Wszystkie wycieczki z miesiąca:
2022 Grudzień 2022 2023 Styczeń 2023 Luty 2023 Marzec 2023 Kwiecień 2023 Maj 2023

NIEODKRYTA SERBIA

Nr oferty Ferias 9583
2090 zł+120€/osoba
31.07-06.08.2022
6 nocyautokar2 posiłki
NowośćPolecamy

Zapraszamy do wyprawy w nieznane i nieodkryte zakątki Serbii. Serbia jest sercem Bałkanów i jeśli zdecydujemy się wybrać w tamte strony, możemy być pewni, że zaskoczy nas niezwykłe bogactwo i różnorodność kultur, języków, narodów i religii!!

Plan wycieczki

1 dzień

31 lipca 2022

Wyjazd z Sanoka o godz. 00:00, Krosna 00:45, z Jasła 00:15 (dowóz do Krosna). Przejazd do Suboticy. W secesyjnym centrum miasta odwiedzimy ratusz i będziemy podziwiać detale architektoniczne kamienic w stylu węgierskiej secesji. Następnie przejazd do Karłowic (Sremski Karlovci), spacer po barokowym centrum miasta – Pałac Patriarchy, cerkiew św. Mikołaja, najstarsze gimnazjum serbskie, fontanna „Cztery Lwy” oraz Kościół Pokoju – miejsce podpisania Pokoju Karłowickiego, który zmienił mapę tej części Europy. Degustacja wina. Następnie przejazd do regionu Fruszka Gora, który słynie z monastyrów oraz uprawy winorośli. Zobaczymy jeden z kilkunastu monastyrów Fruszkiej Gory. Przejazd do hotelu, obiadokolacja, nocleg w okolicach Belgradu.

2 dzień

01 sierpnia 2022

Śniadanie. Zwiedzanie Belgradu stolicy Serbii, spacer po parku utworzonym na terenie twierdzy Kalemegdan oraz czas wolny na deptaku, reprezentacyjnej ulicy Kneza Mihajla. Przejazd do Smedereva i zwiedzanie największej twierdzy średniowiecznej na Bałkanach. Została ona zbudowana w 1428 r. przez serbskiego despotę Djuradja Brankovicia (przy ujściu rzeki Jezava do Dunaju). Chwila przerwy przy średniowiecznej twierdzy Golubac, która znajduje się przy wejściu do Parku Narodowego Djerdap. Miejsce to jest szczególnie ważne dla Polaków, gdyż właśnie tutaj zginął nasz najsłynniejszy rycerz – Zawisza Czarny. Degustacja serbskich przysmaków w eko-wiosce Kapetan Miśin Breg z panoramą na wody Dunaju. Przejazd do hotelu, obiadokolacja i nocleg.

3 dzień

02 sierpnia 2022

Po śniadaniu rejs statkiem po Dunaju w Żelaznych Wrotach. Zobaczymy największą skalną rzeźbę w Europie – legendarnego wodza Daków, Decebala oraz Tablicę Trajana, upamiętniającą budowę drogi w przełomie Dunaju w II w n.e. Przejazd do Rogljevaczkich Piwnic. To unikatowe kilkusetletnie kamienne piwnice, w których do dziś leżakują wysokiej jakości wina, produkowane metodami mającymi swoje korzenie w starożytności. Degustacja wini tradycyjnych smakołyków. Przejazd w kierunku miasta Zajeczar we wschodniej Serbii, przy granicy z Bułgarią. Obiadokolacja, nocleg.

4 dzień

03 sierpnia 2022

Śniadanie. Przejazd do archeologicznego wykopaliska Felix Romuliana pałacu cesarskiego ozdobionego mozaikami z III w. n.e. (UNESCO). Następnie udamy się do Resavskiej Jaskini – jednej z najciekawszych w Serbii ze względu na bogatą szatę naciekową. Po południu zwiedzanie monastyru Manasija – najlepiej ufortyfikowanego w całej Serbii. Obiadokolacja i nocleg.

5 dzień

04 sierpnia 2022

Śniadanie. Przejazd widokową trasą doliny rzeki Ibar zwaną Doliną Jorgovana (Doliną Bzów) do średniowiecznego kompleksu klasztornego Studenica, pięknie położonego w dolinie rzeki o tej samej nazwie. To największy i najbogatszy serbski klasztor. Na terenie otoczonym murami z konakiem znajdują się trzy cerkwie, w tym Cerkiew Królewska – miejsce wiecznego spoczynku władców z rodu Nemanjićów, z dobrze zachowanymi cennymi freskami z XIV w. Przejazd do Novego Pazaru, miasta o orientalnym, tureckim charakterze. Zwiedzanie cerkwi św. Piotra z IX w., najstarszej w Serbii. Przejazd do Sjenicy, zwanej „serbską Syberią”. Wyprawa busami na punkt widokowy Modlitwa, skąd widać zjawiskowo uformowane meandry rzeki, gdzie przy odrobinie szczęścia można podziwiać sępy białogłowe. Kanion Uvca jest głównym siedliskiem tych ogromnych ptaków. Obiadokolacja i nocleg.

6 dzień

05 sierpnia 2022

Śniadanie. Rejs łódkami meandrami kanionu rzeki Uvac – najpiękniejszego miejsca w Serbii. Na niedostępnych półkach skalnych gnieżdżą się tam sępy białogłowe. Przejazd do Mokrej Gory i spacer po Drvengradzie – drewnianej wiosce zbudowanej przez znanego reżysera, Emira Kusturicę. Przejażdżka zabytkową kolejką wąskotorową, zwaną Szargańska Osmica. Trasa prowadzi przez 22 tunele, 5 mostów i pokonuje różnicę poziomów około 300 metrów na całkowitej długości 15 km. Po drodze pociąg zatrzymuje się w ciekawych widokowo miejscach, między innymi na stacji Golubici, zbudowanej specjalnie na potrzeby filmu Emira Kusturicy „Życie jest cudem”. Obiadokolacja i nocleg.

7 dzień

06 sierpnia 2022

Śniadanie. Wyjazd w drogę powrotną. Przyjazd do miejsca zbiórki ok. 01:00-02:00.

Cena
2090 zł+120€

Świadczenia zawarte w cenie:

Cena nie obejmuje:

Uwaga:

Wyjazd
w nocy z 30 na 31 lipca 2022
 • 00:00 Sanok-Kaufland
 • 00:30 Rymanów-Rynek
 • 00:45 Krosno 
 • 00:15 Jasło-Dom Kultury (dowóz do Krosna)
Przyjazd
w nocy z 06 na 07 sierpnia 2022
 • 01:00-02:00 Jaslo-Krosno-Sanok

Trasa

  • Trasa: Sanok-Krosno-Barwinek-Słowacja-Węgry-Serbia przejazd trasą -Węgry-Słowacja-Krosno-Sanok.  
  • Osoby z Jasła będą dowożone do/z Krosna. 
  • Zakwaterowanie:  6 noclegów na terenie Serbii. 
Cena
2090 zł+120€