Wszystkie wycieczki z miesiąca:
2022 Listopad 2022 Grudzień 2022

KOPENHAGA i nie tylko..

Nr oferty Ferias 10040
1950 zł+100€/osoba
15-19.06.2022
4 noceautokar2 posiłki
NowośćPolecamy

Absolutna nowość!! W programie wycieczki Dania i Szwecja, czyli Kopenhaga, Malmö, Lund, Ystad, tajemniczy Krąg Wikingów Ales Stenar oraz Świnoujście i Międzyzdroje. W programie także zwiedzanie Szczecina i wizyta w Krzywym Lesie. Polecamy!

Plan wycieczki

1 dzień

15 czerwca 2022

Wyjazd z Sanoka dnia 14.06.2022 o godz. 22:00, Krosna 22:45, Jasła 23:15. Przyjazd w okolice Szczecina, gdzie zobaczymy Krzywy Las – pomnik przyrody. Na obszarze 0,33 ha rośnie ok. 100 zdeformowanych sosen zwyczajnych. Drzewa te są wygięte pod kątem ok. 90° od ok. 20 cm nad ziemią, a krzywizna u niektórych dochodzi do wysokości 3 m. Ich wysokość całkowita sięga ok. 11–12 m. Zostały zasadzone w latach 30. XX wieku, prawdopodobnie w 1934 roku. Przejazd do Szczecina. Zwiedzanie miasta. W programie m. in. spacer Wałami Chrobrego, które stanowią reprezentacyjną część; Zamek Książąt Pomorskich (z zewnątrz); bazylika św. Jakuba; ratusz staromiejski. Rejs wycieczkowy po Odrze. Przejazd do Świnoujścia. Na trasie ciepła kolacja. O godzinie 21:00 odprawa biletowa, zaokrętowanie uczestników na pokład promu Skania. O godz. 23:00 wyjście promu ze Świnoujścia (Polska) do Ystad (Szwecja). Nocleg w kabinach 2-osobowych.

2 dzień

16 czerwca 2022

O godz. 06:30 przypłynięcie do Ystad. Śniadanie na promie. Przejazd do Kopenhagi 16 kilometrowym mostem Øresund, łączącym Szwecję z Danią. Symbolem Kopenhagi jest Syrenka – niewielka figura z brązu umieszczona na głazie wyłaniającym się z wody tuż przy portowym nabrzeżu. Wejścia do portu strzeże cytadela Kastellet, która dziś jest jedną z atrakcji turystycznych. W trakcie zwiedzania miasta zobaczymy barokowy pałac królewski Amalienborg, który jest siedzibą dworu królewskiego oraz dzielnicę Nyhavn z malowniczymi hanzeatyckimi domkami. To tutaj w jednym z domków, mieszkał Hans Christian Andersen, którego pomnik stoi w pobliżu ratusza. Najważniejszym kościołem Danii jest katedra luterańska, gdzie od XV do XVII wieku koronowani byli królowie duńscy. Rejs tramwajem wodnym po kanałach. Obiadokolacja w Kopenhadze w restauracji (bufet). Przejazd do hotelu w Malmö. Nocleg.

3 dzień

17 czerwca 2022

Śniadanie. Przejazd do Malmö, trzeciego co do wielkości miasta Szwecji, w którym zachowały się interesujące zabytki w obrębie Starego Miasta. Wizytówką jego zabytkowej części jest Ratusz zdobiący miejski rynek Stortorget oraz budynek Turning Torso, który jest najwyższym budynkiem mieszkalnym w Szwecji i stanowi symbol unikalnej architektury nowoczesnej części miasta. Tuż obok można przespacerować się nadmorskim deptakiem z widokiem na most Øresund. Obiad w restauracji w Malmö. Przejazd do Lund, gdzie w centrum zobaczymy najstarszą Katedrę, która jest jedynym kościołem w stylu romańskim w całej Szwecji. W środku obejrzymy imponujący zegar astronomiczny skonstruowany około 1380 roku. Kolenym punktem będzie Ales Stenar – kamienny monument składający się z prawie 60 głazów, tajemniczy Krąg Wikingów. Przypuszcza się, że kompleks ten wzniesiony został około 1000 do 1500 lat temu i prawdopodobnie pełnił funkcję miejsca kultu, obserwatorium  astrologicznego lub grobowca dla przodków wikingów. Do tej pory nie wiadomo jednak, kto i w jakim celu go zbudował. Przejazd do Ystad – malownicze miasteczko portowe, które przyciąga średniowieczną szachulcową zabudową, pięknymi, gotyckimi kościołami – Mariackim i św. Piotra – oraz wyjątkowym Klasztorem Franciszkanów z 1267 roku. O godz. 21.30 odprawa na terminalu promowym. Zakwaterowanie w kabinach 2-osobowych. Obiadokolacja na promie (zestaw 3 daniowy z napojami). Wypłynięcie do Świnoujścia. Nocleg na promie. 

4 dzień

18 czerwca 2022

Przypłynięcie do Świnoujścia. Śniadanie na promie. Spotkanie z przewodnikiem i zwiedzanie Świnoujścia. Punktem kulminacyjnym wycieczki po Świnoujściu jest zwiedzanie latarni morskiej (wstęp), która należy do najwyższych na całym świecie (68m). Równie ciekawą atrakcją jest Fortowe Muzeum Obrony Wybrzeża, które posiada unikatową kolekcję obrazującą historie miasta i fortyfikacji (wstęp). Zwiedzanie Fortu Gerharda ma formę przyspieszonego przeszkolenia wojskowego. Przejazd do Jeziorka Turkusowego na terenie Wolińskiego Parku Narodowego. Następnie udamy się do Międzyzdrojów, gdzie największą atrakcją jest tutejsze molo i park zdrojowy. Spacer Aleją Gwiazd. Obiadokolacja i nocleg.

5 dzień

19 czerwca 2022

Wyjazd w drogę powrotną. Na trasie krótki postój w Licheniu. Sanktuarium Matki Bożej Bolesnej Królowej Polski jest ośrodkiem kultu maryjnego o znaczeniu ogólnopolskim i międzynarodowym, a tradycja pielgrzymowania sięga połowy XIX stulecia. Powrót w godzinach nocnych. 

Cena
1950zł + 100€

Świadczenia zawarte w cenie:

Cena nie obejmuje:

Rabat: 40 zł - dla stałych klientów, czł. PTTK, młodzież do 16 r.ż.

Uwaga:

Wyjazd
14 czerwca 2020
  • 22:00 Sanok-Kaufland
  • 22:30 Rymanów-Rynek
  • 22:45 Krosno 
  • 23:15 Jasło-Dom Kultury
Przyjazd
19 czerwca 2022
  • 02:00-03:00 Jasło, Krosno, Sanok. 

Trasa

    • Trasa: Sanok-Krosno-Jasło-Autostrada A4-Szczecin-Świnoujście-promem do Szwecji-Kopenhaga-Malmo-Leud-Promem do Świnoujścia-Międzyzdroje-Licheń-Jasło-Krosno-Sanok
    • Zakwaterowanie:  2 noclegi na promie i 2 noclegi w hotelach
Cena
1950zł + 100€