Wszystkie wycieczki z miesiąca:
2022 Grudzień 2022 2023 Styczeń 2023 Luty 2023 Marzec 2023 Maj 2023 Czerwiec 2023 Lipiec 2023

NIEPOKALANÓW i WARSZAWA

Nr oferty Ferias 12705
450 zł/osoba
15-16.10.2022
1 nocautokar2 posiłki
NowośćZwiedzamy Polskę

Kolejna nowość w naszej ofercie. Październik tradycyjnie poświęcony jest modlitwie różańcowej. Zapraszamy na wycieczkę do Niepokalanowa. W programie również zwiedzanie Warszawy.

Plan wycieczki

1 dzień

15 października 2022

Wyjazd z Sanoka o godz. 03:00, Krosna – 03:45, Jasła – 04:15. Przyjazd do Warszawy, spotkanie z lokalnym przewodnikiem. Każde miasto ma miejsce, które jest jego wizytówką i punktem obowiązkowym na mapie zwiedzania. W Warszawie jest to Stare Miasto wpisane na listę światowego dziedzictwa UNESCO, gdzie od wieków bije serce stolicy. Na Placu Zamkowym stoi kolumna króla Zygmunta III Wazy, który w XVI wieku przeniósł stolicę Polski z Krakowa do Warszawy. Najstarszym i jednym z najbardziej urokliwych placów Warszawy jest Rynek Starego Miasta, gdzie na środku rynku stoi pomnik Syrenki, która stała się godłem i opiekunką miasta. Trakt Królewski to najbardziej reprezentacyjna trasa miasta łącząca dawne rezydencje królewskie, która urzeka klimatem pałaców, rezydencji, siedzib rządowych oraz parków. Jedną z najpiękniejszych ulic Warszawy jest Krakowskie Przedmieście, przy którym znajduje się Pałac Prezydencki, zespół Uniwersytetu Warszawskiego, piękne kamienice i kościoły, liczne pomniki i historyczne hotele. Plac im. Marszałka Józefa Piłsudskiego był ogólnodostępnym dziedzińcem pałacu Saskiego. Dziś jest miejscem różnych ważnych uroczystości państwowych i religijnych, a Grób Nieznanego Żołnierza na skraju Ogrodu Saskiego odwiedzają zarówno turyści jak i mieszkańcy Warszawy. W trakcie zwiedzania czas wolny i obiad.

Przyjazd do Niepokalanowa, które założył w 1927 r. św. Maksymilian Maria Kolbe. Na obszarze 28 ha znajduje się bazylika Matki Boskiej Wszechpośredniczki Łask, którą odwiedza rocznie pół miliona pielgrzymów, klasztor oo. franciszkanów i Niższe Seminarium Duchowne, a także zakonne wydawnictwo i siedziba Radia Niepokalanów. Z czasów pamiętających założyciela Niepokalanowa zachowało kilka baraków, w których mieszkali zakonnicy, figura Maryi oraz kaplica, w której znajduje się dzisiaj muzeum świętego. Niepokalanów ma własną straż pożarną i muzeum strażackie. Regularnie odbywa się tam Misterium Męki Pańskiej, warsztaty dla dziennikarzy oraz Festiwal Filmów i Multimediów, organizowany przez Katolickie Stowarzyszenie Filmowe im św. Maksymiliana Marii Kolbego. Niepokalanów to także centrum założonego przez św. Maksymiliana Rycerstwa Niepokalanej. Czas wolny na udział w nabożeństwie o godz. 18:00. Kolacja i nocleg.

2 dzień

16 października 2022

Udział w porannej mszy świętej. Śniadanie. Czas na modlitwę. Zwiedzanie Muzeum św. Maksymiliana. W budynku, w którym kiedyś była pralnia i stolarnia, urządzono Muzeum św. Maksymiliana pod hasłem “Był Człowiek”. Muzeum zajmuje trzy sale. Fotosy i eksponaty z objaśnieniami pozwalają poznać bliżej życie i działalność Założyciela Niepokalanowa, a także misyjne apostolstwo, prowadzone w duchu Rycerstwa Niepokalanej. Wyjazd w drogę powrotną. Przyjazd do miejsca zbiórki ok. 22:00-23:00.

Cena
450 zł

Świadczenia zawarte w cenie:

Cena nie obejmuje:

Uwaga:

Wyjazd
15 października 2022
 • 03:00 Sanok-Kaufland
 • 03:30 Rymanów-Rynek
 • 03:45 Krosno 
 • 04:15 Jasło-Dom Kultury
Przyjazd
16 października 2022
 • 22:00-22:00 Jasło-Krosno-Sanok

Trasa

  • Trasa: Sanok-Krosno-Jasło-Pilzno-Dębica-Warszawa-Żelazowa Wola-Niepokalanów-Żyradów-Dębica-Pilzno-Jasło-Krosno-Sanok.  
  •  
  • Zakwaterowanie:  1 nocleg w Domu Pielgrzyma. 
Cena
450 zł