Wszystkie wycieczki z miesiąca:
2022 Listopad 2022 Grudzień 2022

MEDJUGORIE – PIELGRZYMKA

Nr oferty Ferias 9856
1550 zł+50€/osoba
12-17.07.2022
5 nocyautokar2 posiłki
Pielgrzymka

Zapraszamy na pielgrzymkę do Medjugorje. W ofercie również wizyta w innych trzech chorwackich miejscach świętych oraz zwiedzanie Dubrownika. Szczerze polecamy.

Plan wycieczki

1 dzień

12 maja 2022

Wyjazd rano z Sanoka godz. 03:00, Krosna – 03:45 i Jasła – o godz. 03:15 (dowóz do Krosna). Przyjazd do Budapesztu. Krótkie zwiedzanie miasta: Bazylika Św. Stefana, Parlament, Wzgórze Zamkowe, spacer uliczkami Budy, kościół Macieja, Baszta Rybacka. Obiadokolacja i nocleg tranzytowy po stronie chorwackiej.

2 dzień

12 lipca 2022

Śniadanie. Przejazd do Chorwackiego Sanktuarium w Ludbreg – miejsce niezwykłe i mistyczne gdzie od ponad sześciu wieków przechowywana jest Relikwia Krwi Chrystusa. To miejsce kultu zostało założone na polecenie samego Ojca Świętego jako miejsce pielgrzymek na cześć Najświętszej Krwi Jezusa. Czas na modlitwę. Wyjazd do Medjugorie. Zwiedzanie sanktuarium w Medjugorie, kościół św. Jakuba, metalowa figura Chrystusa. Obiadokolacja i nocleg w Medjugorie.

3 dzień

14 lipca 2022

Udział w Drodze Krzyżowej na Górę Kriżewac. Śniadanie. Wyjazd do Mostaru. Zwiedzanie miasta: Stary Most nad Neretwą (największy zabytek Mostaru, jeden z symboli Bałkanów), Kujundziluk – bazar turecki (zakup pamiątek i możliwość degustacji słynnej kawy parzonej w tygielkach i słodyczy), Meczet Koskin Mehmed-Pasza z 1617r. wpisany na listę UNESCO. W dalszej kolejności przejazd nad wodospady Kravica, nazywane Europejską Niagarą. Wodospady mierzą ok. 25m wysokości i rozciągają się na długość mniej więcej 100 m. Udział w nabożeństwie wieczornym. Obiadokolacja i nocleg.

4 dzień

15 lipca 2022

Śniadanie. Przejazd do Dubrownika (UNESCO), miasta nie bez przyczyny zwanego Perłą Adriatyku. Dostępu do miasta przez wieki broniły potężne mury obronne zachowane do dziś oraz patron miasta święty Błażej. Spacer kamiennymi ulicami, podczas którego zobaczymy m.in. katedrę Wniebowzięcia Najświętszej Marii Panny, klasztor franciszkanów z przełomu XIV i XV wieku, Muzeum Apteki, pałac Sponza i pałac Rektorów. Powrót
w godzinach wieczornych. Czas wolny na prywatną modlitwę. Obiadokolacja i nocleg.

Uwaga: można zrezygnować z wycieczki do Dubrownika. Wówczas osoby, które nie pojadą do Dubrownika wnoszą opłatę programową 35€/os.

5 dzień

16 lipca 2022

Śniadanie. Przejazd do Vepric, gdzie znajduje się Sanktuarium Matki Bożej z Lourdes, które zostało utworzone przez biskupa Juraja Carica w 1908 roku, po jego powrocie z pierwszej narodowej pielgrzymki Chorwatów do Lourdes. Teren sanktuarium obejmuje grotę z ołtarzem, kaplicę, zakrystię, ołtarz polowy, potok i drogę krzyżową. Czas na modlitwę. Przejazd do Splitu, gdzie w czasie krótkiego spaceru zobaczymy między innymi Stare Miasto, Pałac Dioklecjana, port i promenadę z palmami. Przejazd do hotelu na obiadokolację i nocleg tranzytowy.

6 dzień

17 lipca 2022

Śniadanie. Przejazd do Sanktuarium Matki Bożej Marija Bistricy. Jest to najbardziej znane chorwackie sanktuarium Najświętszej Marii Panny, położone na północnych zboczach Medvednicy, około 40 km na północny wschód od stolicy Chorwacji, Zagrzebia, od wieków jest centralnym miejscem kultu Chorwatów. Czym jest Lourdes dla Francuzów, Fatima dla Portugalczyków, Loretto dla Włochów, Częstochowa dla Polaków, Mariazell dla Austriaków, tym malownicza Marija Bistrica jest dla Chorwatów. Czas na modlitwę. Wyjazd w drogę powrotną. Powrót do miejsca zbiórki w godzinach nocnych (ok. 24:00-02:00).

Cena
1550 zł+50€

Świadczenia zawarte w cenie:

Cena nie obejmuje:

Rabat: 30 zł - dla stałych klientów, czł. PTTK, młodzież do 16 r.ż.

Uwaga:

Wyjazd
12 lipca 2022
 • 03:00 Sanok-Kaufland
 • 03:30 Rymanów-Rynek
 • 03:45 Krosno 
 • 03:15 Jasło-Dom Kultury
Przyjazd
17 lipca 2022
 • 24:00-02:00 Jasło-Krosno-Sanok

Trasa

  • Trasa: Sanok-Krosno-Barwinek-Słowacja-Węgry-Chorwacja-Medjugorie-Chorwacja-Węgry-Słowacja-Krosno-Sanok.  
  • Osoby z Jasła będą dowożone do/z Krosna. 
  • Zakwaterowanie:  2 noclegi tranzytowe na terenie Chorwacji, 3 noclegi w Medjugorie.
 •  
Cena
1550 zł+50€