Wszystkie wycieczki z miesiąca:
2022 Listopad 2022 Grudzień 2022

WYMARZONA PORTUGALIA

Nr oferty Ferias 9377
670 €/osoba
20-27.08.2022
7 nocysamolot2 posiłki
NowośćPolecamy

Absolutna nowość w naszej ofercie. Portugalia z bogatym programem zwiedzania oraz wyjazd na wycieczkę do Santiago de Compostela w Hiszpanii. Polecamy!

Plan wycieczki

1 dzień

20 sierpnia 2022

Wylot z Warszawy o godz. 19:15. Bezpośredni przelot do Lizbony o 22:20. Transfer do hotelu. Nocleg.

2 dzień

21 sierpnia 2022

Śniadanie. Zwiedzanie Lizbony. Tego miasta właściwie się nie zwiedza. Po Lizbonie się chodzi, spaceruje, a przede wszystkim błądzi, gubi i znajduje, szuka swoich własnych miejsc. W programie spacer po centrum miasta (Plac Handlowy, główny deptak Lizbony – Rua Augusta, plac Rossio), Belem, gdzie żegnano Vasco da Gamę, kiedy wyruszał na podbój świata mórz. Zwiedzanie klasztoru Hieronimitów (wstęp) z zachwycającymi krużgankami, wpisany na listę UNESCO, będący arcydziełem sztuki menuelińskiej oraz przyległy kościół z grobowcem Vasco da Gamy. Wieczór z muzyką fado połączony z kolacją. Fado, czyli tradycyjna portugalska pieśń będąca ważnym elementem kulturowej tożsamości, została wpisana w 2011 r. na Listę Dziedzictwa Niematerialnego UNESCO. Nocleg.

3 dzień

22 sierpnia 2022

Śniadanie. Przejazd na przylądek Cabo da Roca – najdalej na zachód wysunięty punkt Europy. Wznosi się 144 m ponad poziom morza. Na miejscu wita nas także XIX-wieczna latarnia morska, wiatr i świadomość, że do Ameryki jest już tylko 5593 kilometry. Przejazd do Sintry, gdzie znajduje się letnia rezydencja portugalskich monarchów, położona wśród egzotycznych ogrodów i zalesionych wzgórz, wpisana na listę UNESCO (wstęp). Przejazd do średniowiecznego miasteczka Obidos. Spacer po starym i pięknym portugalskim mieście, otoczonym XIV-wiecznymi murami obronnymi. Podobno nazwa miasta pochodzi od turniejów rycerskich, które odbywają się tu aż do dziś – każdego lata. Obiadokolacja i nocleg.

4 dzień

23 sierpnia 2022

Śniadanie. Przejazd do Porto – czerwonego miasta nad złotą rzeką, miasta niezwykłego i pełnego kontrastów. Spacer zabytkowym mostem króla Ludwika I, z którego roztaczają się piękne widoki na miasto. Spacer: Plac Aliados, kościół Kleryków z barokową dzwonnicą będącą wizytówką miasta Porto, księgarnia Lello & Irmao, ozdobione ceramicznymi płytkami kościoły Karmelitów i Karmelitanek. Wizyta w piwnicach i degustacja słynnego porto, mocnego i aromatycznego trunku, z którego produkcji słynie miasto. Przejazd do Bragi, głównego ośrodka religijnego, nazywanego portugalskim Rzymem. Zwiedzanie wielokrotnie przebudowywanej i bogatej stylowo katedry. Przejazd w okolice Bragi do najwspanialszego sanktuarium Portugalii – Bom Jesus do Monte. Zwiedzanie świątyni położonej na zboczu wzgórza, do której prowadzą wspaniałe barokowe schody. Święta. Kolacja i nocleg.

5 dzień

24 sierpnia 2022

Śniadanie. Wyjazd na całodzienną wycieczkę do Santiago de Compostela w Hiszpanii – najważniejszego po Rzymie i Jerozolimie świętego miejsca dla chrześcijan. Średniowieczne centrum miasta zostało wpisane na listę UNESCO. Spacer po mieście: romańska katedra z grobem świętego Jakuba, Plac Złotników, plac Obradoiro, Hostal de los Reyes Catolicos z piękną fasadą w stylu plateresco. Powrót do hotelu, kolacja, nocleg.

6 dzień

25 sierpnia 2022

Śniadanie. Wyjazd do Coimbry, pierwszej stolicy Portugalii. To miejsce narodzin państwowego sukcesu i sześciu portugalskich królów; ale nade wszystko; pierwszego portugalskiego uniwersytetu (wstęp). Przejazd do Tomar, miasta założonego w XII w. przez templariuszy. Zwiedzanie klasztoru Zakonu Chrystusa Pana, wpisanego na listę UNESCO (wstęp). Przyjazd do Fatimy, ośrodka kultu maryjnego, celu licznych pielgrzymek. Spacer po Sanktuarium Najświętszej Maryi Panny: Plac Pielgrzyma, bazylika z grobowcami bł. Łucji, Hiacynty, Franciszka, Kaplica Objawień. Obiadokolacja i nocleg. Dla chętnych możliwość uczestniczenia w codziennej wieczornej modlitwie różańcowej. Obiadokolacja i nocleg.

7 dzień

26 sierpnia 2022

Śniadanie. Przejazd do Batalha, gdzie znajduje przepiękny klasztor Matki Boskiej Zwycięskiej, który został wpisany na listę Światowego Dziedzictwa Zabytków UNESCO (wstęp). Kolejnym punktem będzie Alcobaca, gdzie jest jeden
z najważniejszych zabytków Portugalii – klasztor i kościół Cystersów (UNESCO, wstęp). Znajdują się tu grobowce nieszczęśliwych kochanków: króla Piotra I i Ines de Castro. Kolejnym punktem będzie Nazare, najstarszy miejsce kultu maryjnego w Portugalii i wspaniałego kurortu nad Oceanem Atlantyckim. Zwiedzanie kościółka na klifie,
z którym wiąże się wiele legend. Odpoczynek nad oceanem. Obiadokolacja i nocleg.

8 dzień

27 sierpnia 2022

Śniadanie. Wykwaterowanie. Transfer na lotnisko. Wylot z Lizbony 13:15. Przylot do Warszawy 18:15.

Cena
670 €

Świadczenia zawarte w cenie:

Cena nie obejmuje:

Rabat: 20 euro - dla stałych klientów, czł. PTTK, młodzież do 16 r.ż.

Uwaga:

Wylot

20 sierpnia 2022, Warszawa 19:15

Powrót

27 sierpnia 2022, Warszawa 18:15

 

Lokalizacja

Cena
670 €