 02:30 Rymanów-Rynek
 • 02:45 Krosno 
 • 03:15:00 Jasło-Dom Kultury
Przyjazd
16 października 2022
 • 22:00-24:00 Jasło-Krosno-Sanok

Trasa

  • Trasa: Sanok-Krosno-Jasło-Autostrada A4-Katowice-Morawy Czeskie-Katowice-Autostrada A4-Jasło-Krosno-Sanok.
  •  
  • Zakwaterowanie:  3 noclegi w hotelu w Brnie.
Cena
1350 zł+1500 CZK