Wszystkie wycieczki z miesiąca:
2022 Grudzień 2022 2023 Styczeń 2023 Luty 2023 Marzec 2023 Kwiecień 2023 Maj 2023

OWOCOWA CHORWACJA

Nr oferty Ferias 12205
415 €/osoba
11-16.10.2022
5 nocyautokar2 posiłki
Polecamy

Po raz kolejny prezentujemy Państwu nasz sztandarowy program “Owocowej Chorwacji”. Chorwację zwiedzamy poprzez jej smakowanie i nie tylko. Bierzemy udział w zbiorach mandarynek, oliwek, smakujemy chorwackie wino i degustujemy też ostrygi.

Plan wycieczki

1 dzień

11 października 2022

Wyjazd dnia 10.10.2022 w godzinach wieczornych z Sanoka, Krosna i Jasła. Przyjazd do PN Krka. (zwiedzanie). Wodospady Krka to jedna z największych atrakcji turystycznych Chorwacji. Park Narodowy Krka powstał w 1985 roku. Krka to rzeka spływająca z Gór Dynarskich. Ma zaledwie 73 kilometry, ale uważana jest za najpiękniejszą rzekę w Chorwacji. Na terenie parku Krka przybiera szczególnie malowniczą formę, a jej kwintesencją są dwa wodospady – Roški Slap i Skradinski Buk. Przyjazd do hotelu. Obiadokolacja i nocleg.

 

2 dzień

12 października 2022

Śniadanie. Wyjazd na plantacje oliwek, zbiory. Obiad w lokalnym gospodarstwie, degustacja lokalnych nalewek i produktów. Powrót do hotelu, obiadokolacja i nocleg.

3 dzień

13 października 2022

Śniadanie. Wyjazd na wyspę Korczulę nazywaną małym Dubrownikiem, miejsce narodzin słynnego podróżnika Marko Polo. Po drodze postój w malowniczym Stonie (słynne saliny, hodowle małży i ostryg, mury stońskie – tzw. chorwacki chiński mur). Przejazd Półwyspem Peljesac-królewsto czerwonego wina Dingac, Postup, Plavac. Z Orebica rejs (15min) na Korczulę- spacer z przewodnikiem. Czas wolny. Powrotny rejs do Orebica i przejazd do Potomja do słynnej winiarni rodziny Matusko (piwnica winna 3 m pod ziemią, 2 tys. beczek, degustacja 6 trunków). Powrót do hotelu, obiadokolacja i nocleg.

4 dzień

14 października 2022

Po śniadaniu wyjazd do Dubrownika. Zwiedzanie miasta zwanego perłą Adriatyku. Dubrownik to jedno
z najpiękniejszych chorwackich miast, średniowieczny klejnot południowej Dalmacji, wpisany na Listę Światowego Dziedzictwa Zabytkowego UNESCO. Miasto muzeów i festiwali, gościńców i restauracji, miasto łagodnego śródziemnomorskiego klimatu i przepięknych pejzaży. W trakcie zwiedzania zobaczymy min. twierdzę Mincetę i św. Jana, fontannę Onufrego, klasztor i kościół franciszkanów, pałac Sponza, Lużę, pałac rektorów i katedrę NMP. W drodze powrotnej postój na degustację ostryg – zatoka Neumska (ostrygi + wino). Powrót do hotelu, obiadokolacja i nocleg.

5 dzień

15 października 2022

Po śniadaniu wyjazd na plantacje mandarynek, zbiory. Neterwa to jedna z najdłuższych rzek półwyspu Bałkańskiego. Jej długość wynosi 225 km. Swój początek bierze na terenie Bośni i Hercegowiny, a wpada do Adriatyku po stronie chorwackiej. I to tu tworzy ona potężne rozlewisko – deltę. Delta rzeki Neretwy to jeden z największych obszarów ornitologicznych w Europie; tu występuje też bogactwo ryb –zarówno słodkowodnych, jak i morskich. I jest to również jeden z najważniejszych regionów rolnych na terenie Chorwacji. Ze względu na dogodne warunki klimatyczne delta często jest określana mianem „chorwackiej Kalifornii” i słynie z uprawy warzyw i owoców, szczególnie cytrusów, wśród których królują mandarynki. Podczas wycieczki będziemy mieli okazję wziąć udział w zbiorze mandarynek. Obiad z lokalnych produktów (zupa, gulasz rybny z węgorza i żaby, pieczone ryby rzeczne ,sałatka, domowy pieczony chleb, wino) z lokalną muzyką. Powrót do hotelu na obiadokolację i nocleg.

6 dzień

16 października 2022

Śniadanie. Wykwaterowanie i wyjazd w drogę powrotną. Powrót do miejsc zbiórki w godzinach ok. 02:00 nad ranem.

Cena
415 €

Świadczenia zawarte w cenie:

Cena nie obejmuje:

Uwaga:

Wyjazd
10 października 2022
  • 22:00 Sanok-Kaufland
  • 22:30 Rymanów-Rynek
  • 22:45 Krosno 
  • 22:15 Jasło-Dom Kultury (dowóz do Krosna)
Przyjazd
16 października 2022
  • 02:00-03:00 Jasło-Krosno-Sanok

Lokalizacja

  • Trasa: Sanok-Krosno-Barwinek-Słowacja-Węgry-Chorwacja-Neum (Bośnia)-Węgry-Słowacja-Krosno-Sanok.  
  • Osoby z Jasła będą dowożone do/z Krosna. 
  • Zakwaterowanie:  5 noclegów w Neum. 
Cena
415 €